Skip to main content

Lacné letenky Lulea

Švédsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Luley

Zaujímavé info o Lulei

Luleå je typické severské mestečko. Nájdete ho vo Švédsku v pokojnej lokalite, navyše s malebnými ostrovčekmi. V pokojnej lokalite preto, lebo sever Švédska nie je tak osídlený ako zvyšok krajiny. Preto ani mestá nie sú nijak obrovské. Súčasťou mesta je aj súostrovie pri pobreží, ktoré pozostáva z 1700 ostrovčekov.

Luleå leží len kúsok od polárneho kruhu a je hlavným mestom regiónu Norrbotten. Obklopuje ju nádherná rieka Luleälven, ktorá sa vlieva do trblietavých zátok s výdatnými zelenými ostrovčekmi v pozadí. Už v stredoveku bolo mesto dôležitým prístavom. Původne sa nachádzalo na území dnešného Gammelstadu. Luleå je zhruba päťdesiat tisícové mestečko, ktoré vám odporúčame navštíviť, ak chcete zažiť typický chladný sever Švédska. Nájdete tu tiež úžasné múzeá, neďaleké stredoveké mesto Gammelstad a vašu romantickú dušu určite potešia aj večerné výletné plavby do okolia mesta Luleå.

Lacné letenky do mesta Luleå viete rezervovať z Viedne, Budapešti I Prahy. Priamy let do Luleå z našich končín neexistuje, avšak s jedným prestupom možno letieť komfortne so spoločnosťami Norwegian, SAS Austrian Airlines či Lufthansa.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Švédsku

Cestovné doklady do Švédska

Keďže Švédsko je krajinou Európskej únie, na vstup do krajiny na obdobie kratšie ako 3 mesiace vám postačí platný občiansky preukaz alebo pas.

Počasie vo Švédsku

Napriek severnej polohe, Švédsko má počas roka pomerne mierne teploty. Dramatické zmeny však môžete vidieť v počte hodín denného svetla. Počas zimy zažijete vo Švédsku len 6 hodín denného svetla. Naopak v lete sa budete tešiť z denného svetla až 18 hodín denne.

Kedy je teda dovolenka vo Švédsku tá správna voľba? Ideálnym časom na návštevu bude obdobie od polky mája až do polovice septembra. Úplne najideálnejšie mesiace sú však júl a august. Počas leta má totiž Švédsko príjemnú priemernú teplotu v rozmedzí od 20 do 25 °C.

Jeseň a jar bývajú pomerne studené. Počas tohto obdobia zvykne i často pršať. V zime sa pripravte na depresívne počasie, kedy je prevažne stále tma (slnko svieti len pár hodín denne) a teplota sa pohybuje v rozmedzí od -3 do 3 °C. Od novembra do začiatku apríla bývajú bežné aj snehové prehánky.

Ceny vo Švédsku

Národnou menou je švédska koruna, za eurá ju zameníte bezproblémovo na ktoromkoľvek letisku. Peniaze však nemusíte zamieňať vo veľkom množstve, vo Švédsku sa dá platiť kartou takmer všade. A to aj v malých sumách.

Hľadáte hotel vo Švédsku? Počas leta je mesto plné turistov, čo sa odráža na cene ubytovania. Oplatí sa ho preto rezervovať vopred. Ak si ubytovanie rezervujete s predstihom, môže vás vyjsť na pomerne prijateľných 30-40 EUR osoba/noc. Ceny ubytovania a vzdialenosť od centra si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Pri požičaní auta si vopred overte, či je v prenájme zahrnuté aj mýto vzťahujúce sa na vstup do centra. Auto odporúčame požičať už pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán. Ak hľadáte cenovo výhodný balík letenky a ubytovania, oplatí sa vám pozrieť aj aktuálnu ponuku dovoleniek na Pelikáne.

Aktuálny čas vo Švédsku

Malmö sa nachádza v rovnakej časovej zóne ako Slovensko.

Tipy, čo treba vidieť v meste Lulea

10 zaujímavostí o Švédsku

1
Medzi Štokholmom a Helsinkami premáva výletná loď, ktorá je určená iba na nákup lacného alkoholu
2
Od stredoveku až do roku 1809 bolo Fínsko súčasťou Švédska
3
Oficiálny účet na Twitteri (@Sweden) vlastní každý týždeň náhodný občan Švédska
4
Švédi nemôžu dať svojim deťom mená ako „Elvis“ a „Ikea“
5
03. 09. 1967 nastal vo Švédsku „Deň H“. Prehodil sa smer jazdy z ľavej strany na pravú stranu cesty
6
89% Švédska rozpráva po anglicky
7
Vo Švédsku majú rodičia nárok na 480 dní platenej rodičovskej dovolenky, keď sa im narodí dieťa alebo si dieťa adoptujú
8
Kráľ Charles XIV mal tetovanie s nápisom Smrť kráľom (Death to Kings)
9
Iba jedno švédske priezvisko z TOP 20 sa nekončí na „son“: Lindberg
10
Na hranici Švédska a Fínska sa nachádza golfový klub, ktorého polovica je vo Švédsku a druhá polovica vo Fínsku