Skip to main content

Lacné letenky Palau

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Neďaleko Filipín nájdete malé a nádherné súostrovie Palau. Oficiálne ide o Republiku Palau, ktorá sa nachádza v Tichom oceáne. Od doby, kedy sa súostrovia prvýkrát dotkla ľudská noha, sa tu vystriedalo niekoľko politických vplyvov – od španielskeho cez japonský po ten americký, ktorý trvá prakticky až dodnes, a odráža sa v politickom systéme krajiny.

Nezávislosť pre miestnych prišla až v roku 1994. Republika Palau je teda jeden z najmladších štátov sveta, odzrkadľuje sa to aj v počte obyvateľov. Len necelých 21-tisíc!

Palau ponúka dovolenkárom panenské piesočnaté pláže, krásne vodopády a v neposlednom rade jedinečné panorámy. Napokon sa ešte stále úspešne vyhýba masovému turizmu.

Lacné letenky na Palau nájdete len veľmi ťažko, ale nie je to nemožné. Stačí sledovať akciové letenky spoločností ako China Airlines alebo Korean Air. Priamy let na Palau z našich končín neexistuje.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Koror

Koror je ostrovom súostrovia Palau. Na ostrove sa však nachádza aj mesto s rovnakým názvom. Do roku 2006 bolo hlavný mestom krajiny, potom ho však vystriedalo mesto Melekok. Je vzdialené od Kororu približne 20 kilometrov.

Koror je hlavným centrom obchodu a kultúrneho života celej Palauskej republiky. Nachádza sa tu tiež hlavné medzinárodné letisko menom Airai.

Turisti cestujúci na Koror sú odmenený krásnou prírodou, azúrovými plážami a nádherným koralom.

Lacné letenky do destinácie Koror viete rezervovať aj z Viedne, Budapešti či Prahy. Odporúčame sledovať na Pelikáne akciové letenky spoločností China Airlines a Korean Air. Priamy let do Kororu z našich končín neprichádza do úvahy.

Užitočné info o Palau

Cestovné doklady a víza do Palau

Slovenskí občania potrebujú pri ceste na súostrovie Palau platný cestovný pas (minimálne 6 mesiacov po návrate z krajiny). Víza nie sú potrebné.

Počasie na Palau

Na súostroví Palau panuje veľmi tropické podnebie s veľkou vlhkosťou vzduchu. Priemerná ročná teplota sa pohybuje okolo 26º C. Tie ostrovy, ktoré sa nachádzajú bližšie k rovníku, majú aj vyššiu teplotu – denné teploty vystupujú až na 35º C.

Kedy cestovať na Palau? Obdobie dažďov začína v júni a končí až v decembri. Návštevu preto odporúčame radšej v ostatných mesiacoch.

Na ostrovoch, ktoré sú bližšie k rovníku však prší celoročne (najviac v decembri a v januári).

Ceny na Palau

Oficiálnym platidlom na Palau je americký dolár. Zmenární je v krajine málo, preto sa odporúča prísť už s hotovosťou. Bankomaty nájdete najmä v meste Koror, európske platobné karty fungujú na Palau bez problémov.

Lacné ubytovanie na Palau zoženiete najmä v apartmánoch či bývaní u domácich. Hotelová izba na noc sa dá rezervovať od 70 eur pre 2 osoby. Ceny hotelov na Palau si môžete porovnať aj na stránke Pelikána.

Pivo stojí v prepočte 1 euro, rovnako tak menšia fľaša vody. Za jedlo v stánku zaplatíte najmenej 4 eurá. Hlavné jedlo v reštaurácii objednáte od 10 eur.

Aktuálny čas na Palau

Na súostroví Palau je o osem hodín viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou na Palau

Pri vstupe do krajiny nie je povinné žiadne očkovanie. Tak ako to už býva v exotike zvykom, odporúčame očkovanie proti žltačke A + B, eventuálne proti brušnému týfusu. Výskyt exotických chorôb je veľmi nízky.

Tipy, čo treba vidieť na Palau

10 zaujímavostí o Palau

1
Súostrovie Palau má dva oficiálne jazyky: palauština a angličtina
2
Palau tvorí viac ako 250 ostrovov
3
Najvyššia hora Palau sa volá Ngerchelchauus a meria 242 metrov nad morom
4
Na Palau možno nájsť jazero plné medúz, volá sa Eil Malk
5
Najväčšie príjmy krajiny tvorí cestovný ruch a rybolov
6
Populácia súostrovia je veľmi nízka, len 21-tisíc obyvateľov
7
Hlavné mesto súostrovia Palau bolo do roku 2006 mesto Koror. Nahradilo ho mesto Ngerulmud
8
Pobrežie ostrovov má na dĺžku 1 519 km
9
Súostrovie Palau má vlastnú záchrannú stanicu pre žralokov vo veľkosti Francúzska
10
Republika Palau je jeden z najmladších štátov sveta