Skip to main content

Lacné letenky Maroko

Akciové letenky do Maroka

Zaujímavé info o Maroku

Maroko je nádherná krajina, ktorú treba zažiť všetkými zmyslami. Ponúka pravú africkú exotiku – púšte, pohoria, more, oceán, a nádherné destinácie ako Marrákeš, Agadir, Rabat či Casablanca. Unikátne miesto, kde sa mieša západ s orientom, moderný svet s dávnym stredovekom, duša starého i vietor nového Maroka. To všetko v neskutočnom mixe vôní, chutí a farieb.

Aj more, aj oceán. Maroko sa môže pochváliť aj tým, že má letoviská s prístupom do Stredozemného mora, aj do Atlantiku. Keď sa vyberiete spoznávať Marrákeš, bližšie to budete mať k oceánu. Len niečo vyše 160 km.

Lacné letenky do Maroka viete rezervovať z Bratislavy, Viedne či Budapešti. Priame letecké spojenie zabezpečujú spoločnosti Ryanair a Laudamotion a cenovo sú najzaujímavejšie.

Viac Zobraziť menej

TOP mestá v Maroku

Marrákeš

Maroko je nádherná krajina, ktorú treba zažiť všetkými zmyslami. Ponúka pravú africkú exotiku – púšte, pohoria, more, oceán, a aj takú perlu akou je Marrákeš. Unikátne miesto, kde sa mieša západ s orientom, moderný svet s dávnym stredovekom, duša starého i vietor nového Maroka. To všetko v neskutočnom mixe vôní, chutí a farieb.

Aj more, aj oceán. Maroko sa môže pochváliť aj tým, že má letoviská s prístupom do Stredozemného mora, aj do Atlantiku. Keď sa vyberiete spoznávať Marrákeš, bližšie to budete mať k oceánu. Len niečo vyše 160 km.

Marrákeš sa nachádzaj v strede Maroka na úpätí pohoria Atlas, ktorého biele končiare (v závislosti od ročného obdobia) si všimnete už počas letu pri vstupe nad africký kontinent a budú vás sprevádzať až po pristátie na novom medzinárodnom letisku skoro v centre Marrákeša. Z Viedne trvá let zhruba 3 a pol hodiny a z letiska ste v starom aj modernom centre pomerne rýchlo, cesta trvá len asi 15 minút po pekných dvojprúdových cestách.

Lacné letenky do Marrákeša viete rezervovať z Bratislavy, Viedne či Budapešti. Priame letecké spojenie zabezpečujú spoločnosti Ryanair a Laudamotion a cenovo sú najzaujímavejšie. Bez prestupu možno letieť z Viedne aj s marockou spoločnosťou Air Arabia Maroc. S jedným prestupom viete do Maroka letieť aj so spoločnosťami TAP Air Portugal, Iberia, Austrian Airlines, Air France či Lufthansa.

Agadir

Agadir je najznámejše a najobľúbenejšie typické nearabské letovisko v Maroku, na pobreží Atlantiku. Leží asi 500 kilometrov od Casablancy a je známe pod názvom "Perla marockého pobrežia".

Agadir bol založený roku 1505 portugalskými moreplavcami na mieste pôvodnej berberskej rybárskej osady. Je dôležitým marockým prístavom. Ponúka nádhernú a dlhú piesočnatú pláž, kvalitné reštaurácie, obchody s lákavými cenami a to najdôležitejšie - až 300 dní slnečného svitu v roku. Turistickým lákadlom sú nielen nádherné pláže, ale aj mestské múzeum, kasbah (pevnosť) či Jardim de Olhao.

Lacné letenky do Agadiru viete rezervovať z Viedne a Budapešti. Priame letecké spojenie zabezpečuje spoločnosť Wizz Air z Budapešti a pre Slovákov je aj cenovo najzaujímavejšie. Priamy let trvá 4 a pol hodiny. S jedným prestupom viete do Agadiru letieť aj so spoločnosťami Eurowings, Austrian Airlines či Lufthansa.

