Lacné letenky Palau
- Flexibilné letenky
Akciové letenky
Zaujímavé info o
Neďaleko Filipín nájdete malé a nádherné súostrovie Palau. Oficiálne ide o Republiku Palau, ktorá sa nachádza v Tichom oceáne. Od doby, kedy sa súostrovia prvýkrát dotkla ľudská noha, sa tu vystriedalo niekoľko politických vplyvov – od španielskeho cez japonský po ten americký, ktorý trvá prakticky až dodnes, a odráža sa v politickom systéme krajiny.
Nezávislosť pre miestnych prišla až v roku 1994. Republika Palau je teda jeden z najmladších štátov sveta, odzrkadľuje sa to aj v počte obyvateľov. Len necelých 21-tisíc!
Palau ponúka dovolenkárom panenské piesočnaté pláže, krásne vodopády a v neposlednom rade jedinečné panorámy. Napokon sa ešte stále úspešne vyhýba masovému turizmu.
Lacné letenky na Palau nájdete len veľmi ťažko, ale nie je to nemožné. Stačí sledovať akciové letenky spoločností ako China Airlines alebo Korean Air. Priamy let na Palau z našich končín neexistuje.
Top mestá
Koror je ostrovom súostrovia Palau. Na ostrove sa však nachádza aj mesto s rovnakým názvom. Do roku 2006 bolo hlavný mestom krajiny, potom ho však vystriedalo mesto Melekok. Je vzdialené od Kororu približne 20 kilometrov.
Koror je hlavným centrom obchodu a kultúrneho života celej Palauskej republiky. Nachádza sa tu tiež hlavné medzinárodné letisko menom Airai.
Turisti cestujúci na Koror sú odmenený krásnou prírodou, azúrovými plážami a nádherným koralom.
Lacné letenky do destinácie Koror viete rezervovať aj z Viedne, Budapešti či Prahy. Odporúčame sledovať na Pelikáne akciové letenky spoločností China Airlines a Korean Air. Priamy let do Kororu z našich končín neprichádza do úvahy.
Užitočné info o Palau
Cestovné doklady a víza do Palau
Slovenskí občania potrebujú pri ceste na súostrovie Palau platný cestovný pas (minimálne 6 mesiacov po návrate z krajiny). Víza nie sú potrebné.
Počasie na Palau
Na súostroví Palau panuje veľmi tropické podnebie s veľkou vlhkosťou vzduchu. Priemerná ročná teplota sa pohybuje okolo 26º C. Tie ostrovy, ktoré sa nachádzajú bližšie k rovníku, majú aj vyššiu teplotu – denné teploty vystupujú až na 35º C.
Kedy cestovať na Palau? Obdobie dažďov začína v júni a končí až v decembri. Návštevu preto odporúčame radšej v ostatných mesiacoch.
Na ostrovoch, ktoré sú bližšie k rovníku však prší celoročne (najviac v decembri a v januári).
Ceny na Palau
Oficiálnym platidlom na Palau je americký dolár. Zmenární je v krajine málo, preto sa odporúča prísť už s hotovosťou. Bankomaty nájdete najmä v meste Koror, európske platobné karty fungujú na Palau bez problémov.
Lacné ubytovanie na Palau zoženiete najmä v apartmánoch či bývaní u domácich. Hotelová izba na noc sa dá rezervovať od 70 eur pre 2 osoby. Ceny hotelov na Palau si môžete porovnať aj na stránke Pelikána.
Pivo stojí v prepočte 1 euro, rovnako tak menšia fľaša vody. Za jedlo v stánku zaplatíte najmenej 4 eurá. Hlavné jedlo v reštaurácii objednáte od 10 eur.
Aktuálny čas na Palau
Na súostroví Palau je o osem hodín viac ako na Slovensku.
Zdravie a očkovanie pred cestou na Palau
Pri vstupe do krajiny nie je povinné žiadne očkovanie. Tak ako to už býva v exotike zvykom, odporúčame očkovanie proti žltačke A + B, eventuálne proti brušnému týfusu. Výskyt exotických chorôb je veľmi nízky.
Tipy, čo treba vidieť na Palau
Rock Islands sú na Palau určite jednou z povinných jázd. V roku 2012 sa Južná lagúna tohto mini-súostrovia dostala aj na zoznam UNESCO. Je to zážitok, ktorý nikde inde nezažijete. Čakajú na vás jedinečné pláže a veľmi výnimočný podmorský svet.
Blue Corner je pravý raj pre milovníkov potápania. Nájdete v ňom 13 druhov žralokov, ktorých domovom je korálový útes s mimoriadne rozmanitým svetom živočíchov.
Ostrov Eil Malk je svetový unikát. Kvôli veľmi nízkemu obsahu kyslíka má miestne jazero izolovaný ekosystém, ktorý veľmi vyhovuje populácii medúz. Potápanie v tomto jazere aktuálne až do odvolania nie je povolené.
V južnej časti súostrovia nájdete na prvý pohľad nenápadný ostrov Peleliu. Behom Druhej svetovej vojny sa jednalo o dôležitý strategický bod, bol predmetom bojov medzi americkými a japonskými silami. Dnes preto na ostrove nájdete aj trosky opustených japonských základní alebo americké tanky.