Skip to main content

Lacné letenky Maroko

Maroko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Maroka

Zaujímavé info o Maroku

Maroko je nádherná krajina, ktorú treba zažiť všetkými zmyslami. Ponúka pravú africkú exotiku – púšte, pohoria, more, oceán, a nádherné destinácie ako Marrákeš, Agadir, Rabat či Casablanca. Unikátne miesto, kde sa mieša západ s orientom, moderný svet s dávnym stredovekom, duša starého i vietor nového Maroka. To všetko v neskutočnom mixe vôní, chutí a farieb.

Aj more, aj oceán. Maroko sa môže pochváliť aj tým, že má letoviská s prístupom do Stredozemného mora, aj do Atlantiku. Keď sa vyberiete spoznávať Marrákeš, bližšie to budete mať k oceánu. Len niečo vyše 160 km.

Lacné letenky do Maroka viete rezervovať z Bratislavy, Viedne či Budapešti. Priame letecké spojenie zabezpečujú spoločnosti Ryanair a Laudamotion a cenovo sú najzaujímavejšie.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Maroku

Marrákeš

Maroko je nádherná krajina, ktorú treba zažiť všetkými zmyslami. Ponúka pravú africkú exotiku – púšte, pohoria, more, oceán, a aj takú perlu akou je Marrákeš. Unikátne miesto, kde sa mieša západ s orientom, moderný svet s dávnym stredovekom, duša starého i vietor nového Maroka. To všetko v neskutočnom mixe vôní, chutí a farieb.

Aj more, aj oceán. Maroko sa môže pochváliť aj tým, že má letoviská s prístupom do Stredozemného mora, aj do Atlantiku. Keď sa vyberiete spoznávať Marrákeš, bližšie to budete mať k oceánu. Len niečo vyše 160 km.

Marrákeš sa nachádzaj v strede Maroka na úpätí pohoria Atlas, ktorého biele končiare (v závislosti od ročného obdobia) si všimnete už počas letu pri vstupe nad africký kontinent a budú vás sprevádzať až po pristátie na novom medzinárodnom letisku skoro v centre Marrákeša. Z Viedne trvá let zhruba 3 a pol hodiny a z letiska ste v starom aj modernom centre pomerne rýchlo, cesta trvá len asi 15 minút po pekných dvojprúdových cestách.

Lacné letenky do Marrákeša viete rezervovať z Bratislavy, Viedne či Budapešti. Priame letecké spojenie zabezpečujú spoločnosti Ryanair a Laudamotion a cenovo sú najzaujímavejšie. Bez prestupu možno letieť z Viedne aj s marockou spoločnosťou Air Arabia Maroc. S jedným prestupom viete do Maroka letieť aj so spoločnosťami TAP Air Portugal, Iberia, Austrian Airlines, Air France či Lufthansa.

Agadir

Agadir je najznámejše a najobľúbenejšie typické nearabské letovisko v Maroku, na pobreží Atlantiku. Leží asi 500 kilometrov od Casablancy a je známe pod názvom "Perla marockého pobrežia".

Agadir bol založený roku 1505 portugalskými moreplavcami na mieste pôvodnej berberskej rybárskej osady. Je dôležitým marockým prístavom. Ponúka nádhernú a dlhú piesočnatú pláž, kvalitné reštaurácie, obchody s lákavými cenami a to najdôležitejšie - až 300 dní slnečného svitu v roku. Turistickým lákadlom sú nielen nádherné pláže, ale aj mestské múzeum, kasbah (pevnosť) či Jardim de Olhao.

Lacné letenky do Agadiru viete rezervovať z Viedne a Budapešti. Priame letecké spojenie zabezpečuje spoločnosť Wizz Air z Budapešti a pre Slovákov je aj cenovo najzaujímavejšie. Priamy let trvá 4 a pol hodiny. S jedným prestupom viete do Agadiru letieť aj so spoločnosťami Eurowings, Austrian Airlines či Lufthansa.

Rabat

Rabat je posledným zo štyroch kráľovských miest Maroka. V roku 1912, v čase francúzskeho protektorátu, sa stal hlavným mestom krajiny a zostal ním až do dnešnej doby. Mesto je sídlom vlády a domovom kráľa. Turisti tu objavia modernú európsku architektúru, ale aj staré stavby, vládne paláca, vilovú štvrť Ville Nouvelle, prepychovú Avenue Mohammada V., hradbami obohnanú medinu a pôvodnú štvrť Kasba Oudaia.

Mestom preteká rieka Bou regresie. Nové mesto obklopujú hradby a mnohé mestské štvrte sa chvália bohatou minulosťou.

Lacné letenky do Rabatu viete rezervovať z Viedne a Budapešti. Priamy let do Rabatu však z našich končín neexistuje. S jedným prestupom viete do Rabatu letieť so spoločnosťami Air France a Austrian Airlines.

Casablanca

Casablanca je najznámejše a najobľúbenejšie typické nearabské letovisko v Maroku, na pobreží Atlantiku. Leží asi 500 kilometrov od Casablancy a je známe pod názvom "Perla marockého pobrežia".

Dnes tu môžete obdivovať najväčší moslimský svätostánok Maroka - Veľkú mešitu Hasana II. Tá bola slávnostne otvorená až v roku 1993. Pojme 100-tisíc veriacich a jej minaret sa týči do výšky 200 metrov. V celom komplexe sa nachádza knižnica, univerzita a múzeum. Táto mešita býva nazývaná "ôsmym divom sveta" a je prístupná aj pre neveriacich.

