Skip to main content

Lacné letenky Mníchov

Nemecko - Základné COVID-19 informácie

Nemecko sa aktuálne nachádza medzi bezpečnými krajinami. Podmienky návratu na Slovensko: ak ste zaočkovaní, tak sa vás karanténa ani povinnosť testu nevzťahuje. Stále však platí, že sa musíte zaregistrovať v systéme eHranica. Ak ste očkovanie ešte neabsolvovali, musíte sa povinne registrovať v systéme eHranica a nastúpiť na 14-dňovú karanténu. Tú si môžete skrátiť negatívnym PCR testom, ktorý si môžete urobiť najskôr na 5. deň po príchode.

Odporúčame si naštudovať aj podmienky vstupu do Nemecka na stránke Ministerstva zahraničných vecí alebo v našom článku Bezpečné krajiny: aktuálne odporúčania a mapa júl (COVID-19).

Akciové letenky do Mníchova

Zaujímavé info o Mníchove

Na čo všetko si spomeniete, ak sa povie Mníchov? Pivo, klobása, Oktoberfest a slávny futbalový klub Bayern? Áno. Presne to je Mníchov. Avšak tí, ktorí ho už navštívili vedia, že toto mesto ponúka výrazne viac. Bohatá história, nádherná architektúra, kultúra a mesto s charizmou.

Aj keď mnohí Mníchov vnímajú len ako prestupovú stanicu, bavorská metropola si zaslúži rovnakú pozornosť, ako iné veľkomestá Európy. Mesto je pre Slovákov veľmi ľahko dostupné a láka stále viac. Je tretím najväčším mestom Nemecka a zároveň mestom s najväčšou hustotou osídlenia.

Umenie v Mníchove dodnes patrí medzi to najlepšie v Európe. Svedčí o tom aj Akadémia výtvarných umení, ktorá patrí k najlepším v Európe. Nájdete tu množstvo múzeí svetového formátu a napríklad aj jednu z najväčších svetových galérií - Alte Pinakothek.

Lacné letenky do Mníchova viete rezervovať z Košíc, Viedne, Budapešti i Prahy. Veľmi obľúbené spojenie medzi Viedňou a Mníchovom zabezpečuje Austrian Airlines - ide o priamy let do Mníchova v trvaní 60 minút. Rovnako komfortný let bez prestupu zabezpečuje Lufthansa aj z Budapešti či Prahy. Z Košíc možno do Mníchova letieť vďaka novej linke spoločnosti Eurowings. Do Mníchova sa dá z našich končín cestovať pomerne komfortne aj vlakom či dokonca autom, je to pár hodín cesty.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Mníchove

Aké cestovné doklady potrebujem do Nemecka?

Pri cestovaní do Nemecka vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas. Za účelom turizmu sa tu môžete zdržať bez prihlásenia na polícii až 3 mesiace.

Počasie v Mníchove

Najteplejšími mesiacmi sú júl a august s priemernou teplotou 19 °C, ktorá sa avšak cez deň často šplhá aj nad 25 °C. Naopak, najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou 1 °C. Ideálnym obdobím na návštevu je teda z hľadiska počasia obdobie máj až september, kedy sa teplota pohybuje v priemere okolo 14 až 19 °C.

Ceny v Mníchove

Doprava v Mníchove je zabezpečená sieťou autobusov, električiek a vlakových tratí S a U Bahn. Ceny lístkov závisía od množstva precestovaných zón. Cena lístka pre jednu zónu je 2,90 EUR, denné lístky sú za cenu 6,70 EUR pre jednu osobu (pre jednu zónu), a 12,80 EUR zaplatíte za denný lístok pre skupinu maximálne piatich ľudí. Týždňový lístok vás vyjde na zhruba 15 EUR.

Ceny ubytovania sú obdobné ako napríklad v Bratislave. Nájdete tu širokú škálu ubytovacích zariadení, od super luxusných hotelov až po lacné hostely v okolí vlakovej stanice. Ceny hotelov si viete skontrolovať priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas v Mníchove

Na Slovensku je rovnaký čas ako v Mníchove.

Tipy, čo treba vidieť v Mníchove

10 zaujímavostí o Nemecku

1
Nemcom patrí druhé miesto na svete v konzumácií piva na obyvateľa
2
Nemecko disponuje najväčším počtom zoologických záhrad na svete, je ich až 400
3
Berlín je deväťkrát vačší ako Paríž a má viac mostov ako Benátky
4
Prvý magazín na svete vyšiel v Nemecku v roku 1663
5
V Nemecku je nezákonné ak vám na diaľnici dôjde benzín
6
Prvý Oktoberfest bola svadobná slávnosť bavorského princa Ludwiga
7
Nemecko v roku 1916 prijalo letný čas spolu s Rakúskom medzi prvými krajinami na svete
8
Hamburgery dostali svoje meno po meste Hamburg, v Nemecku
9
S 81 miliónom obyvateľov, má Nemecko najväčšiu populáciu v Európskej únii.
10
V nemeckom mestečku Ulm sa nachádza najvyššia katedrála na svete