Skip to main content

Lacné letenky Praha

Česká Republika - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Prahy

Zaujímavé info o Prahe

Prekrásna, historická a tajomná. Tak možno v skratke opísať Prahu, korunovačný skvost na brehoch rieky Vltava. Niekdajšie hlavné mesto alchýmie skrýva mnohé tajomstva nahromadené počas svojej vyše tisícročnej histórie.

Záhadné židovské geto, strašidelný Golem, legendami opradený Pražský orloj a dve azda najkrajšie knižnice sveta ukrývajúce drahocenné astrologické glóbusy. Povestná „Stovežatá“ fascinuje históriou na každom rohu. Dláždené ulice, starobylé kostoly, nečakané záhrady a tajné zákutia. Možnosti ako si vychutnať dovolenku v Prahe sa jednoducho nedajú vyčerpať.

Praha je mimoriadne obľúbená aj medzi našincami, ktorí ju navštevujú najmä vlakmi, autobusmi a autami. Využiť však môžete aj leteckú dopravu. Lacné letenky do Prahy, hlavného mesta Česka, kúpite buď z Bratislavy, alebo z Košíc. Z Bratislavy lietajú priamo do Prahy spoločnosti Czech Airlines a Smartwings Travel Service. Z Košíc s prestupom spoločnosť LOT Polish Airlines. Dĺžka priameho letu z Bratislavy je jedna hodina. Hlavným letiskom v Prahe je letisko Václav Havel Airport.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Prahe

Aké cestovné doklady potrebujem do Českej republiky?

Slováci môžu vstupovať na územie Českej republiky s platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom. Doklad musí byť platný pri vstupe, ako aj výstupe z krajiny.

Aké je počasie v Prahe?

Praha sa nachádza v kontinentálnom klimatickom pásme s horúcimi letami a chladnými zimami. Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 18 °C, ktorá sa však cez deň bežne šplhá nad 25 – 30 °C. Naopak, najchladnejší mesiac je január s priemernou teplotou okolo -1 °C, teplotné minimá sa pohybujú okolo -15 °C .

Kedy je teda dovolenka v Prahe tá správna voľba? Praha má svoje čaro počas celého roka. Z hľadiska počasia je však ideálnym obdobím na návštevu koniec marca až koniec septembra. V lete však treba rátať s veľkým návalom turistov.

Aké sú ceny v Prahe a ako funguje doprava v meste?

Národnou menou je česká koruna, ktorú poľahky zameníte vopred v ktorejkoľvek banke alebo priamo na mieste.

Hľadáte hotel v Prahe? V Prahe bez problémov nájdete ubytovanie za 25-30 EUR osoba/noc priamo v centre mesta. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Centrum mesta sa dá prejsť aj pešky. Hromadnú dopravu prevádzkuje spoločnosť DPP a je tvorená autobusmi, električkami, metrom, lanovkou na Petřín, loďkami a vlakmi na vybraných úsekoch. Lístky si môžete kúpiť v automatoch na zastávkach, v informačných centrách, trafikách či veľkoobchodov. Pre využitie sms lístka musíte mať českého operátora a aktivovanú službu Premium SMS. Existujú aj e-lístky. Krátkodobé základné lístky na území Prahy si môžete kúpiť na 30 minút (24 Kč), 90 minút (32 Kč), 24 hodín (110 Kč), 72 hodín (310 Kč). Lístok je potrebné označiť.

V taxíkoch sa odporúča dohodnúť si aspoň orientačne cenu dopravy vopred. Šoférovanie v Prahe si vyžaduje skúsenejších vodičov. Môže byť totiž stresujúce kvôli hustej premávke a nedostatku parkovacích miest. Auto si môžete rezervovať aj priamo cez Pelikán.

Aký je aktuálny čas v Prahe?

V Prahe je rovnaký čas ako na Slovensku.

Letecké štatistiky o Prahe

  • Nemáte radi prestupy? Priamo do Prahy si môžete zaletieť napríklad aj z miest ako Krakov.

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Prahy za posledný týždeň stála iba 24,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Prahe je: 1.

Tipy, čo treba vidieť v Prahe

10 zaujímavostí o Prahe

1
Počet obyvateľov Prahy je okolo 1,2 milióna
2
V Chráme Panny Márie Víťaznej v Prahe sa nachádza 45 centimetrov vysoká soška malého Ježiša, ktorej sa pripisujú zázračné vlastnosti a uctievajú ju aj veriaci v mnohých krajinách aj mimo Čiech
3
Môžete tu nájsť Stenu Johna Lennona, ktorá je pokreslená rôznymi farebnými grafitmi a mierovými odkazmi. Po zavraždení Johna Lennona (1980) sa stena stala významným symbolom odporu voči komunistickému režimu
4
Karlova univerzita v Prahe (1348) je najstaršou univerzitou v strednej Európe
5
Žižkovská televízna veža, postavená koncom minulého storočia, bola v roku 2000 obohatená o sochy lezúcich batoliat, ktoré navrhol David Černý
6
Udiali sa tu dve z najslávnejších defenestrácii v histórii sveta, počas ktorých vyhodil dav von oknom sedem členov radnice (1419) a troch reprezentantov cisára (1618)
7
Legenda hovorí, že v židovskej štvrti Josefov leží telo Golema, ktorého predtým prebudil k životu židovský rabín Loew tajným rituálom
8
Stavba Petřínskej rozhledne bola inšpirovaná Eiffelovou vežou
9
Praha sa pýši naozaj netradičným kúskom modernej architektúry, ktorým je zvláštne poohýnaná budova s názvom Tancujúci dom. Inšpiráciou pri vytvorení stavby boli tanečníci Fred Astaire a Ginger Rogers
10
Nájdete tu mnoho netradičných múzeí, akými sú napríklad České pivné múzeum, Múzeum komunizmu, Kafkovo múzeum či Muchovo múzeum