Skip to main content

Lacné letenky Lyon

Francúzsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Lyonu

Zaujímavé info o Lyone

Toto nenápadné mesto pod francúzskymi Alpami vám ponúkne viac, ako by ste čakali. Ako prvú navštívte Baziliku Notre Dame na kopci Fourviere, odkiaľ uvidíte mesto ako na dlani a s ľahkosťou si naplánujete ďalšie kroky v historickom centre pod vami.

Vedeli ste, že Lyon je mesto svetiel? Navštívte ho počas Festivalu svetiel a presvedčte sa sami. Francúzsky Lyon môžeme bezpochyby považovať za jeden z klenotov krajiny galského kohúta. Pri svojej návšteve sa prejdite renesančných štvrtí Vieux Lyon, kde by bol hriech nenavštíviť jednu z tradičných reštaurácií zvaných bouchons a ochutnať niektoré z miestnych špecialít.

Jedinečným zážitkom bude tiež prechádzka na bicykli po brehu rieky Rhône, čo vďaka cca 340 staniciam s verejnou požičovňou bicyklov snáď už nemôže byť jednoduchším, zvlášť keď je prvá polhodina úplne zadarmo.

Lyon je tiež mestom kultúry - či už sa rozhodnete pre slávnu lyonskej operu, alebo to bude koncert v Auditóriu, tak odídete v úžase. Ďalšou neodmysliteľnou zastávkou tohto mesta je bazilika Notre-Dame de Fourvière, ktorá sa týči nad mestom a ku ktorej sa môžete dostať pešo, alebo vyviezť lanovkou. V oboch prípadoch sa toto miesto oplatí navštíviť či už kvôli bazilike, alebo tomu najkrajšiemu výhľadu na mesto.

Lyon nie je tak obľúbené mesto ako Paríž či Nice, no rozhodne má čo ponúknuť aj Slovákom. Lacné letenky do Lyonu najčastejšie rezervujete z Viedne či Budapešti. Z Viedne lieta do Lyonu bez prestupu letecká spoločnosť Easyjet, Austrian Airlines a Air France. Priemerná dĺžka priameho letu sú dve hodiny. S prestupom môžete letieť do Lyonu najmä z Viedne, spoločnosťami SWISS, Lufthansa, Eurowings či Brussels Airlines.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Lyone

Aké cestovné doklady potrebujem do Francúzska?

Pri cestovaní do Francúzska nepotrebujete cestovný pas, postačí vám aj platný občiansky preukaz. Jeho platnosť však musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas. Do Francúzska nie sú potrebné víza.

Počasie v Lyone

Priaznivé podnebie nahráva turistickej sezóne po celý rok. V lete sa teploty pohybujú okolo 25 stupňov Celzia, v zime okolo 8 stupňov Celzia. Svahy okolo mesta obsahujú všetky potrebné živiny pre pestovanie vínnej révy.

Kedy je teda dovolenka v Lyone tou správnou voľbou? Lyon s príjemnou klímou sa oplatí navštíviť takmer počas celého roka. Ak sa však rozhodnete navštíviť mesto v lete, pripravte sa na väčší pohyb turistov. Ak sa chcete vyhnúť náporu turistov a užiť si pekné počasie, ideálnym obdobím na návštevu bude marec-apríl a september- október.

Ceny v Lyone

Národnou menou je euro, peniaze pred cestou teda zamieňať nemusíte.

Hľadáte hotel v Lyone? Čím bližšie k pláži, tým je cena vyššia. Ubytovanie mimo pláže však môžete nájsť aj za 20 EUR za noc na osobu. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Šoférovanie v meste môže byť náročne kvôli častým dopravným zápcham a nedostatku parkovacích miest. Ak sa však rozhodnete preskúmať priľahlé okolie, auto sa vám rozhodne zíde. Odporúčame požičať auto už pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Ktoré očkovania sú pred cestou do Francúzska povinné?

Francúzsko nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás.

Aktuálny čas v Lyone

Lyon sa nachádza v rovnakej časovej zóne ako Slovensko.

Tipy, čo treba vidieť v Lyone

10 zaujímavostí o Francúzsku

1
Typická škótska sukňa, tzv. kilt, sa prvýkrát objavila vo Francúzsku. Kilt vynašli francúzski pastieri – uľahčovali si ním pohyb v močiaroch
2
1 z 5 ľudí vo Francúzsku zažíva depresiu. Práve to robí z Francúzska najviac depresívnu krajinu na svete
3
Francúzi milujú syry. Vo francúzskych obchodoch nájdete až neuveriteľných 1000 druhov rôznych syrov
4
K syru nerozlučne patrí aj víno. Francúzsko je jedným z najväčších producentov vína na svete. Krajina je hrdá na svojich 17 vínnych regiónov
5
V celom Paríži je iba jedna značka so znamením STOP
6
Sklenená pyramída, ktorá vytŕča z Louvre má vyjadrovať francúzsky obdiv k Egypťanom a ich jedinečnej starovekej kultúre
7
Každý Francúz za rok skonzumuje priemerne až 500 slimákov. Okrem slimákov nájdete na francúzskych tanieroch aj také „lahôdky“ ako žabacie stehienka či konské mäso
8
V roku 2012 bolo Francúzsko najnavštevovanejšou krajinou na svete. Navštívilo ho 83 miliónov turistov
9
Paríž bol pôvodne Rímskym mestom s názvom „Lutetia“
10
Vo Francúzsku, sa môžete zosobášiť s mŕtvym človekom