Skip to main content

Lacné letenky Lulea

Akciové letenky do Luga

Luleå

Luleå je typické severské mestečko. Nájdete ho vo Švédsku v pokojnej lokalite, navyše s malebnými ostrovčekmi. V pokojnej lokalite preto, lebo sever Švédska nie je tak osídlený ako zvyšok krajiny. Preto ani mestá nie sú nijak obrovské. Súčasťou mesta je aj súostrovie pri pobreží, ktoré pozostáva z 1700 ostrovčekov.

Luleå leží len kúsok od polárneho kruhu a je hlavným mestom regiónu Norrbotten. Obklopuje ju nádherná rieka Luleälven, ktorá sa vlieva do trblietavých zátok s výdatnými zelenými ostrovčekmi v pozadí. Už v stredoveku bolo mesto dôležitým prístavom. Původne sa nachádzalo na území dnešného Gammelstadu. Luleå je zhruba päťdesiat tisícové mestečko, ktoré vám odporúčame navštíviť, ak chcete zažiť typický chladný sever Švédska. Nájdete tu tiež úžasné múzeá, neďaleké stredoveké mesto Gammelstad a vašu romantickú dušu určite potešia aj večerné výletné plavby do okolia mesta Luleå.

Lacné letenky do mesta Luleå viete rezervovať z Viedne, Budapešti I Prahy. Priamy let do Luleå z našich končín neexistuje, avšak s jedným prestupom možno letieť komfortne so spoločnosťami Norwegian, SAS Austrian Airlines či Lufthansa.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Švédsku

Dokumenty podróżne do Szwecji

Do wjazdu na teren Szwecji wystarczy Wam aktualny paszport lub dowód osobisty, ponieważ Szwecja jest jednym z członków Unii Europejskiej.

Pogoda w Szwecji

Pomimo położenia na północy, Szwecja ma stosunkowo umiarkowane temperatury przez cały rok. Widać jednak dramatyczne zmiany liczby godzin światła dziennego. Zimą ilość światła dziennego w Szwecji to tylko 6 godzin. Przeciwnie, latem będziesz cieszyć się światłem dziennym do 18 godzin dziennie.

Kiedy więc wakacje w Szwecji są właściwym wyborem? Idealny czas na wizytę to okres od połowy maja do połowy września. Ale najbardziej idealne miesiące to lipiec i sierpień. Latem Szwecja ma przyjemną średnią temperaturę wynoszącą od 20 do 25 °C.

Jesień i wiosna wydają się być stosunkowo chłodne. W tym okresie często pada deszcz. Zimą przygotuj się na depresyjną pogodę, a także na ciemność w większości dnia (słońce świeci tylko kilka godzin dziennie). Temperatura waha się wtedy od -3 do 3 °C. Śnieg i przelotne opady śniegu są powszechne od listopada do początku kwietnia.

Ceny w Szwecji

Narodową walutą jest korona szwedzka, którą bez problemu wymienicie po przyjeździe do Szwecji, na którymkolwiek lotnisku. Jednak nie musicie wymieniać sobie pieniędzy w dużej ilości, ponieważ praktycznie wszędzie w Szwecji jest możliwość płacenia kartą. Nawet w bardzo niewielkich kwotach.

Szukacie hotelu w Szwecji? Latem miasto jest pełne turystów, co odzwierciedla się w cenie zakwaterowania. Dlatego warto jest zarezerwować sobie hotel z wyprzedzeniem. Jeśli dokonasz rezerwacji wcześniej, możesz uzyskać zakwaterowanie stosunkowo niedrogo, w cenie 30-40 EUR (120-160 PLN) za osobę / noc. Ceny oraz miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i wykonać rezerwację na Flipo w zakładce Hotele.

Przy wypożyczaniu auta przed wyjazdem, zorientujcie się, czy cena za wynajem obejmuje także wjazd do centrum Göteborgu. Polecamy Wam wypożyczenie auta już na lotnisku. Możecie je sobie zarezerwować bezpośrednio przez Flipo i zakładkę Samochody.

Aktualny czas w Szwecji

W Szwecji jest taka sama godzina jak w Polsce.

Tipy, čo treba vidieť v meste Lulea

10 zaujímavostí o Švédsku

1
Medzi Štokholmom a Helsinkami premáva výletná loď, ktorá je určená iba na nákup lacného alkoholu
2
Od stredoveku až do roku 1809 bolo Fínsko súčasťou Švédska
3
Oficiálny účet na Twitteri (@Sweden) vlastní každý týždeň náhodný občan Švédska
4
Švédi nemôžu dať svojim deťom mená ako „Elvis“ a „Ikea“
5
03. 09. 1967 nastal vo Švédsku „Deň H“. Prehodil sa smer jazdy z ľavej strany na pravú stranu cesty
6
89% Švédska rozpráva po anglicky
7
Vo Švédsku majú rodičia nárok na 480 dní platenej rodičovskej dovolenky, keď sa im narodí dieťa alebo si dieťa adoptujú
8
Kráľ Charles XIV mal tetovanie s nápisom Smrť kráľom (Death to Kings)
9
Iba jedno švédske priezvisko z TOP 20 sa nekončí na „son“: Lindberg
10
Na hranici Švédska a Fínska sa nachádza golfový klub, ktorého polovica je vo Švédsku a druhá polovica vo Fínsku
Boli informácie na tejto stránke užitočné? (Ešte nehodnotené)

Objednajte si od Pelikána