Skip to main content

Lacné letenky Mníchov

Nemecko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Mníchova

Zaujímavé info o Mníchove

Na čo všetko si spomeniete, ak sa povie Mníchov? Pivo, klobása, Oktoberfest a slávny futbalový klub Bayern? Áno. Presne to je Mníchov. Avšak tí, ktorí ho už navštívili vedia, že toto mesto ponúka výrazne viac. Bohatá história, nádherná architektúra, kultúra a mesto s charizmou.

Aj keď mnohí Mníchov vnímajú len ako prestupovú stanicu, bavorská metropola si zaslúži rovnakú pozornosť, ako iné veľkomestá Európy. Mesto je pre Slovákov veľmi ľahko dostupné a láka stále viac. Je tretím najväčším mestom Nemecka a zároveň mestom s najväčšou hustotou osídlenia.

Umenie v Mníchove dodnes patrí medzi to najlepšie v Európe. Svedčí o tom aj Akadémia výtvarných umení, ktorá patrí k najlepším v Európe. Nájdete tu množstvo múzeí svetového formátu a napríklad aj jednu z najväčších svetových galérií - Alte Pinakothek.

Lacné letenky do Mníchova viete rezervovať z Košíc, Viedne, Budapešti i Prahy. Veľmi obľúbené spojenie medzi Viedňou a Mníchovom zabezpečuje Austrian Airlines - ide o priamy let do Mníchova v trvaní 60 minút. Rovnako komfortný let bez prestupu zabezpečuje Lufthansa aj z Budapešti či Prahy. Z Košíc možno do Mníchova letieť vďaka novej linke spoločnosti Eurowings. Do Mníchova sa dá z našich končín cestovať pomerne komfortne aj vlakom či dokonca autom, je to pár hodín cesty.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Mníchove

Aké cestovné doklady potrebujem do Nemecka?

Pri cestovaní do Nemecka vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas. Za účelom turizmu sa tu môžete zdržať bez prihlásenia na polícii až 3 mesiace.

Počasie v Mníchove

Najteplejšími mesiacmi sú júl a august s priemernou teplotou 19 °C, ktorá sa avšak cez deň často šplhá aj nad 25 °C. Naopak, najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou 1 °C. Ideálnym obdobím na návštevu je teda z hľadiska počasia obdobie máj až september, kedy sa teplota pohybuje v priemere okolo 14 až 19 °C.

Ceny v Mníchove

Doprava v Mníchove je zabezpečená sieťou autobusov, električiek a vlakových tratí S a U Bahn. Ceny lístkov závisía od množstva precestovaných zón. Cena lístka pre jednu zónu je 2,90 EUR, denné lístky sú za cenu 6,70 EUR pre jednu osobu (pre jednu zónu), a 12,80 EUR zaplatíte za denný lístok pre skupinu maximálne piatich ľudí. Týždňový lístok vás vyjde na zhruba 15 EUR.

Ceny ubytovania sú obdobné ako napríklad v Bratislave. Nájdete tu širokú škálu ubytovacích zariadení, od super luxusných hotelov až po lacné hostely v okolí vlakovej stanice. Ceny hotelov si viete skontrolovať priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas v Mníchove

Na Slovensku je rovnaký čas ako v Mníchove.

Tipy, čo treba vidieť v Mníchove

10 zaujímavostí o Nemecku

1
Nemcom patrí druhé miesto na svete v konzumácií piva na obyvateľa
2
Nemecko disponuje najväčším počtom zoologických záhrad na svete, je ich až 400
3
Berlín je deväťkrát vačší ako Paríž a má viac mostov ako Benátky
4
Prvý magazín na svete vyšiel v Nemecku v roku 1663
5
V Nemecku je nezákonné ak vám na diaľnici dôjde benzín
6
Prvý Oktoberfest bola svadobná slávnosť bavorského princa Ludwiga
7
Nemecko v roku 1916 prijalo letný čas spolu s Rakúskom medzi prvými krajinami na svete
8
Hamburgery dostali svoje meno po meste Hamburg, v Nemecku
9
S 81 miliónom obyvateľov, má Nemecko najväčšiu populáciu v Európskej únii.
10
V nemeckom mestečku Ulm sa nachádza najvyššia katedrála na svete