Skip to main content

Lacné letenky Marrákeš

Akciové letenky do Marakéša

Marrákeš

Maroko je nádherná krajina, ktorú treba zažiť všetkými zmyslami. Ponúka pravú africkú exotiku – púšte, pohoria, more, oceán, a aj takú perlu akou je Marrákeš. Unikátne miesto, kde sa mieša západ s orientom, moderný svet s dávnym stredovekom, duša starého i vietor nového Maroka. To všetko v neskutočnom mixe vôní, chutí a farieb.

Aj more, aj oceán. Maroko sa môže pochváliť aj tým, že má letoviská s prístupom do Stredozemného mora, aj do Atlantiku. Keď sa vyberiete spoznávať Marrákeš, bližšie to budete mať k oceánu. Len niečo vyše 160 km.

Marrákeš sa nachádzaj v strede Maroka na úpätí pohoria Atlas, ktorého biele končiare (v závislosti od ročného obdobia) si všimnete už počas letu pri vstupe nad africký kontinent a budú vás sprevádzať až po pristátie na novom medzinárodnom letisku skoro v centre Marrákeša. Z Viedne trvá let zhruba 3 a pol hodiny a z letiska ste v starom aj modernom centre pomerne rýchlo, cesta trvá len asi 15 minút po pekných dvojprúdových cestách.

Lacné letenky do Marrákeša viete rezervovať z Bratislavy, Viedne či Budapešti. Priame letecké spojenie zabezpečujú spoločnosti Ryanair a Laudamotion a cenovo sú najzaujímavejšie. Bez prestupu možno letieť z Viedne aj s marockou spoločnosťou Air Arabia Maroc. S jedným prestupom viete do Maroka letieť aj so spoločnosťami TAP Air Portugal, Iberia, Austrian Airlines, Air France či Lufthansa.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Maroku

Počasie v Maroku

Počasie v Maroku sa v podstate delí na tri oblasti: úzke pobrežné pásmo, pre ktoré je typické stredomorské podnebie s miernymi zimami a horúcimi letami, ďalej vnútrozemská oblasť, ktorej dominuje pohorie Atlas a takisto plošiny a južný lem, pre ktorý sú typické púštne podmienky, keďže leží v útrobách Sahary. Oblasť Marrákeša ponúka najteplejšie počasie v rozmedzí máj – október s priemerným teplotami dosahujúcimi 30°C.

Víza a cestovné doklady do Maroka

Pri cestovaní do Maroka budete potrebovať platný cestovný pas. Víza do Maroka nepotrebujete. S Marokom bola uzatvotená dohoda, kde pre občanov SR platí jednostranný bezvízový styk na dobu do 90 dní.

Ceny v Maroku

Národnou menou v Maroku je dirham. 10 dirhamov je približne jedno euro. Množstvo obchodov však akceptuje aj karty a dokonca aj eurá či doláre.

Orientačné ceny: Čaj pre dve osoby: 3 eurá, jedlo v reštaurácii: do 10 eur, pivo (nealkoholické): 5 eur, Magnetka: od 1 do 3 eur, 5 litrová bandaska vody: 0,5-1 euro.

Vo väčšine krajiny sa nepodáva ani nepredáva alkohol. V hotelových rezortoch je ho však dosť.

Hľadáte hotel v Maroku? Ceny ubytovania a vzdialenosť od centra si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán. Ak radi spoznávate nové kultúry, určite odporúčame ubytovanie v Riadoch (niečo ako penzión na Slovensku). Riad pozostáva z átria (vnútorného dvora, môže byť prekryté, aby do neho nepršalo), kde dookola sú umiestnené vchody do izieb pre hostí. Na prízemí sa môže nachádzať aj malý bazén a jedáleň.

Ak sa rozhodnete preskúmať Maroko na vlastnú päsť autom, toto vám odporúčame požičať už pri letisku. Rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Maroka

V rámci bežnej turistickej návštevy Maroka nie je predpísané žiadne povinné očkovanie.

Keďže Slovensko nemá s Marokom dohodu o bezplatnej zdravotnej starostlivosti, odporúča sa vopred uzavrieť cestovné poistenie, ktoré by pokrylo prípadné náklady.

Možné zdravotné riziká konzultujte so svojím lekárom alebo v našich nemocniciach na oddeleniach cudzokrajných chorôb.

Aktuálny čas v Maroku

V Maroku je aktuálne o jednu hodinu menej ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Maroku

10 zaujímavostí o Maroku

1
Univerzita Al Quaraouiyine v marockom meste Fez vznikla už v roku 859 n.l., a teda o viac ako 200 rokov skôr ako tá v Bologni
2
V kultúre maročanov je chlieb všetko. Je tým najcennejším a najvzácnejším každodenným predmetom.
3
Maroko je síce africkou krajinou, no k Európe má omnoho bližšie, ako by ste si možno mysleli. Z Marockého pobrežia môžete dokonca vidieť pohybujúce sa autá na Španielskom pobreží
4
V Maroku je veľmi neslušné odmietnuť akýkoľvek pokrm či pozvanie na čaj a takéto správanie je považované za akt hrubosti
5
Jedným z najnavštevovanejších miest Maroka je Chefchaouen, mesto pokryté tajomnými modrými domčekmi
6
V Maroku sa počas zimy môžete lyžovať. Možné je to vďaka pohoriu Atlas, ktoré zasahuje i na územie Maroka a svojím najvyšším vrcholom Džabal Tubkal dosahuje nadmorskú výšku až 4165 m.n.m.
7
Maročania veria v existenciu džina, ktorý dokáže ovládať vôľu ľudí
8
Pôvodní obyvatelia Severnej Afriky sú Berberi a podľa ich kalendára sa práve píše rok 2967
9
Nie srdce, ale pečeň je v Maroku symbolom lásky a náklonnosti
10
Maroko čoskoro otvorí najväčšiu solárnu elektráreň na svete