Skip to main content

Lacné letenky Kingston

Jamajka - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Kingstonu

Zaujímavé info o Kingstone

Hlavné mesto Jamajky vás ohúri svojou autentickosťou. Je tiež najväčším mestom na ostrove a zároveň mestom s najväčším počtom obyvateľov - takmer jeden milión.

Ak letíte z Európy, pravdepodobne priletíte na letisko v Montego Bay, čo je približne 130 kilometrov od Kingstonu, ale niektoré lety smerujú aj do Kingstonu. Cestná vzdialenosť oboch miest je približne 180 km, čomu zodpovedá asi 1,5 - 2 hodiny jazdy.

Kingston má svoju históriu a má nádhernú a zachovalú koloniálnu architektúru. Kontrastne k tomu pôsobia modernejšie štvrte, veľmi hustá doprava a ruch veľkomesta. Pri návšteve Kingstonu určite nevynechajte prístav a pirátsku pevnosť Port Royal. Najnavštevovanejším miestom je múzeum Boba Marleyho.

Lacné letenky do Kingstonu viete rezervovať z Viedne, Budapešti či Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Lufthansa či Air Canada.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Jamajke

Cestovné doklady a víza na Jamajku

Jamajská vláda pred rokmi zrušila vízovú povinnosť pre občanov SR.

Na Jamajku teda môžu slovenskí občania cestovať s platným cestovným pasom a bez víz sa zaobídu, ak ich cesta nebude dlhšia ako 30 dní.

Platnosť cestovného pasu musí byť aspoň 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu.

Počasie na Jamajke

Pre Jamajku sú typické celoročne veľmi vysoké a stabilné teploty okolo 30ºC. Od júna do novembra stúpa teplota vody až na 29ºC

Lákadlom je veľmi teplá voda v mori, ktorá v období od júna do novembra stúpa až na 29ºC. Počasie býva prevažne horúce a vlhké, no smerom do vnútrozemia sa mení na miernejšie. Ak nechcete, aby vám na dovolenke pršalo, jednoducho sa vyhnite obdobiu dažďov, ktoré trvá od konca mája do novembra.

Ceny na Jamajke

Oficiálnym platidlom je jamajský dolar (JMD).

Doprava na Jamajke je tvorená najmä kvalitným a rozsiahlym systémom autobusov. Autobusom sa dopravíte v meste, ale aj medzi jednotlivými mestami. Jedna jazda autobusom stojí približne 0,80 eura. Obľúbené sú aj taxíky, avšak o niečo drahšie - 3,50 eura za kilometer.

Vo väčších mestách nájdete zmenárne a platiť môžete aj európskymi kartami VISA či MasterCard. V mnohých prípadoch však neakceptujú karty a pri výberoch z bankomatov si dajte veľký pozor na to, aby ste nevyberali z falošného bankomatu, alebo sa nestali obeťou podvodu (scamu).

Lacné ubytovanie na Jamajke viete rezervovať aj prostredníctvom Pelikána. Na Jamajke nájdete lacné ubytovanie v apartmánoch, ale aj luxusné hotely najlepších značiek z celého sveta. Jedna noc v apartmáne vyjde od 10 eur na osobu, za noc v hoteli pre dvoch zaplatíte najmenej 70 eur.

Chcete si požičať auto na Jamajke? Odporúčame tak urobiť vopred a vyzdvihnúť si ho po príchode na letisko.

Aktuálny čas na Jamajke

Na Jamajke je o šesť hodín menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou na Jamajku

Pred vstupom do krajiny nie je vyžadované žiadne špeciálne očkovanie. Odporúča sa len postrážiť si všetky očkovania, ktoré sú platné aj na území SR. Pri exotike odporúčame sa očkovať proti hepatitíde A a B, brušnému týfusu a tetanusu.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť na Jamajke

10 zaujímavostí o Jamajke

1
Jamajka patrí do súostrovia Veľké Antily a s rozlohou 10 991 km2 je 3. najväčším ostrovom tohto súostrovia
2
Oficiálne jazyky krajiny sú dva: angličtina a patois. Jamajská angličtina kombinuje viaceré znaky britskej i americkej angličtiny
3
Farby na vlajke Jamajky sú symbolom. Zelená farba reprezentuje nádej, vegetáciu a poľnohospodárstvo, čierna zase prekonané ťažkosti a tie, ktorým bude potrebné v budúcnosti čeliť a žltá znamená slnečný svit a prírodné zdroje
4
Podobne ako ostatné ostrovy v Karibiku, aj Jamajka vznikla sopečnou činnosťou
5
Sezóna hurikánov trvá na Jamajke od júna do novembra
6
Najvyšším vrchom jamajských modrých hôr Blue Mountains je Blue Mountain Peak s výškou 2265 m.n.m.
7
Jamajka od roku 1962 nie je viac britskou kolóniou, stala sa nezávislým štátom s parlamentnou demokraciou
8
Na Jamajke prevládajú vyznávači protestantských náboženstiev
9
Jamajka je známa svojimi cigarami. Najznámejšie z nich sú Macanudo, Royal Jamaica a Cifuentes
10
Na Jamajke sa jazdí vľavo, podľa anglického modelu