Rabat

Rabat je posledným zo štyroch kráľovských miest Maroka. V roku 1912, v čase francúzskeho protektorátu, sa stal hlavným mestom krajiny a zostal ním až do dnešnej doby. Mesto je sídlom vlády a domovom kráľa. Turisti tu objavia modernú európsku architektúru, ale aj staré stavby, vládne paláca, vilovú štvrť Ville Nouvelle, prepychovú Avenue Mohammada V., hradbami obohnanú medinu a pôvodnú štvrť Kasba Oudaia.

Mestom preteká rieka Bou regresie. Nové mesto obklopujú hradby a mnohé mestské štvrte sa chvália bohatou minulosťou.

Lacné letenky do Rabatu viete rezervovať z Viedne a Budapešti. Priamy let do Rabatu však z našich končín neexistuje. S jedným prestupom viete do Rabatu letieť so spoločnosťami Air France a Austrian Airlines.

Casablanca

Casablanca je najznámejše a najobľúbenejšie typické nearabské letovisko v Maroku, na pobreží Atlantiku. Leží asi 500 kilometrov od Casablancy a je známe pod názvom "Perla marockého pobrežia".

Dnes tu môžete obdivovať najväčší moslimský svätostánok Maroka - Veľkú mešitu Hasana II. Tá bola slávnostne otvorená až v roku 1993. Pojme 100-tisíc veriacich a jej minaret sa týči do výšky 200 metrov. V celom komplexe sa nachádza knižnica, univerzita a múzeum. Táto mešita býva nazývaná "ôsmym divom sveta" a je prístupná aj pre neveriacich.

Lacné letenky do Agadiru viete rezervovať z Viedne a Budapešti. Priamy let do Casablancy však z našich končín neexistuje. S jedným prestupom viete do Casablancy letieť so spoločnosťami Air France, Austrian Airlines, KLM a Lufthansa.

Ďalšie mestá
Tangier

Tangier je druhé priemyselne najrozvinutejšie mesto Maroka a často nosí pomenovanie "Brána do Afriky". Leží asi 200 kilometrov od hlavného mesta Rabat. Vzdušnou čiarou je vzdialený iba 80 kilometrov od Gibraltáru!

Dopraviť sa sem môžete buď lietadlom na medzinárodné letisko Ibn Batouta, trajektom z Európy, alebo vlakom z Rabatu. Asi najväčšou historickou atrakciou mesta je pevnosť (kasbah), kde sa nachádza aj bývalý sultánov palác Dar el Makhzen. V súčasnosti je múzeom vystavujúcim marocké umenie.

Lacné letenky do Tangieru viete rezervovať z Viedne a Budapešti. Priamy let do Tangieru však z našich končín neexistuje. S jedným prestupom viete do Rabatu letieť so spoločnosťami Vueling a Iberia.

Užitočné info o Maroku

Pogoda w Maroko

Pogoda w Maroku jest zasadniczo podzielona na trzy obszary: wąską strefę przybrzeżną, charakteryzującą się klimatem śródziemnomorskim, z łagodnymi zimami i gorącymi latami, obszar śródlądowy zdominowany przez góry Atlas, a także płaskowyże i południową krawędź charakteryzującą się warunkami pustynnymi, ponieważ położone są w trzewiach Sahary. Rejon Marrakeszu oferuje najgorętszą pogodę w czasie od maja do października, ze średnią temperaturą 30 °C.

Wiza i dokumenty podróżne przed podróżą do Maroko

Polscy obywatele nie muszą posiadać wizy przy wjeździe na teren Maroko, jeżeli okres planowanej podróży nie przekracza 90 dni i ma ona charakter turystyczny. Należy mieć przy sobie ważny dokument tożsamości w postaci paszportu, który powinien być ważny przez minimum 3 miesiące od planowanej daty wyjazdu. Służby celne mogą żądać od turystów okazania dowodu na posiadanie odpowiednich środków finansowych na pobyt w kraju. Okazanie biletu powrotnego nie jest obowiązkowe.

