Skip to main content

Lacné letenky Lanzarote

Španielsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Lanzarote

Zaujímavé info o Lanzarote

Biosférická rezervácia UNESCO Lanzarote je neobyčajný a podmanivý ostrov. Nachádza sa tu okolo 300 sopiek, ktoré raz a navždy poznačili scenériu ostrova prúdmi stekajúcej lávy.

Niekedy až mesačná krajina s čiernymi lávovými kameňmi a rozsiahlymi krátermi tak krásne kontrastuje s úžasnými pieskovými plážami, zelenými palmami, kaktusovými záhradami či sviežimi vinicami, z ktorých pochádza miestne čertovsky chutné víno. Azúrovo modré more skrýva nevšedný podmorský svet, ktorý je plný života všetkých farieb a tvarov. Sopečný a miestami až surrealistický ostrov Lanzarote je tak stvorený na objavovanie a perfektný relax. Ostrov začínajú spoznávať aj našinci.

Letenky na Lanzarote najčastejšie kúpite z Prahy, Budapešti, ako aj z Košíc. Lety sú zvyčajne s jedným prestupom. Priamy let prevádzkuje z Prahy spoločnosť Smartwings Travel Service a trvá okolo päť hodín. Z našich končín môžete letieť na Lanzarote aj so spoločnosťami SWISS International Air Lines a Iberia Airline. Hlavným letiskom na ostrove je letisko Lanzarote Airport.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Lanzarote

1️⃣ Aké cestovné doklady potrebujem do Španielska?

Pri cestovaní do Španielska nepotrebujete cestovný pas, postačí vám aj platný občiansky preukaz. Jeho platnosť však musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas. Na cestovanie do Španielska nie sú potrebné víza.

Počasie na Lanzarote

Lanzarote má subtropickú klímu. Vďaka blízkosti k africkému pobrežiu patrí k najteplejším z Kanárskych ostrovov. Najteplejším mesiacom je august s priemernou teplotou 25 °C, ktorá sa však cez deň môže šplhať i cez 30 °C. Najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou 17 °C. Teplota mora sa počas roka pohybuje v rozmedzí 18 až 22 °C. Najviac prší v decembri, kedy spadne v priemere 29 mm zrážok, čo však nie je až tak veľa.

Kedy je teda dovolenka na Lanzarote správna voľba? Lanzarote je ideálnou dovolenkovou destináciou počas celého roka. Ak vám nevyhovujú horúčavy s teplotou okolo 30 °C, vyhnite sa obdobiu od júla do septembra.

Ceny na Lanzarote

Národnou menou je euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte.

Hľadáte hotel na Lanzarote? Ubytovanie na ostrove ponúka široké možnosti od lacnejších hostelov až po luxusné apartmány. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Na ostrove zabezpečuje verejnú dopravu sieť autobusov Intercity Bus Lanzarote. Na stránke dopravcu si viete vopred overiť cenu prepravy a číslo spojenia. Ak plánujete navštíviť menšie lokality, starostlivo si naplánujte cestu, keďže frekvencia spojení nebýva vysoká. V prípade viacerých ciest, zvážte kúpu nabíjateľnej karty Bono Bus card, s ktorou ušetrite až 10 % ceny prepravy.

Zakúpiť si ju môžete na autobusovej stanici. Ideálnym prostriedkom na preskúmanie ostrova je rozhodne auto. Toto vám odporúčame požičať už pri letisku. Rezervovať si ho môžete aj priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas na Lanzarote

Na Lanzarote je o hodinu menej ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť na Lanzarote

10 zaujímavostí o Lanzarote

1
Lanzarote je štvrtým najväčším z Kanárskych ostrovov
2
Populácia Lanzarote je okolo 140 000 obyvateľov
3
Lanzarote sa nachádza približne 125 km od afrického pobrežia
4
Scenéria národného parku Timanfaya pripomína mesačnú krajinu. Park využila na rôzne testovania aj samotná NASA. Figuroval dokonca aj vo Hviezdnych vojnách
5
Tradičným jedlom sú, okrem tapas, zemiaky Mojo, ktoré sa podávajú so zelenou a červenou omáčkou
6
Rozloha Lanzarote je približne 803 km2
7
Hlavný mestom je Arrecife, v ktorom žije okolo 60 000 obyvateľov Lanzarote
8
Jedná sa o najviac sopečný ostrov zo všetkých Kanárskych ostrovov. Posledné skutočne ničivé erupcie prebehli v 18. storočí, keď zničili mnoho dedín v oblasti Montañas del Fuego
9
Napriek výrazne sopečnej povahe Lanzarote je najmenej hornatý ostrov zo všetkých Kanárskych ostrovov
10
V okolí môžete navštíviť tri malé ostrovy: Alegranza, Montana a Clara