Skip to main content

Lacné letenky Kolumbia

Akciové letenky do Kolumbie

Zaujímavé info o

Miesto s nádychom európskeho kolonializmu, adrenalínom Kostariky, krásou Aljašky, plážami Karibiku, a to všetko okorenené širokými úsmevmi miestnych ľudí a temperamentnou hudbou Latinskej Ameriky. Kolumbia je zmes všetkého dobrého – najsexi krajina Južnej Ameriky.

Mnohým sa pri názve Kolumbia vybaví hneď Pablo Escobar a temná minulosť krajiny. Od čias Pabla Escobara však už prešlo mnoho rokov a dnešná Kolumbia je bezpečná a víta cestovateľov s otvorenou náručou.

Kolumbiu charakterizujú jej nádherné pláže, skvelí domáci, fascinujúce dažďové pralesy či hory i skvelá káva. Cestovný ruch zažíva v Kolumbii veľký boom a Kolumbijci robia všetko preto, aby sa vám „u nich“ páčilo.

Lacné letenky do Kolumbie viete rezervovať aj z našich končín. Stačí sledovať akciové ponuky spoločností Turkish Airlines, Air France/KLM, Lufthansa, Iberia či Air Canada. Priamy let do Kolumbie z okolitých letísk neexistuje. Väčšinou poletíte s jedným prestupom, prípadne dvoma.

Viac Zobraziť menej

TOP mestá v

Bogotá

Bogota je zábava. Hlavné mesto Kolumbie patrí medzi ekonomicky najprosperujúcejšie v Južnej Amerike a zaujímavosťou je, že sa nachádza vo výške 2640 metrov. Ak letíte z Európy, Bogota bude vašou vstupnou bránou do dovolenky v Kolumbii.

Bogote prischla prezývka „Atény Južnej Ameriky.“ A je to pravda, mesto má milión atrakcií, veľa zelene, krásne historické miesta aj bujný nočný život. Prejdite sa po koloniálnom centre v mestskej časti La Candelaria s lokálnymi kaviarňami s výbornou kolumbijskou kávou, múzeami a kostolíkmi. V Bogote okrem spomínaného nájdete aj planetárium, múzeum zlata, aj kopu zábavných kultúrnych programov počas celého roka.

Odporúčame navštíviť aj ostatné kolumbijské mestá Medellín, Cartagena, Cali či národný park Tayorana.

Lacné letenky do Bogoty viete rezervovať aj s odletom z Viedne, Budapešti či Prahy. Veľmi komfortne možno letieť do Kolumbie s leteckými spoločnosťami Turkish Airlines alebo Air France/KLM. Priamy let do Bogoty z našich končín neexistuje.

Užitočné info o Kolumbii

Úti okmányok és vízum Kolumbiába

Az országba való belépéshez érvényes útlevélre van szükség. Turista céllal, illetve üzleti- vagy szolgálati út esetén fél éven belül maximum 90 napot tartózkodhatsz az állam területén vízummentesen. Az útleveled elvárt érvényességi ideje a beutazástól számított 6 hónap.

A kolumbiai időjárás

Kolumbiában több éghajlati övezet van, ezért az utazást illetően nem beszélhetünk ideális időszakról. Az alapján válaszd ki, melyik időszakban érkezel, hogy az ország melyik területére készülsz, és milyen terveid vannak.

Mikor érdemes Kolumbiába látogatni? A partmenti területekre javaslott a téli hónapokban utazni. A hegyekben való túrázáshoz a belföldön azonban a nyári hónapok az ideálisak.

A kolumbiai árak

A Kolumbiában használatos pénznem a kolumbiai peso. Érkezés után a helyi repülőtéren beválthatod a pénzt, euró és amerikai dollárt fogadnak el. A kártyás fizetés gyakran csak a bevásárlóközpontokban és a szupermarketekben elfogadott.

A kolumbiai árak viszonylag alacsonyabbak a magyarországiaknál. Főként az élelmiszer- és a szállodaárak alacsonyabbak. A távolsági járatokért ellenben borsos árat kérnek. Kolumbiában kedvező áron is találhatsz szállást a helyi szállodáknak, moteleknek és apartmanoknak köszönhetően. A szállások árát Bogotában ellenőrizheted és összevetheted a Pelikán oldalán is.

Ha szeretnél autót kölcsönözni, érdemes a repülőtéren bérelned, amit a landolást követően átvehetsz.

Mennyi az idő Kolumbiában?

Kolumbiában 6 órával kevesebb az idő, mint Magyarországon.

Védőoltások a Kolumbiába való utazás előtt

Az országba való belépéshez nincs szükség védőoltások beadására. Elég, ha még tart a hazánkban kötelező védőoltások hatása.

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Kolumbie za posledný týždeň stála iba 539,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať do Kolumbie, odporúčame vám navštíviť mestá ako Bogota, Kartagena, Medellin, Cali, Barranquilla.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Kolumbii

10 zaujímavostí o Kolumbii

1
Až tretinu Kolumbie tvorí prales
2
Kolumbia ja najväčším producentom smaragdov na svete
3
Podľa dostupných údajov si gram kokaínu v Kolumbii kúpite za približne 5 dolárov
4
Národným kolumbijským športom je tejo. Hra, ktorá je založená na triafaní železných obručí
5
Kolumbia ja najväčším producentom smaragdov na svete
6
Bogota má jednú z najväčších sietí cyklochodníkov na svete
7
Krajina je tiež domovom najväčšieho množstva vtáčích druhov
8
Kolumbia je krajinou s druhým najväčším počtom štátnych sviatkov
9
Kolumbia dostala názov podľa jej objaviteľa, Krištofa Kolumba
10
V roku 2012 bola Kolumbia označená za najšťastnejšiu krajinu na svete
Boli informácie na tejto stránke užitočné?