Skip to main content

Lacné letenky Praha

Akciové letenky do Prahy

Praha

Prekrásna, historická a tajomná. Tak možno v skratke opísať Prahu, korunovačný skvost na brehoch rieky Vltava. Niekdajšie hlavné mesto alchýmie skrýva mnohé tajomstva nahromadené počas svojej vyše tisícročnej histórie.

Záhadné židovské geto, strašidelný Golem, legendami opradený Pražský orloj a dve azda najkrajšie knižnice sveta ukrývajúce drahocenné astrologické glóbusy. Povestná „Stovežatá“ fascinuje históriou na každom rohu. Dláždené ulice, starobylé kostoly, nečakané záhrady a tajné zákutia. Možnosti objavovať sa v Prahe jednoducho nedajú vyčerpať.

Praha je mimoriadne obľúbená aj medzi našincami, ktorí ju navštevujú najmä vlakmi, autobusmi a autami. Využiť však môžete aj leteckú dopravu. Lacné letenky do Prahy kúpite buď z Bratislavy, alebo z Košíc. Z Bratislavy lietajú priamo do Prahy spoločnosti Czech Airlines a Smartwings Travel Service. Z Košíc s prestupom spoločnosť LOT Polish Airlines. Dĺžka priameho letu z Bratislavy je jedna hodina. Hlavným letiskom v Prahe je letisko Václav Havel Airport.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Prahe

Úti okmányok Csehországba

A magyarok érvényes útlevéllel vagy személyi igazolvánnyal léphetnek az ország területére. Az iratoknak érvényesnek kell lenniük az ország elhagyását követően is.

A prágai időjárás

Csehország a kontinentális éghajlati övben fekszik, így forró a nyár és fagyos a tél. Az év legmelegebb hónapja a július 18 °C átlaghőmérséklettel, ami napközben akár 25-30 °C fölé is emelkedhet. A leghidegebb hónap ellenben a január -1 °C-kal, ami akár -15 °C-ig is süllyedhet.

Mikor érdemes Csehországba látogatni? A varázslatos Prága egész évben csalogat. Az időjárás szempontjából azonban a legideálisabb a március végétől szeptember végéig tartó időszakban érkezni. Nyáron viszont számolni kell a nagy turistaáradattal.

A prágai árak

A Csehországban használatos pénznem a cseh korona, bármelyik hazai vagy csehországi pénzváltóban beválthatod.

Szállodát keresel Prágában? Akár 8000-10 000 forintért (fő/éj) is gond nélkül találhatsz szállást a belvárosban. A szállások árát és elhelyezkedését ellenőrizheted a Pelikán oldalán, ahol foglalhatsz is.

A belvárost könnyedén bejárhatod akár gyalog is. A DPP társaság által biztosított városi közlekedés autóbuszokból, villamosokból, metrókból, a Petřínre közlekedő felvonókból, hajókból és vonatokból áll. Jegyet a megállókban elhelyezett jegyautomatákban, az információs központokban, az újságárusoknál, illetve a nagykereskedőknél vásárolhatsz. Ha sms-ben akarsz jegyet váltani, cseh telefonszolgáltatóra van szükséged, és aktiválnod kell a Premium SMS szolgáltatást. E-jegyet vásárlására is van lehetőség. A Prága területén rövid távra szóló menetjegyek 30 percre (300 Ft), 90 percre (400 Ft), 24 órára (1350 Ft) és 72 órára (3800 Ft) vásárolhatóak. Felszállás után érvényesítened kell a jegyedet.

Taxizáskor érdemes előre megállapodni a hozzávetőleges díjban. A városban való vezetéssel a tapasztaltabb sofőröknek érdemes megpróbálkoznia, ugyanis stresszes lehet a sűrű forgalom és a parkolóhelyek hiánya miatt. Autót a Pelikán oldalán is bérelhetsz.

Mennyi az idő Prágában?

Prágában ugyanannyi az idő, mint Magyarországon.

Tipy na zážitky - Praha a okolie

Tipy, čo treba vidieť v Prahe

10 zaujímavostí o Prahe

1
Počet obyvateľov Prahy je okolo 1,2 milióna
2
V Chráme Panny Márie Víťaznej v Prahe sa nachádza 45 centimetrov vysoká soška malého Ježiša, ktorej sa pripisujú zázračné vlastnosti a uctievajú ju aj veriaci v mnohých krajinách aj mimo Čiech
3
Môžete tu nájsť Stenu Johna Lennona, ktorá je pokreslená rôznymi farebnými grafitmi a mierovými odkazmi. Po zavraždení Johna Lennona (1980) sa stena stala významným symbolom odporu voči komunistickému režimu
4
Karlova univerzita v Prahe (1348) je najstaršou univerzitou v strednej Európe
5
Žižkovská televízna veža, postavená koncom minulého storočia, bola v roku 2000 obohatená o sochy lezúcich batoliat, ktoré navrhol David Černý
6
Udiali sa tu dve z najslávnejších defenestrácii v histórii sveta, počas ktorých vyhodil dav von oknom sedem členov radnice (1419) a troch reprezentantov cisára (1618)
7
Legenda hovorí, že v židovskej štvrti Josefov leží telo Golema, ktorého predtým prebudil k životu židovský rabín Loew tajným rituálom
8
Stavba Petřínskej rozhledne bola inšpirovaná Eiffelovou vežou
9
Praha sa pýši naozaj netradičným kúskom modernej architektúry, ktorým je zvláštne poohýnaná budova s názvom Tancujúci dom. Inšpiráciou pri vytvorení stavby boli tanečníci Fred Astaire a Ginger Rogers
10
Nájdete tu mnoho netradičných múzeí, akými sú napríklad České pivné múzeum, Múzeum komunizmu, Kafkovo múzeum či Muchovo múzeum

Objednajte si od Pelikána

Boli informácie na tejto stránke užitočné?