Ceny w Maroko

Walutą narodową w Maroku jest dirham. 10 dirhamów to około 4 PLN (1 EUR). Jednak wiele sklepów akceptuje karty, a nawet płatność w euro lub dolarach.

Orientacyjne ceny: herbata dla dwóch osób to koszt: 3 euro, jedzenie w restauracji: do 10 euro, piwo (bezalkoholowe): 5 euro, magnes: od 1 do 3 euro, 5-cio litrowa butla wody: 0,5-1 euro.

Alkohol nie jest podawany ani sprzedawany na większości terenu kraju. Jednak w kurortach jest on dostępny.

Szukasz hotelu w Maroko? Ceny hoteli w Maroko możecie sprawdzić i porównać na Flipo w zakładce Hotele. Jeśli lubisz odkrywać nowe kultury, polecamy zakwaterowanie w Riads (coś w stylu pensjonatu w Polsce). Riad składa się z atrium (wewnętrznego dziedzińca, może być ono zadaszone, aby do środka nie napadał deszcz), gdzie znajdują się wejścia do pokoi gościnnych. Na parterze znajduje się również mały basen i jadalnia.

Jeśli zdecydujesz się na samodzielne zwiedzanie Maroka samochodem, polecamy wynajęcie go na lotnisku. Można go zarezerwować bezpośrednio przez Flipo i naszą zakładkęSamochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Maroko

Nie jest wymagane obowiązkowe szczepienie w ramach zwykłej wizyty turystycznej w Maroku.

Jednak warto jest zastanowić się nad zaszczepieniem się przeciw durowi brzusznemu, tężcowi, błonicy, polio oraz żółtaczce pokarmowej. Odnotowane zostały także przypadki zarażeń amebozą, oraz pasożytami przewodu pokarmowego, a także zachorowań na zapalenie opon mózgowych. W sprawie uzyskania większej ilości informacji polecamy skontaktować się z wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną lub specjalistą do spraw medycyny tropikalnej.

W Maroko polecamy picie wody butelkowanej lub przegotowanej oraz unikać lodu.

Opieka zdrowotna w tym kraju jest na dobrym poziomie. Zarówno prywatne jak i publiczne ośrodki medyczne pobierają opłaty za korzystanie z ich usług.

Aktualny czas w Maroko

Różnica czasu w Maroko wynosi 1 godzinę mniej, niż w Polsce.

Tipy, čo treba vidieť v Maroku

10 zaujímavostí o Maroku

1
Univerzita Al Quaraouiyine v marockom meste Fez vznikla už v roku 859 n.l., a teda o viac ako 200 rokov skôr ako tá v Bologni
2
V kultúre maročanov je chlieb všetko. Je tým najcennejším a najvzácnejším každodenným predmetom.
3
Maroko je síce africkou krajinou, no k Európe má omnoho bližšie, ako by ste si možno mysleli. Z Marockého pobrežia môžete dokonca vidieť pohybujúce sa autá na Španielskom pobreží
4
V Maroku je veľmi neslušné odmietnuť akýkoľvek pokrm či pozvanie na čaj a takéto správanie je považované za akt hrubosti
5
Jedným z najnavštevovanejších miest Maroka je Chefchaouen, mesto pokryté tajomnými modrými domčekmi
6
V Maroku sa počas zimy môžete lyžovať. Možné je to vďaka pohoriu Atlas, ktoré zasahuje i na územie Maroka a svojím najvyšším vrcholom Džabal Tubkal dosahuje nadmorskú výšku až 4165 m.n.m.
7
Maročania veria v existenciu džina, ktorý dokáže ovládať vôľu ľudí
8
Pôvodní obyvatelia Severnej Afriky sú Berberi a podľa ich kalendára sa práve píše rok 2967
9
Nie srdce, ale pečeň je v Maroku symbolom lásky a náklonnosti
10
Maroko čoskoro otvorí najväčšiu solárnu elektráreň na svete
Boli informácie na tejto stránke užitočné?