Skip to main content

Lacné letenky Montevideo

Uruguaj - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Montevidea

Zaujímavé info o Montevideu

Hlavné mesto Uruguaja leží na pobreží Atlantického oceánu a je nesmierne okúzlujúcou a živou metropolou s jedinečnou atmosférou. Montevideo nie je príliš veľké a tak bohate stačí, keď si na jeho návštevu naplánujete pár dní a pokračujete ďalej v spoznávaní iných miest Južnej Ameriky.

Metropola leží na rieke Rio de La Plata (Strieborná rieka), ktorá tvorí hranicu so susednou Argentínou. Aj keď má takmer jeden a pol milióna obyvateľov, ešte stále si drží charakter provinčnej metropoly.

Montevideo je dôležitým prístavom Južnej Ameriky a preslávili ho tiež známe a prekrásne pláže. Za všetky spomenieme najmä Playa Carrasco, Playa Verde, Playa Ramirez, či Playa Pocitos. Montevideo je určite jednou z mála metropol sveta, ktoré majú výbornú polohu. Tá mu zabezpečuje dostatok slnka po celý rok.

Lacné letenky do Montevideo si viete rezervovať aj s odletom z Viedne, Prahy či Budapešti. Stačí sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Iberia, British Airways, KML či Turkish Airlines.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Uruguaji

Cestovné doklady a víza do Uruguaja

Občania SR pri obchodných aj turistických cestách do Uruguaja nepotrebujú víza, pokiaľ ich pobyt neprekročí 90 dní. Postačí len cestovný pas s platnosťou najmenej 6 mesiacov po vstupe do krajiny a spiatočná letenka alebo lístok na opustenie krajiny. Pri opustení krajiny sa platí poplatok 15 USD.

Počasie v Uruguaji

Kedy navštíviť Uruguaj? Podnebie mierne s vplyvom oceánu a so subtropickou tendenciou (priemerné teploty: jar: 17°C, leto (december –marec) 23 °C, jeseň 18°C, zima (jún – august) 12°C. Ročné zrážky predstavujú 1000 mm a sú rovnomerne rozdelené počas celého roka.

Najlepšie obdobie je od decembra do marca. V krajine je vtedy leto a priemerné teploty sa pohybujú od 22 do 26°C. Ak vás zaujíma skôr turistika a prírodne scenérie, odporúčame krajinu navštíviť od júna do novembra.

Ceny v Uruguaji

Oficiálnym platidlom v krajine je uruguajské peso. Kedysi išlo o najsilnejšiu menu v rámci celej Južnej Ameriky. Peniaze odporúčame zameniť ihneď po príchode na letisko, akceptované sú americké doláre i eurá. Platby platobnými kartami sú akceptované v takmer celej krajine a výbery z bankomatov poriešite bez problémov v ktoromkoľvek meste.

Ceny sú v priemere o niečo vyššie, ako u nás na Slovensku. Lacnejšie vás môže vyjsť mestská hromadná doprava a stravovanie v lokálnych reštauráciach. Takmer všetky turistické atrakcie a pamiatky ponúkajú vstup zdarma.

Hľadáte ubytovanie v Uruguaji? Ceny hotelov v Montevideu sa pohybujú od 50 eur na noc pre 2 osoby. Skontrolovať ceny a rezervovať môžete priamo cez Pelikán.

Chcete si požičať auto v Uruguaji? Odporúčame urobiť rezerváciu vopred, najmä počas zimných mesiacov. Auto si vyzdvihnete na letisku, bezprostredne po prílete.

Aktuálny čas v Uruguaji

V Uruguaji je o päť hodín menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Uruguaja

Pred vstupom do krajiny sa nevyžaduje žiadne povinné očkovanie. Stačí, keď si postrážite všetky povinné očkovania na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Uruguaji

10 zaujímavostí o Uruguaji

1
V hlavnom meste Montevideo žije viac ako polovica obyvateľov krajiny. Je to viac ako 3,3 milióna ľudí
2
Surinam je jedinou krajinou v Južnej Amerike, ktorá je menšia ako Uruguaj
3
Najvyšší vrch v Uruguaji je Cerro Catedral vo výške iba 514 metrov nad morom
4
V decembri 2013 sa Uruguaj stal prvou krajinou na svete, ktorá legalizovala výrobu, predaj a používanie marihuany
5
José „Pepe“ Mujica, prezident Uruguaja v rokoch 2010 až 2015, venoval 90% svojho príjmu charite, za čo si vyslúžil pomenovanie „najchudobnejší prezident sveta“
6
Uruguaj je najmenej skorumpovanou krajinou Latinskej Ameriky
7
V Uruguaji počet kráv prevyšuje počet ľudí v pomere štyri ku jednej
8
Uruguaj je jedinou krajinou Latinskej Ameriky, ktorá je úplne mimo trópov
9
V roku 2009 sa Uruguaj stal prvou krajinou na svete, ktorá každému školákovi poskytla bezplatný laptop a Wi-Fi pripojenie
10
Uruguaj má jednu z najvyšších mier gramotnosti na svete s hodnotou 98,1%