Skip to main content

Lacné letenky Kolumbia

Kolumbia - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Kolumbie

Zaujímavé info o

Miesto s nádychom európskeho kolonializmu, adrenalínom Kostariky, krásou Aljašky, plážami Karibiku, a to všetko okorenené širokými úsmevmi miestnych ľudí a temperamentnou hudbou Latinskej Ameriky. Kolumbia je zmes všetkého dobrého – najsexi krajina Južnej Ameriky.

Mnohým sa pri názve Kolumbia vybaví hneď Pablo Escobar a temná minulosť krajiny. Od čias Pabla Escobara však už prešlo mnoho rokov a dnešná Kolumbia je bezpečná a víta cestovateľov s otvorenou náručou.

Kolumbiu charakterizujú jej nádherné pláže, skvelí domáci, fascinujúce dažďové pralesy či hory i skvelá káva. Cestovný ruch zažíva v Kolumbii veľký boom a Kolumbijci robia všetko preto, aby sa vám „u nich“ páčilo.

Lacné letenky do Kolumbie viete rezervovať aj z našich končín. Stačí sledovať akciové ponuky spoločností Turkish Airlines, Air France/KLM, Lufthansa, Iberia či Air Canada. Priamy let do Kolumbie z okolitých letísk neexistuje. Väčšinou poletíte s jedným prestupom, prípadne dvoma.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Bogotá

Bogota je zábava. Hlavné mesto Kolumbie patrí medzi ekonomicky najprosperujúcejšie v Južnej Amerike a zaujímavosťou je, že sa nachádza vo výške 2640 metrov. Ak letíte z Európy, Bogota bude vašou vstupnou bránou do dovolenky v Kolumbii.

Bogote prischla prezývka „Atény Južnej Ameriky.“ A je to pravda, mesto má milión atrakcií, veľa zelene, krásne historické miesta aj bujný nočný život. Prejdite sa po koloniálnom centre v mestskej časti La Candelaria s lokálnymi kaviarňami s výbornou kolumbijskou kávou, múzeami a kostolíkmi. V Bogote okrem spomínaného nájdete aj planetárium, múzeum zlata, aj kopu zábavných kultúrnych programov počas celého roka.

Odporúčame navštíviť aj ostatné kolumbijské mestá Medellín, Cartagena, Cali či národný park Tayorana.

Lacné letenky do Bogoty viete rezervovať aj s odletom z Viedne, Budapešti či Prahy. Veľmi komfortne možno letieť do Kolumbie s leteckými spoločnosťami Turkish Airlines alebo Air France/KLM. Priamy let do Bogoty z našich končín neexistuje.

Užitočné info o Kolumbii

Cestovné doklady a víza do Kolumbie

Na cestu do Kolumbie postačuje slovenským občanom platný cestovný pas.

Bezvízový vstup sa týka turistických, obchodných a služobných ciest, ktorých dĺžka v jednom polroku neprekročí 90 dní. Cestovný pas musí byť platný minimálne ešte 6 mesiacov od vstupu na územie krajín.

Počasie v Kolumbii

Kolumbia majú viacero rôznych klimatických pasiem, a preto nie je možné hovoriť o ideálnom čase na cestovanie. Aké obdobie zvoliť na návštevu týchto dvoch krajín závisí od toho, ktoré časti krajín navštívite a aké aktivity plánujete.

Kedy je vhodný čas na návštevu Kolumbie? Na návštevu pobrežných oblastí sú ideálne naše zimné mesiace. Pre turistiku vo vnútrozemí a vo vyšších nadmorských výškach naopak naše letné mesiace.

Ceny v Kolumbii

Oficiálnym platidlom v Kolumbii je kolumbijské peso. Peniaze môžete zameniť ihneď po príchode na letisko v Bogote, vítané sú eurá aj americké doláre. Platby kartou sú povolené často len v nákupných centrách a supermarketoch.

Ceny v Kolumbii možno považovať za nižšie, než na aké sme zvyknutí na Slovensku. Lacnejšie sú najmä potraviny a ubytovanie. Drahšia je len diaľková doprava, ktorú výraznejšie preplatíte.

Lacné ubytovanie v Kolumbii viete rezervovať vďaka dostupnosti výhodných hotelov, hostelov a apartmánov. Ceny ubytovania v Bogote si môžete skontrolovať a porovnať aj na stránke Pelikána.

Ak si plánujete požičať auto, urobte tak vopred a auto si vyzdvihnite priamo na letisku.

Aktuálny čas v Kolumbii

V Kolumbii je o 6 hodín menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Kolumbie

Pred vstupom do krajiny sa nevyžaduje žiadne povinné očkovanie. Stačí, keď si postrážite všetky povinné očkovania na Slovensku.

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Kolumbie za posledný týždeň stála iba 539,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať do Kolumbie, odporúčame vám navštíviť mestá ako Bogota, Kartagena, Medellin, Cali, Barranquilla.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Kolumbii

10 zaujímavostí o Kolumbii

1
Až tretinu Kolumbie tvorí prales
2
Kolumbia ja najväčším producentom smaragdov na svete
3
Podľa dostupných údajov si gram kokaínu v Kolumbii kúpite za približne 5 dolárov
4
Národným kolumbijským športom je tejo. Hra, ktorá je založená na triafaní železných obručí
5
Kolumbia ja najväčším producentom smaragdov na svete
6
Bogota má jednú z najväčších sietí cyklochodníkov na svete
7
Krajina je tiež domovom najväčšieho množstva vtáčích druhov
8
Kolumbia je krajinou s druhým najväčším počtom štátnych sviatkov
9
Kolumbia dostala názov podľa jej objaviteľa, Krištofa Kolumba
10
V roku 2012 bola Kolumbia označená za najšťastnejšiu krajinu na svete