Skip to main content

Lacné letenky Koror

Palau - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Mesta Koror

Zaujímavé info o Meste Koror

Koror je ostrovom súostrovia Palau. Na ostrove sa však nachádza aj mesto s rovnakým názvom. Do roku 2006 bolo hlavný mestom krajiny, potom ho však vystriedalo mesto Melekok. Je vzdialené od Kororu približne 20 kilometrov.

Koror je hlavným centrom obchodu a kultúrneho života celej Palauskej republiky. Nachádza sa tu tiež hlavné medzinárodné letisko menom Airai.

Turisti cestujúci na Koror sú odmenený krásnou prírodou, azúrovými plážami a nádherným koralom.

Lacné letenky do destinácie Koror viete rezervovať aj z Viedne, Budapešti či Prahy. Odporúčame sledovať na Pelikáne akciové letenky spoločností China Airlines a Korean Air. Priamy let do Kororu z našich končín neprichádza do úvahy.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Palau

Cestovné doklady a víza do Palau

Slovenskí občania potrebujú pri ceste na súostrovie Palau platný cestovný pas (minimálne 6 mesiacov po návrate z krajiny). Víza nie sú potrebné.

Počasie na Palau

Na súostroví Palau panuje veľmi tropické podnebie s veľkou vlhkosťou vzduchu. Priemerná ročná teplota sa pohybuje okolo 26º C. Tie ostrovy, ktoré sa nachádzajú bližšie k rovníku, majú aj vyššiu teplotu – denné teploty vystupujú až na 35º C.

Kedy cestovať na Palau? Obdobie dažďov začína v júni a končí až v decembri. Návštevu preto odporúčame radšej v ostatných mesiacoch.

Na ostrovoch, ktoré sú bližšie k rovníku však prší celoročne (najviac v decembri a v januári).

Ceny na Palau

Oficiálnym platidlom na Palau je americký dolár. Zmenární je v krajine málo, preto sa odporúča prísť už s hotovosťou. Bankomaty nájdete najmä v meste Koror, európske platobné karty fungujú na Palau bez problémov.

Lacné ubytovanie na Palau zoženiete najmä v apartmánoch či bývaní u domácich. Hotelová izba na noc sa dá rezervovať od 70 eur pre 2 osoby. Ceny hotelov na Palau si môžete porovnať aj na stránke Pelikána.

Pivo stojí v prepočte 1 euro, rovnako tak menšia fľaša vody. Za jedlo v stánku zaplatíte najmenej 4 eurá. Hlavné jedlo v reštaurácii objednáte od 10 eur.

Aktuálny čas na Palau

Na súostroví Palau je o osem hodín viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou na Palau

Pri vstupe do krajiny nie je povinné žiadne očkovanie. Tak ako to už býva v exotike zvykom, odporúčame očkovanie proti žltačke A + B, eventuálne proti brušnému týfusu. Výskyt exotických chorôb je veľmi nízky.

Tipy, čo treba vidieť na Palau

10 zaujímavostí o Palau

1
Súostrovie Palau má dva oficiálne jazyky: palauština a angličtina
2
Palau tvorí viac ako 250 ostrovov
3
Najvyššia hora Palau sa volá Ngerchelchauus a meria 242 metrov nad morom
4
Na Palau možno nájsť jazero plné medúz, volá sa Eil Malk
5
Najväčšie príjmy krajiny tvorí cestovný ruch a rybolov
6
Populácia súostrovia je veľmi nízka, len 21-tisíc obyvateľov
7
Hlavné mesto súostrovia Palau bolo do roku 2006 mesto Koror. Nahradilo ho mesto Ngerulmud
8
Pobrežie ostrovov má na dĺžku 1 519 km
9
Súostrovie Palau má vlastnú záchrannú stanicu pre žralokov vo veľkosti Francúzska
10
Republika Palau je jeden z najmladších štátov sveta