Skip to main content

Lacné letenky Kolín nad Rýnom

Nemecko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Kolína Nad Rýnom

Zaujímavé info o Kolíne Nad Rýnom

Kochať sa môžet fascinujúcou históriou, ikonickým kolínskym Dómom či nádhernou architektúrou. Pre tých, ktorí si budú chcieť svoj pobyt v Nemecku rozšíriť ponúka rieka Rýn hneď niekoľko námetov: Düsseldorf s atraktívnymi možnosťami nočnej zábavy či nákupmi alebo Bonn, rodisko svetoznámeho skladateľa Ludwiga van Beethovena. Kolín nad Rýnom vás chytí za srdce, je to jedno z najkrajších miest Nemecka.

Nič nie je pre toto mesto viac typickejšie ako majestátna katedrála pri rieke Rýn, ktorá formuje panorámu mesta už od roku 1248. Bola postavená v gotickom štýle a do roku 1880 bola dokonca najvyššou stavbou na svete!

Pre tých, ktorí hľadajú viac uvoľnenej zábavy môžeme opäť len odporučiť Kolín. Je plný študentov, dobrých párty, štýlových reštaurácií a veľmi populárne sú tu karnevaly. Keď budete chcieť vymeniť ruch a zábavu za niečo kľudnejšie, jednoducho sa vyberiete do známeho múzea, kde sú vystavené kúsky od Picassa, Warhola či Lichtensteina. Kolín je veľmi trendy a doslova žije!

Lacné letenky do Kolína nad Rýnom viete rezervovať najmä z Viedne a Budapešti. Priamy let do Kolína zabezpečuje letecká spoločnosť Austrian Airlines a Eurowings. Trvá približne hodinu a tridsaťpäť minút.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Kolíne nad Rýnom

Aké cestovné doklady potrebujem do Nemecka?

Pri cestovaní do Nemecka vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas. Za účelom turizmu sa tu môžete zdržať bez prihlásenia na polícii až 3 mesiace.

Počasie v Kolíne nad Rýnom

Kolín nad Rýnom, rovnako ako celé Nemecko leží v oblasti západoeurópskeho mierneho a vlhkého podnebia s prejavujúcimi sa vplyvmi kontinentálneho podnebia následkom väčšej vzdialenosti východných častí od oceánu. Jar je tu krátka, leto teplé, pri pobreží je v lete relatívne chladnejšie ako vo vnútrozemí.

Ceny v Kolíne nad Rýnom

Ceny v Kolíne nad Rýnom možno považovať za štandardné nemecké. Káva vás vyjde na dve eurá, pivo na tri. Za obed resp. večeru pre dvoch zaplatíte v priemere štyridsať eur.

Ubytovanie v Kolíne nad Rýnom je mimoriadne pestré. Možno si vyberať zo širokej ponuky luxusných hotelov, ale aj lacných hostelov či apartmánov. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať priamo na stránke Pelikána.

Mestskú hromadnú dopravu tvoria autobusy, električky a vlakové dráhy. Ak si chcete požičať auto v Kolíne nad Rýnom a preskúmať jeho okolie, môžete tak urobiť už od pár eur.

Aktuálny čas v Kolíne nad Rýnom

V Kolíne nad Rýnom je rovnaký čas ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Kolíne nad Rýnom

10 zaujímavostí o Nemecku

1
Nemcom patrí druhé miesto na svete v konzumácií piva na obyvateľa
2
Nemecko disponuje najväčším počtom zoologických záhrad na svete, je ich až 400
3
Berlín je deväťkrát vačší ako Paríž a má viac mostov ako Benátky
4
Prvý magazín na svete vyšiel v Nemecku v roku 1663
5
V Nemecku je nezákonné ak vám na diaľnici dôjde benzín
6
Prvý Oktoberfest bola svadobná slávnosť bavorského princa Ludwiga
7
Nemecko v roku 1916 prijalo letný čas spolu s Rakúskom medzi prvými krajinami na svete
8
Hamburgery dostali svoje meno po meste Hamburg, v Nemecku
9
S 81 miliónom obyvateľov, má Nemecko najväčšiu populáciu v Európskej únii.
10
V nemeckom mestečku Ulm sa nachádza najvyššia katedrála na svete