Skip to main content

Lacné letenky Jamajka

Jamajka - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Jamajku

Zaujímavé info o Jamajke

Mimoriadne populárny karibský ostrov, ktorý v každom z nás evokuje pohodu, hudbu Boba Marleyho a nádherné pláže. To však samozrejme nie je všetko. Jamajka to sú aj hory, koralové útesy, vodopády, skvelý rum, Kokosy na snehu, Usain Bolt či marihuana.

V prvom rade nejde úplne o tradičnú destináciu. Na Jamajku sa odporúča cestovať v skupine a neodporúča sa príliš cestovať na vlastnú päsť. Prečo? Hlavné mesto Kingston je rušné, veľké a má svoje tienisté stránky. Kriminalita v Kinstone je pomerne vysoká, preto do mesta a na výlety choďte len so sprievodcom.

Nič to nemení na tom, že si na Jamajke užijete poriadnu karibskú dovolenku so všetkým, čo k tomu patrí. Uchvátia vás nepochybne jej pláže a poteší vás fakt, že na Jamajke sa dohovoríte po anglicky.

Lacné letenky na Jamajku viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Eurowings, Lufthansa či Air Canada. Priamy let na Jamajku z našich končín neexistuje.

Viac Zobraziť menej

Top mestá na Jamajke

Kingston

Hlavné mesto Jamajky vás ohúri svojou autentickosťou. Je tiež najväčším mestom na ostrove a zároveň mestom s najväčším počtom obyvateľov - takmer jeden milión.

Ak letíte z Európy, pravdepodobne priletíte na letisko v Montego Bay, čo je približne 130 kilometrov od Kingstonu, ale niektoré lety smerujú aj do Kingstonu. Cestná vzdialenosť oboch miest je približne 180 km, čomu zodpovedá asi 1,5 - 2 hodiny jazdy.

Kingston má svoju históriu a má nádhernú a zachovalú koloniálnu architektúru. Kontrastne k tomu pôsobia modernejšie štvrte, veľmi hustá doprava a ruch veľkomesta. Pri návšteve Kingstonu určite nevynechajte prístav a pirátsku pevnosť Port Royal. Najnavštevovanejším miestom je múzeum Boba Marleyho.

Lacné letenky do Kingstonu viete rezervovať z Viedne, Budapešti či Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Lufthansa či Air Canada.

Montego Bay

Montego Bay alebo skrátený názov MoBay je druhým najväčším mestom na Jamajke a zároveň najväčším turistickým a dovolenkovým centrom v krajine.

To všetko preto, že v Montego Bay nájdete nádherné pláže, koralové útesy, golfové ihriská, historické pamiatky a dokonca aj vtáčiu rezerváciu či splavovanie rieky.

Ak hovorím o plážach na Jamajke, tou najznámejšou a najkrajšou je Doctor´s Cave Beach. Nájdete na nej množstvo hotelov, reštaurácií, obchodov a s veľkou pravdepodobnosťou budete bývať práve tu, alebo poblíž.

Lacné letenky do Montego Bay viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Eurowings, Lufthansa či Air Canada. Priamy let na Montego Bay z našich končín neexistuje.

Užitočné info o Jamajke

Cestovné doklady a víza na Jamajku

Jamajská vláda pred rokmi zrušila vízovú povinnosť pre občanov SR.

Na Jamajku teda môžu slovenskí občania cestovať s platným cestovným pasom a bez víz sa zaobídu, ak ich cesta nebude dlhšia ako 30 dní.

Platnosť cestovného pasu musí byť aspoň 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu.

Počasie na Jamajke

Pre Jamajku sú typické celoročne veľmi vysoké a stabilné teploty okolo 30ºC. Od júna do novembra stúpa teplota vody až na 29ºC

Lákadlom je veľmi teplá voda v mori, ktorá v období od júna do novembra stúpa až na 29ºC. Počasie býva prevažne horúce a vlhké, no smerom do vnútrozemia sa mení na miernejšie. Ak nechcete, aby vám na dovolenke pršalo, jednoducho sa vyhnite obdobiu dažďov, ktoré trvá od konca mája do novembra.

Ceny na Jamajke

Oficiálnym platidlom je jamajský dolar (JMD).

Doprava na Jamajke je tvorená najmä kvalitným a rozsiahlym systémom autobusov. Autobusom sa dopravíte v meste, ale aj medzi jednotlivými mestami. Jedna jazda autobusom stojí približne 0,80 eura. Obľúbené sú aj taxíky, avšak o niečo drahšie - 3,50 eura za kilometer.

Vo väčších mestách nájdete zmenárne a platiť môžete aj európskymi kartami VISA či MasterCard. V mnohých prípadoch však neakceptujú karty a pri výberoch z bankomatov si dajte veľký pozor na to, aby ste nevyberali z falošného bankomatu, alebo sa nestali obeťou podvodu (scamu).

Lacné ubytovanie na Jamajke viete rezervovať aj prostredníctvom Pelikána. Na Jamajke nájdete lacné ubytovanie v apartmánoch, ale aj luxusné hotely najlepších značiek z celého sveta. Jedna noc v apartmáne vyjde od 10 eur na osobu, za noc v hoteli pre dvoch zaplatíte najmenej 70 eur.

Chcete si požičať auto na Jamajke? Odporúčame tak urobiť vopred a vyzdvihnúť si ho po príchode na letisko.

Aktuálny čas na Jamajke

Na Jamajke je o šesť hodín menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou na Jamajku

Pred vstupom do krajiny nie je vyžadované žiadne špeciálne očkovanie. Odporúča sa len postrážiť si všetky očkovania, ktoré sú platné aj na území SR. Pri exotike odporúčame sa očkovať proti hepatitíde A a B, brušnému týfusu a tetanusu.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť na Jamajke

10 zaujímavostí o Jamajke

1
Jamajka patrí do súostrovia Veľké Antily a s rozlohou 10 991 km2 je 3. najväčším ostrovom tohto súostrovia
2
Oficiálne jazyky krajiny sú dva: angličtina a patois. Jamajská angličtina kombinuje viaceré znaky britskej i americkej angličtiny
3
Farby na vlajke Jamajky sú symbolom. Zelená farba reprezentuje nádej, vegetáciu a poľnohospodárstvo, čierna zase prekonané ťažkosti a tie, ktorým bude potrebné v budúcnosti čeliť a žltá znamená slnečný svit a prírodné zdroje
4
Podobne ako ostatné ostrovy v Karibiku, aj Jamajka vznikla sopečnou činnosťou
5
Sezóna hurikánov trvá na Jamajke od júna do novembra
6
Najvyšším vrchom jamajských modrých hôr Blue Mountains je Blue Mountain Peak s výškou 2265 m.n.m.
7
Jamajka od roku 1962 nie je viac britskou kolóniou, stala sa nezávislým štátom s parlamentnou demokraciou
8
Na Jamajke prevládajú vyznávači protestantských náboženstiev
9
Jamajka je známa svojimi cigarami. Najznámejšie z nich sú Macanudo, Royal Jamaica a Cifuentes
10
Na Jamajke sa jazdí vľavo, podľa anglického modelu