Skip to main content

Lacné letenky Maďarsko

Maďarsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Maďarska

Zaujímavé info o Maďarsku

Nádherná krajina plná kúpelov, kaštielov, vína a štipľavých jedál. Taká je dovolenka v Maďarsku. Rovinatá krajina, ktorej najvyšší kopec má 1015 m.n.m. a okrem iného aj najväčšie jazero v Strednej Európe - Balaton. Turisticky atraktívny región láka mnoho Slovákov, Európanov, no napokon i celý svet. Zaslúžili sa o to najmä kúpele a výborné služby.

Dominantou Maďarska je okrem Balatonu najmä jeho hlavné mesto, Budapešť. Budapešť je nádherná. Jediná prechádzka popri brehu Dunaja vás presvedčí o tom, že je to jedno z najkrajších miest v Európe. Navyše je veľmi ľahko dostupná zo Slovenska a ponúka množstvo atrakcií počas celého roka. Stačí si naplánovať jeden víkend a stihnete toho skutočne veľa.

Do Maďarska letenky nepotrebujete. Stačí vám sadnúť do auta a spoznávať krásy našich južných susedov na vlastnú päsť. Auto si môžete požičať aj cez Pelikán.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Maďarsku

Budapešť

Budapešť je nádherná. Jediná prechádzka popri brehu Dunaja vás presvedčí o tom, že je to jedno z najkrajších miest v Európe. Navyše je veľmi ľahko dostupná zo Slovenska a ponúka množstvo atrakcií počas celého roka. Stačí si naplánovať jeden víkend a stihnete toho skutočne veľa.

Hlavné mesto Maďarska je známe aj vďaka svojim tradičným tureckým kúpeľom. Kúpeľov sa tu nachádza skutočne veľké množstvo, čo napomáha turizmu mesta a dovolenku v Budapešti robí unikátnou v celej Európe.

Do Budapešti sa viete dostať veľmi komfortne autobusovou dopravou Studentagency alebo Flixbus, prípadne vlakom alebo autom – v meste je niekoľko väčších záchytných parkovísk. Hľadáte lacné letenky do Budapešti? Priame letecké spojenie z Prahy do Budapešti zabezpečuje Ryanair a ČSA.

Užitočné info o Maďarsku

Cestovné doklady do Maďarska

Slováci môžu vstupovať na územie Maďarska s platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom. Doklad musí byť platný pri vstupe, ako aj výstupe z krajiny.

Počasie v Maďarsku

Podnebie v Maďarsku je veľmi podobné tomu nášmu - mierne s veľmi teplými a suchými letami a chladnejšími zimami.

Ceny v Maďarsku

V Maďarsku sa platí forintom. Medzinárodný kód forintu je HUF, v Maďarsku používajú skratku Ft. Drobné mince sa nazývajú fillér (100 fillér = 1 Ft), ale majú veľmi nízku hodnotu, takže sa s nimi takmer nestretnete.

Peniaze možno zameniť v ktorejkoľvek zmenárni na Slovensku, a to isté platí aj o zmenárňach v Maďarsku. Majte pri sebe vždy hotovosť, no ani platba kartou nie je problém v mnohých reštauráciách a baroch v centre mesta.

Lacné ubytovanie v Maďarsku? Na stránke hotely.pelikan.sk nájdete veľmi lacné ubytovanie v apartmánoch a hoteloch počas celého roka a s výhodnými cenami. Za 1 noc pre 1 osobu dáte najmenej 8 eur.

Požičanie auta v Maďarsku? Cez Pelikán si viete porovnať ceny a rezervovať požičanie auta. Spoznajte Budapešť a jeho okolie za najlepšie ceny.

Aktuálny čas v Maďarsku

V Maďarsku je rovnaký čas ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Budapešti

10 zaujímavostí o Maďarsku

1
Maďarský jazyk je unikátny pre svoj hunský pôvod, v Európe sú mu najbližšie fínština a estónčina
2
Medzi najznámejšie vynálezy maďarského pôvodu patria okrem populárnej rubikovej kocky aj tiché zápalky, princípy holografie, guľôčkové pero, či programovací jazyk
3
Maďari sú veľmi úspešní športovci najmä na letných Olympijských hrách a patria medzi TOP10 v počte zlatých medailí
4
Lanovka na hrad Buda bola otvorená v Budapešti v roku 1870 a bola len druhou v Európe (po Lyone)
5
Maďari majú výbornú barack pálinku – teda marhuľovicu. Pálenie domáceho destilátu je tu, na rozdiel od Slovenska, legálne. Doma si tu môžete legálne vypáliť 86 litrov 42%-ného destilátu alebo 72,2 litra 50% destilátu
6
Maďari vďaka svoje rovinatej krajine a histórii patria medzi najlepších „kovbojov“ Európy. Chov koní má bohatú tradíciu dodnes
7
Ak milujete wellness, v Maďarsku si prídete na svoje. Priláka vás viac ako 1000 termálnych prameňov a stovky kúpeľov
8
Hudobný festival Sziget patrí medzi najväčšie v Európe a každoročne sa koná na ostrove Óbudai-sziget na rieke Duna
9
Relatívne malé Maďarsko nemá veľhory - najvyšší vrch je len o niečo vyšší ako 1000 metrov - zato prekypuje inými zaujímavosťami, napríklad tu nájdete najväčšie prírodné termálne jazero na svete
10
Názov hlavného mesta maďarských susedov vznikol spojením jeho dvoch častí, ktoré sa rozprestierajú po oboch stranách Dunaja. Buda, Pešť a Óbuda boli až do roku 1872 rozličné mestá, ktoré sa v tomto roku spojili a vytvorili Budapešť