Skip to main content

Lacné letenky Malmö

Švédsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Malmö

Zaujímavé info o Malmö

Keď sa povie Švédsko, väčšina z nás si asi predstaví Štokholm alebo jeden z 28 národných parkov, ktoré má táto krajina pod svojimi krídlami. Na Malmö, pôvodne dánsku oblasť, teraz tretie najväčšie mesto Švédska, sa často zabúda. Pritom je to nádherné miesto, ktoré s ľahkosťou a šarmom prepája staré s novým.

Historické budovy a uličky Starého mesta sa prirodzene menia v okázalé architektonické experimenty a vy tak nebudete vedieť, kam skôr pozerať. Gamla Staden alebo ak chete, Staré mesto. Nahusto naskladané dlažobné kocky pod starými farebnými domami vás v Starom meste zavedú k hlavnému námestí Stor Torget a trochu menšiemu, ale o to živšiemu námestíčku Lilla Torget.

Hovorí sa, že najlepšie si Malmö vychutnáte počas prehliadky na lodi. Tá vás prevezie miestnymi kanálmi a ukáže vám toto mesto z úplne inej perspektívy. Ak patríte medzi tých, ktorí potrebujú svoju dovolenku tráviť aktívne, požičajte si bicykel a vydajte sa napríklad k hradu Malmöhus Slott.

Malmö nie je tak populárna destinácia ako Štokholm či Göteborg, no postupne začína byť obľúbené aj v očiach Slovákov. Lacné letenky do Malmö najčastejšie kúpite z Budapešti, Viedne a Prahy. Priemerná dĺžka priameho letu je hodina a 50 minút. Priamy let do Malmö prevádzkuje z Budapešti letecká spoločnosť Wizz Air, ktorá zároveň ponúka najlacnejšie letenky. S jedným prestupom možno do Malmö cestovať aj z Viedne a Budapešti – Norwegian, Lufthansa, Finnair, SWISS, SAS alebo Austrian Airlines.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Malmö

Cestovné doklady do Švédska

Keďže Švédsko je krajinou Európskej únie, na vstup do krajiny na obdobie kratšie ako 3 mesiace vám postačí platný občiansky preukaz alebo pas.

Počasie v Malmö

Malmö má veľmi príjemnú klímu spomedzi všetkých škandinávskych krajín. Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 17 °C, ktorá avšak cez deň môže prekročiť aj 25 °C. Naopak, najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou okolo 0 °C. Najviac prší v júni, ktorý v priemere zaznamenáva okolo 60 mm zrážok, čo nie je výrazne veľa.

Počas leta je v meste veľké množstvo turistov. Ak preferujete menej zaplnené ulice, ideálnym časom na návštevu bude pre vás máj, jún alebo september.

Ceny v Malmö

Národnou menou je švédska koruna, za eurá ju zameníte bezproblémovo na ktoromkoľvek letisku. Peniaze však nemusíte zamieňať vo veľkom množstve, vo Švédsku sa dá platiť kartou takmer všade. A to aj v malých sumách.

Hľadáte hotel v Malmö? Počas leta je mesto plné turistov, čo sa odráža na cene ubytovania. Oplatí sa ho preto rezervovať vopred. Ak si ubytovanie rezervujete s predstihom, môže vás vyjsť na pomerne prijateľných 30-40 EUR osoba/noc. Ceny ubytovania a vzdialenosť od centra si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Pri požičaní auta si vopred overte, či je v prenájme zahrnuté aj mýto vzťahujúce sa na vstup do centra. Auto odporúčame požičať už pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán. Ak hľadáte cenovo výhodný balík letenky a ubytovania, oplatí sa vám pozrieť aj aktuálnu ponuku dovoleniek na Pelikáne.

Aktuálny čas vo Švédsku

Malmö sa nachádza v rovnakej časovej zóne ako Slovensko.

Letecké zaujímavosti o Malmö

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Malmö za posledný týždeň stála iba 20,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Malmö je: 0.

Tipy, čo treba vidieť v Malmö

10 zaujímavostí o Švédsku

1
Medzi Štokholmom a Helsinkami premáva výletná loď, ktorá je určená iba na nákup lacného alkoholu
2
Od stredoveku až do roku 1809 bolo Fínsko súčasťou Švédska
3
Oficiálny účet na Twitteri (@Sweden) vlastní každý týždeň náhodný občan Švédska
4
Švédi nemôžu dať svojim deťom mená ako „Elvis“ a „Ikea“
5
03. 09. 1967 nastal vo Švédsku „Deň H“. Prehodil sa smer jazdy z ľavej strany na pravú stranu cesty
6
89% Švédska rozpráva po anglicky
7
Vo Švédsku majú rodičia nárok na 480 dní platenej rodičovskej dovolenky, keď sa im narodí dieťa alebo si dieťa adoptujú
8
Kráľ Charles XIV mal tetovanie s nápisom Smrť kráľom (Death to Kings)
9
Iba jedno švédske priezvisko z TOP 20 sa nekončí na „son“: Lindberg
10
Na hranici Švédska a Fínska sa nachádza golfový klub, ktorého polovica je vo Švédsku a druhá polovica vo Fínsku