Skip to main content

Lacné letenky Manila

Filipíny - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Manily

Zaujímavé info o Manile

S viac ako 7 000 tropickými ostrovmi, Filipíny sú rajom plážových povaľačov. Nech je už váš vkus akýkoľvek, určite si tu nájdete ten svoj "vysnívaný" ostrov - od "naviatych kopčekov piesku" v strede oceánu, cez exotické vulkanické ostrovy s modrými lagúnami, po megaostrovy s mestami takými preplnenými, že pripomínajú ľudské mraveniská.

Či sa už chcete potápať, postavať si stan na opustenom ostrove, alebo si užiť ruch veľkomiest, cestovanie je lacné, zábavné, a slnko vám môže zatieniť len tak tropická monzúnová búrka. Našťastie je tu toľko cestovateľov, že vždy nájdete zábavný plán B. Filipíny sú neoficiálne hlavnou ziplajnovou destináciou sveta, kde sa môžete šmýkať medzi korunami stromov ako Tarzan, Boracay a Pagudpud (v severnej časti ostrova Luzon) sú destinácie kam miera za vetrom a vlnami tí najlepší svetoví kitesurferi.

Ani hlavné mesto Manila pre vás nemusí byť len výstupným a nástupným bodom odletu. Hoci ide o jedno z najpodceňovanejších ázijských megamiest, no jej prezývka "Perla Orientu", by nemohla byť ani výstižnejšia - pod nepeknou ulitou sa skrýva poklad, ktorý však uvidíte len vtedy ak jej dáte šancu.

Napriek tomu, že sa Filipínami preháňajú všetky možné naturálne pohromy, táto chaotická metropola sa vždy zo všetkého pozbiera - je to cool mesto moderných mrakodrapov týčiacich sa medzi oblakmi, a s nimi ostro kontrastujúcej chudoby, no očarí vás kreatívnym nábojom, skvelými galériami, nezávislou hudobnou scénou, či bohémskymi kaviarničkami.

Filipíny sú jednou z najnavštevovanejších destinácií Juhovýchodnej Ázie. To dobre vedia aj cestujúci zo Slovenska, pre ktorých sú Filipíny veľmi obľúbenou destináciou. Lacné letenky do Manily viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno komfortne lietať najmä s aerolinkami Thai Airways, Qatar Airways, Emirates, EVA Air, Turkish Airlines či Austrian Airlines. Priemerná dĺžka letu do Manily je 16 hodín.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Manile

Potrebujem víza na Filipíny?

Vstup do krajiny bez víz, ak pobyt neprekročí 30 dní. SR má s Filipínami uzatvorenú dohodu o bezvízovom styku pre držiteľov diplomatických a služobných pasov. Podmienkou vstupu do krajiny je platnosť pasu najmenej 6 mesiacov po plánovanom odchode z krajiny a spiatočná letenka, resp. letenka do nasledujúcej destinácie.

Aké je počasie na Filipínach?

Za hlavnú sezónu sa považuje obdobie medzi decembrom až aprílom. Pre väčšinu krajiny je to obdobie sucha. Mnoho rezortov ceny až strojnásobí v období okolo Nového roka a pred Veľkou nocou. Od mája do novembra zažijete stúpajúce teploty predznamenávajúce príchod obdobia dažďov okolo Manily aj inde.

Aká mena sa používa pri platení na Filipínach?

Na Filipínach sa ako mena používa filipínske peso (filipínsky: piso). Jeho medzinárodnou skratkou je PHP. Jedno peso = 100 sentima (sentimos). Bežne sú k dispozícii mince 1, 5, 10, 25 centavos a 1,2 a 5 pesos. Bankovky potom majú hodnotu 20, 50, 100, 200, 500 a 1000 pesos.

Cudzie meny sa v bežnom maloobchodnom, ale aj veľkoobchodným platobnom styku, nepoužívajú. Odporúčanými a dlhodobo uznávanými menami v medzinárodnom obchodnom a platobnom styku sú americké dolára a japonské jeny. Spoľahlivé zmenárne hľadajte najmä vo veľkých obchodných centrách. Banky používajú väčšiu zrážku za svoje služby a v hoteloch býva kurz rovnako nepriaznivý. Preto sa odporúča vymieňať peniaze v zmenárňach, len pozor na podvodníkov a falošné bankovky. Platobné a kreditné karty sú bežným platobným prostriedkom.

Hľadáte hotel na Filipínach? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny hotelov sa pohybujú od 100 do 300 USD. Samozrejme niektorí turisti, ktorí chcú ušetriť a nevadí im horšie ako hotelová "kvalita", môžu využiť aj lacnejšie hotely, kde sa ceny za izbu pohybujú okolo 30 USD. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Aké očkovania sa odporúčajú pred vstupom na Filipíny?

Povinné nie je žiadne očkovanie, pri cestovaní sa doporučuje očkovanie proti žltačke. Riziko malárie je v turistických oblastiach Filipín (Manila, Boracay, Mindoro) relatívne malé, profylaxia antimalarikami je na individuálnom zvážení každého cestovateľa.

Aký je aktuálny čas na Filipínach?

Na Filipínach je o 7 hodín viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť na Filipínach

10 zaujímavostí o Filipínach

1
Filipíny sú bývalou kolóniou Španielska
2
Po anglicky tu vie takmer každý – aj maličké deti už ovládajú základy a dokonca aj 80 ročné babičky sa s Vami bez problémov v angličtine porozprávajú
3
Filipíny tvorí 7107 ostrovov, z tohto počtu je 2000 neobývaných a 2500 nemá ani pomenovanie
4
Na tisícky rokoch starých terasách sa pestuje viac ako 100 druhov ryže. Najznámejšie sú ryžové terasy v Banaue v provincii Ifugao
5
Druhé najhlbšie miesto v oceáne sa nachádza na Filipínach. Namerali tam hĺbku 10 497 metrov a nazýva sa Mindanajská, alebo filipínska priekopa
6
Hlavným jazykom je tzv. “tagalog” čiže filipínsky jazyk, avšak na každom ostrove majú ešte kopec ďalších vlastných dialektov
7
Filipínska kuchyňa je predovšetkým o pokrmoch z ryže – ryžu jedia na raňajky, obed aj večeru
8
Ľudoví liečitelia sú na Filipínach bežný zjav. Ich výskyt je zjavný hlavne v chudobných častiach krajiny, kde platená zdravotná starostlivosť je pre väčšinu ľudí takmer nedostupná
9
Najväčšia perla na svete bola nájdená neďaleko ostrova Palawan v roku 1934
10
Z 500 druhov koralov, ktoré sú známe na celom svete, 488 môžeme nájsť vo vodách Filipín