Skip to main content

Lacné letenky Fidži

Fidži - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Nadi

Zaujímavé info o Nadi

Hoci si Tom Hanks ako "Stroskotanec" po páde svojho lietadla užil na tomto opustenom ostrove bez civilizácie vo svojom filmovom príbehu naozaj drsné podmienky, určite sa nenechajte od súostrovia Fidži odradiť. Ostrovy Fidži sú skvelou destináciou pre dobrodružné povahy a milovníkov nedotknutej prírody rozmaznajú svojou exotickou krásou.

Nájdete tu najkrajšie pláže súostrovia, podvodné divy, bujnú vegetáciu vnútrozemia kontrastujúcu s vysokánskymi horami, a okrem toho fascinujúcu kultúru a históriu Polynézanov, keďže Fidži je jediným kráľovstvom Polynézie, ktoré nebolo kolonizované. Ak ste prívrženci ekologického životného štýlu, budete milo prekvapení, že stále sú na svete miesta, ktoré úspešne unikajú industrializácii.

Fidži totiž pripomínajú rajskú záhradu. Bohužiaľ jej súčasťou sú aj jedovaté hady, pavúky a hmyz, tak si dajte pozor na to, kam šliapete, a aký chrobáčik vám to lezie po nose. Ak snívate o romantickej svadobnej ceste a nezabudnuteľnej „prvej noci”, na pobyt v chatrčiach nad vodou určite nikdy nezabudnete.

A práve tu nájdete ostrov korytnačiek "Turtle Island", v ktorom sa naháňala mladučká Brooke Shieldsová s Christopherom Athinsonom počas ich lovestory vo filme Modrá Lagúna.

Hľadáte lacnú letenku na Fidži? Z našich končín to nebude také ľahké. Rezervovať letenky viete z Viedne, Budapešti či Prahy, no obľúbené sú aj letecké spojenia zo vzdialenejších letísk ako například Londýn. Pre mnohých ľudí je rozhodujúca cena letenky, iný vyhľadávajú komfortný palubný servis a logické časy odletov resp. príletov.

Priamy let na Fidži z našich končín neexistuje. Veľmi komfortne však možno letieť s jediným prestupom z Viedne alebo Prahy leteckou spoločnosťou Korean Air. S dvomi či tromi prestupmi potom možno letieť spoločnosťami Emirates, Fiji Airways, British Airways, Turkish Airlines či SWISS. Priemerná dĺžka letu je 30 hodín.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Fidži

Víza na Fidži

Na Fidži potrebujete mať platný cestovný pas a jeho platnosť musí byť minimálne 6 mesiacov po dátume návratu. Deti musia mať vlastný cestovný pas.

Víza nie sú potrebné, ak vaša dovolenka napresiahne dobu 120 dní.

Počasie na Fidži

Na Fidži panuje tropická klíma 365 dní v roku a je možné ho navštevovať prakticky celoročne. Za všeobecne najlepšie obdobie je však považované obdobie od mája až do októbra kedy klesá teplota a vlhkosť.

Ceny na Fidži

Oficiálnym platidlom na Fidži je Fidžijský dolár (FJD), delí sa na 100 centov. Mince sú v hodnote 5, 10, 20 a 50 centov, 1 a 2 doláre. Bankovky sú v hodnotách 2, 5, 10, 20, 50 a 100 dolárov. Eurá a doláre zameníte bez problémov na hlavnom ostrove. Zmenárne a bankomaty sú vo väčších mestách na veľkých ostrovoch dostupné. Na malé ostrovy si vyberte hotovosť, tu žiadne bankomaty nenájdete, platba kartou nie je na malých ostrovoch vždy možná - ak áno, tak s výraznejšou prirážkou.

Hľadáte dobrý hotel na Fidži? Alebo radšej apartmán? na Pelikan.sk viete pozrieť a skontrolovať aktuálnu ponuku dovoleniek vo veľkom množstve hotelov a rezertov.

Zdravie a očkovanie pred cestou na Fidži

Na Fidži nie sú vyžadované žiadne povinné očkovania, ak necestujete z endemickej oblasti výskytu žltej zimnice (subsaharská Afrika a Latinská Amerika – to sa týka aj prestupov v týchto krajinách).

Aktuálny čas na Fidži

Na Fidži je aktuálne o desať hodín viac, ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť na Fidži

10 zaujímavostí o Fidži

1
Sri Siva Subramaniya Swani je najväčší hinduistický chrám na Fidži, no zároveň je to najväčší hinduistický chrám na južnej pologuli
2
Ostrovy Fidži boli britskou kolóniou po celých 96 rokov, v roku 1970 získali nezávislosť
3
Fidži majú tri oficiálne jazyky. Angličtina, Fidžský jazyk s takmer 200 dialektmi a Hindustani
4
Rugby je na Fidži považované za niečo ako náboženstvo
5
Fidži time. Toto slovné spojenie budete počas dovolenky na Fidži počuť často. Miestni sa totiž nemajú kam ponáhľať. Čas tu beží tak trochu pomalšie jako inde
6
Fidži pozostáva z 332 ostrovov, no len 110 z nich je obývaných. Tri štvrtiny však žijú na najväčšom ostrove Viti Levu
7
Pôvodní obyvatelia Fidži tvoria ešte stále takmer 40% obyvyteľstva
8
Národný drink Fidži sa volá Kava. Vyrába sa z koreňových rastlín a mieša s vodou v tradičných miskách tanoa
9
Fidži boli pred stovkami rokov považované za ostrovy ľudožrútov. Kanibalizmus tu fungoval len do roku 1800, kedy ostrovy začali osídľovať aj kresťania
10
Najväčšie príjmy Fidži pozostávajú z turizmu a z cukru