Skip to main content

Lacné letenky Livorno

Akciové letenky do Florencie

Zaujímavé info o Florencii

V Taliansku nájdete množstvo nádherných scenérií, ktoré sú skutočne fotogenické, avšak Livorno má jednu veľkú výhodu. Je to pokojné malé mestečko, ktoré nie je preplnené turistami. Pokojnú atmosféru si tak môžete vychutnať takmer po celý rok.

Len malé množstvo miest tejto veľkosti ponúka také kvantum umenia, architektúry a histórie. V roku 1571 poveril toskánsky veľkovojvoda Cosimo svojich architektov, aby zmenili vtedajší ospalý rybársky prístav na brehu rieky Arno, na prosperujúcu destináciu pre medzinárodný obchod.

Dodnes je živým prístavom, kde sa každoročne presúva cez 30 miliónov ton nákladu a priťahuje viac ako 7 000 lodí. Celé centrum mesta je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Za každým rohom tu nájdete výnimočné stredoveké kaplnky, veže s cimburím, kostoly a zdobené fresky.

Livorno nemá svoje vlastné letisko. Avšak veľmi jednoducho sa sem viete dostať zo susednej Florencie, prípadne Bologne. Lietajú tam nízkonákladové spoločnosti z Viedne, Budapešti i Prahy. Z Bologne je to potom vlakom zhruba 2 a pol hodiny cesty.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Taliansku

Cestovné doklady do Talianska

Pri cestách do Talianska, ktoré neprekračujú 90 dní, vám stačí platný cestovný pas alebo občiansky preukaz.

Počasie v Taliansku

Podnebie Talianska je veľmi rozmanité. Severnú časť ovplyvňujú Alpy. Podnebie je vysokohorské s teplotami, ktoré v zime klesajú výrazne pod bod mrazu. Postupne prechádza do mierneho, kontinentálneho až po subtropické stredomorské podnebie na juhu krajiny.

Južný výbežok polostrova vybieha do Stredozemného mora a takmer dosahuje úroveň afrického kontinentu. Z Afriky prichádza suchý a horúci vzduch s teplotami, ktoré sa v lete šplhajú až k 40ºC. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august s priemernou maximálnou dennou teplotou 30ºC.

Ceny v Taliansku

Národným platidlom je, rovnako ako na Slovensku, euro. Ceny v Taliansku sú o niečo vyššie ako na Slovensku.

Vo veľkých obchodných reťazcoch však nakúpite lacnejšie (a kvalitnejšie) ako u nás. Je tu pomerne husto zastúpená sieť lacných supermarketov ako Coop, Lidl a Penny Market.

Hľadáte lacné ubytovanie v Taliansku? Cena ubytovania sa samozrejme odvíja od toho, či chcete bývať v 4-5* hoteli, alebo vám bude stačiť ubytovanie v skromnejšom apartmáne či hoteli s menej hviezdičkami. Slnečné Taliansko je vyhľadávanou destináciou nielen pre letnú, ale aj zimnú dovolenku.

Ubytovanie v apartmánoch v talianskych zimných strediskách, alebo rekreačné domy a vily v prímorských letoviskách, sú častou voľbou dovolenky mnohých turistov. Vybrať si však môžete aj luxusné hotely či apartmány za veľmi dostupné ceny. Ubytovanie si viete porovnať aj priamo cez Pelikan.sk, počas hlavnej sezóny viete rezervovať ubytovanie na jednu noc od 10 eur.

Aktuálny čas v Taliansku

V Taliansku je rovnaký čas ako na Slovensku, sme totiž v rovnakom časovom pásme.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Livorne

10 zaujímavostí o Taliansku

1
Do najznámejšej fontány v Ríme fontány di Trevi denne nahádžu turisti približne 3000 eur. Peniaze sú na konci dňa z fontány vyzbierané a idú na charitu
2
V Taliansku sa nachádzajú jediné tri aktívne sopky v Európe – Etna, Stromboli a Vezuv
3
Rozprávka Pinocchio bola prvýkrát publikovaná v talianskych novinách
4
Názov Taliansko pochádza z gréckeho slova Italos
5
Taliansko je najväčším exportérom vín na svete
6
Taliansko je štátom iba 153 rokov
7
Pizza bola prvýkrát upečená v Neapole v roku 1860
8
Cestoviny ako potravina sa v Taliansku využívajú už od 4. storočia p.n.l.
9
Taliansko je štvrtou najnavštevovanejšou krajinou na svete
10
Ročne vypijú Taliani 14 biliónov šálok espresso. Každý Talian spotrebuje za rok 3,7 kilogramu kávy
Boli informácie na tejto stránke užitočné? (Ešte nehodnotené)