Lacné letenky do Agadiru viete rezervovať z Viedne a Budapešti. Priamy let do Casablancy však z našich končín neexistuje. S jedným prestupom viete do Casablancy letieť so spoločnosťami Air France, Austrian Airlines, KLM a Lufthansa.

Ďalšie mestá
Tangier

Tangier je druhé priemyselne najrozvinutejšie mesto Maroka a často nosí pomenovanie "Brána do Afriky". Leží asi 200 kilometrov od hlavného mesta Rabat. Vzdušnou čiarou je vzdialený iba 80 kilometrov od Gibraltáru!

Dopraviť sa sem môžete buď lietadlom na medzinárodné letisko Ibn Batouta, trajektom z Európy, alebo vlakom z Rabatu. Asi najväčšou historickou atrakciou mesta je pevnosť (kasbah), kde sa nachádza aj bývalý sultánov palác Dar el Makhzen. V súčasnosti je múzeom vystavujúcim marocké umenie.

Lacné letenky do Tangieru viete rezervovať z Viedne a Budapešti. Priamy let do Tangieru však z našich končín neexistuje. S jedným prestupom viete do Rabatu letieť so spoločnosťami Vueling a Iberia.

Užitočné info o Maroku

Počasie v Maroku

Počasie v Maroku sa v podstate delí na tri oblasti: úzke pobrežné pásmo, pre ktoré je typické stredomorské podnebie s miernymi zimami a horúcimi letami, ďalej vnútrozemská oblasť, ktorej dominuje pohorie Atlas a takisto plošiny a južný lem, pre ktorý sú typické púštne podmienky, keďže leží v útrobách Sahary. Oblasť Marrákeša ponúka najteplejšie počasie v rozmedzí máj – október s priemerným teplotami dosahujúcimi 30°C.

Víza a cestovné doklady do Maroka

Pri cestovaní do Maroka budete potrebovať platný cestovný pas. Víza do Maroka nepotrebujete. S Marokom bola uzatvotená dohoda, kde pre občanov SR platí jednostranný bezvízový styk na dobu do 90 dní.

Ceny v Maroku

Národnou menou v Maroku je dirham. 10 dirhamov je približne jedno euro. Množstvo obchodov však akceptuje aj karty a dokonca aj eurá či doláre.

Orientačné ceny: Čaj pre dve osoby: 3 eurá, jedlo v reštaurácii: do 10 eur, pivo (nealkoholické): 5 eur, Magnetka: od 1 do 3 eur, 5 litrová bandaska vody: 0,5-1 euro.

Vo väčšine krajiny sa nepodáva ani nepredáva alkohol. V hotelových rezortoch je ho však dosť.

Hľadáte hotel v Maroku? Ceny ubytovania a vzdialenosť od centra si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán. Ak radi spoznávate nové kultúry, určite odporúčame ubytovanie v Riadoch (niečo ako penzión na Slovensku). Riad pozostáva z átria (vnútorného dvora, môže byť prekryté, aby do neho nepršalo), kde dookola sú umiestnené vchody do izieb pre hostí. Na prízemí sa môže nachádzať aj malý bazén a jedáleň.

Ak sa rozhodnete preskúmať Maroko na vlastnú päsť autom, toto vám odporúčame požičať už pri letisku. Rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Maroka

V rámci bežnej turistickej návštevy Maroka nie je predpísané žiadne povinné očkovanie.

Keďže Slovensko nemá s Marokom dohodu o bezplatnej zdravotnej starostlivosti, odporúča sa vopred uzavrieť cestovné poistenie, ktoré by pokrylo prípadné náklady.

Možné zdravotné riziká konzultujte so svojím lekárom alebo v našich nemocniciach na oddeleniach cudzokrajných chorôb.

Aktuálny čas v Maroku

V Maroku je aktuálne o jednu hodinu menej ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Maroku

10 zaujímavostí o Maroku

1
Univerzita Al Quaraouiyine v marockom meste Fez vznikla už v roku 859 n.l., a teda o viac ako 200 rokov skôr ako tá v Bologni
2
V kultúre maročanov je chlieb všetko. Je tým najcennejším a najvzácnejším každodenným predmetom.
3
Maroko je síce africkou krajinou, no k Európe má omnoho bližšie, ako by ste si možno mysleli. Z Marockého pobrežia môžete dokonca vidieť pohybujúce sa autá na Španielskom pobreží
4
V Maroku je veľmi neslušné odmietnuť akýkoľvek pokrm či pozvanie na čaj a takéto správanie je považované za akt hrubosti
5
Jedným z najnavštevovanejších miest Maroka je Chefchaouen, mesto pokryté tajomnými modrými domčekmi
6
V Maroku sa počas zimy môžete lyžovať. Možné je to vďaka pohoriu Atlas, ktoré zasahuje i na územie Maroka a svojím najvyšším vrcholom Džabal Tubkal dosahuje nadmorskú výšku až 4165 m.n.m.
7
Maročania veria v existenciu džina, ktorý dokáže ovládať vôľu ľudí
8
Pôvodní obyvatelia Severnej Afriky sú Berberi a podľa ich kalendára sa práve píše rok 2967
9
Nie srdce, ale pečeň je v Maroku symbolom lásky a náklonnosti
10
Maroko čoskoro otvorí najväčšiu solárnu elektráreň na svete