Skip to main content

Lacné letenky Neapol

Taliansko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Neapola

Zaujímavé info o Neapole

Tretie najväčšie mesto Talianska, Neapol, patrí medzi tie najkrajšie a najstaršie talianske mestá. Metropolu na brehu Neapolského zálivu stráži majestátny Vezuv, v ktorého tieni vládne neopakovateľná atmosféra.

Mestom sa šíri zmes vôni, v ktorej ľahko spoznáte vôňu pizze. Veď to bol práve Neapol, kto dal svetu toto červené-biele zlato. Vaše chuťové poháriky zažijú ozajstnú dovolenku aj pri ochutnaní lokálnej kávy či cestovín s darmi mora.

Neapol sa pýši taktiež obrovským počtom kostolov, pevností a iných historických klenotov. Nečudo, že jeho historické centrum chráni samotné UNECSO. V Neapole jednoducho rýchlo pochopíte, prečo sa už po stáročia hovorí: „Vidieť Neapol a zomrieť“.

Neapol obľubujú aj našinci. Lacné letenky do Neapola najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti a z Prahy. Lety sú buď priame, alebo s jedným prestupom. Priamy let trvá okolo jeden a trištvrte hodiny. Lety z našich končín do Neapola ponúkajú najmä spoločnosti: EasyJet, Wizz Air, Alitalia, Vueling Airlines, Lufthansa a KLM Royal Dutch Airlines. Hlavným letiskom v Neapole je letisko Capodichino.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Neapole

1️⃣ Aké cestovné doklady potrebujem do Talianska?

Pri cestách do Talianska, ktoré neprekračujú 90 dní, vám stačí platný cestovný pas alebo občiansky preukaz.

Počasie v Neapole

Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 25 °C, ktorá sa však často šplhá cez 30 °C. Naopak, najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou okolo 9 °C. Najviac prší v novembri, kedy spadne v priemere až 140 mm zrážok.

Kedy je teda dovolenka v Neapole správna voľba? Ideálnym obdobím na návštevu je z hľadiska počasia máj až október, kedy sa teplota v priemere pohybuje medzi 18 až 25 °C. Najlepším časom na kúpanie je august, kedy dosahuje teplota mora v priemere 26 °C.

Ceny v Neapole

Národnou menou je euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte.

Hľadáte hotel v Neapole? Ubytovanie v meste ponúka široké možnosti od lacnejších hostelov až po luxusné apartmány. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Verejnú dopravu v regióne Kampánia zabezpečuje spoločnosť Unico Campania consortium. Tvoria ju mestské autobusy (ANM), štyri lanovky, regionálne autobusy (EAV), metro a vlaky, z ktorých je pre turistov zaujímavé spojenie Circumvesuviana, ktoré premáva do neďalekých Pompejí.

Na letisko vás zas dopraví Unico Alibus, ktorý stojí okolo 3-4 EUR. Lístok na dopravu po meste (TIC lístok) platí 90 minút od označenia a stojí okolo 1,60 EUR. Denný lístok vás vyjde na 4,50 EUR. Lístky ANM a EAV môžete kúpiť aj v lacnejšej tarife, tieto však platia len na ANM a EAV spoje. Lístky sa dajú kúpiť v trafikách (tabaccheria), v stánkoch alebo v automatoch na mnohých zástavkách. Lístky je potrebné označiť pred vstupom do dopravného prostriedku. V prípade autobusov je potrebné označiť lístok priamo v autobuse.

Šoférovanie v Neapole sa turistom neodporúča, nakoľko je chaotické, rýchle a v meste je hustá premávka. Ak sa však rozhodnete preskúmať okolie Neapola, auto vám odporúčame požičať už pri letisku. Rezervovať si ho môžete aj priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas v Neapole

V Neapole je rovnaký čas ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Neapole

10 zaujímavostí o Neapole

1
Neapol je hlavným mestom regiónu Kampánia
2
Historické centrum Neapola je najväčším v Európe. Zaberá 4200 akrov a je zapísané na Zozname svetového dedičstva UNESCO
3
Roh (corno) odháňajúci zle sily je tradičným suvenírom z mesta. Neoficiálnym maskotom mesta (a taktiež tradičným suvenírom) je zas výmyselník Pulcinella
4
V roku 1830 tu bola otvorená prvá pizzeria na svete – Antica Pizzeria Port´Alba
5
Narodila sa tu známa herečka Sophia Loren
6
S populáciou okolo jedného milióna je Neapol tretím najväčším mestom v Taliansku, hneď po Ríme a Miláne
7
Vyše kilometer dlhá lanovka v Neapole patrí k tým najdlhším na svete
8
Neapol bol založený Grékmi v druhom storočí pred naším letopočtom. Názov pochádza od slova „Neapolis”, čo znamená nové mesto
9
Pizza Margherita je pomenovaná po kráľovnej Margherite Terese Giovanni. Pizza reprezentuje taliansku vlajku – paradajková omáčka symbolizuje červenú farbu, syr bielu farbu a bazalka zelenú farbu zástavy
10
V Neapole nájdete až vyše 400 kostolov