Skip to main content

Lacné letenky Nice

Francúzsko - Základné COVID-19 informácie

Do Francúzska môžu aktuálne Slováci cestovať s istými obmedzeniami. Prečítajte si o podrobnejších podmienkach ešte pred cestou do Francúzska a zistite všetky dôležité informácie v našom článku Bezpečné krajiny: aktuálne odporúčania a mapa január (COVID-19).

Akciové letenky do Nice

Zaujímavé info o Nice

Nice sa rozprestiera medzi Cannes a Monakom na juhu Francúzka v Provensálsku. Kráľovský skvost Azúrového pobrežia vyhľadávajú umelci aj bežní návštevníci už stovky rokov. Možno to bude tým, že slnko tu svieti 300 dní v roku, možno tým, že pod slnečnými lúčmi sa všetko naokolo trbliece a je fantasticky zelené.

Kamenné pláže, malé kopčeky a pokojná atmosféra. V Nice sa mieša starosvetská bohatosť s relaxačnou atmosférou prímorského letoviska. Pestré trhy plné čerstvého ovocia, očarujúce staré mesto, úchvatná architektúra a hromada excelentných reštaurácii s francúzskym a talianskym jedlom. Ak si chcete naozaj oddýchnuť, tak voľba destinácie je úplne jasná.

Nice je obľúbeným letoviskom aj v očiach Slovákov. Lacné letenky do Nice najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti a Prahy. Priemerná dĺžka priameho letu je približne 1 hodina a 40 minút. Priamy let do Nice prevádzkujú letecké spoločnosti Austrian Airlines a Eurowings z Viedne. S prestupom môžete letieť do Nice aj z Košíc, odkiaľ lieta spoločnosť LOT Polish Airlines.

Okrem týchto spoločností Slováci najčastejšie lietajú do Nice so spoločnosťami Air France, Swiss International Air Lines, KLM Royal Dutch Airlines a Alitalia. Hlavným letiskom v Nice je letisko Nice Côte d'Azur.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Nice

Cestovné doklady do Francúzska

Pri cestovaní do Francúzska nepotrebujete cestovný pas, postačí vám aj platný občiansky preukaz. Jeho platnosť však musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas. Do Francúzska nie sú potrebné víza.

Počasie v Nice

V Nice je leto krátke a horúce. Zimy sú mierne a miestami oblačné. Teplota tu dosahuje počas roka 5 °C až 28 °C. Zriedkakedy klesne pod 2 °C alebo vystúpi nad 30 °C. Najteplejšími mesiacmi sú jún až september, pričom najhorúcejšie vám bude v auguste, kedy teplota dosahuje priemerných 28-29 °C.

Kedy je teda dovolenka v Nice tou správnou voľbou? Nice s príjemnou stredomorskou klímou sa oplatí navštíviť kedykoľvek. Ak sa však rozhodnete navštíviť mesto v lete, uistite sa, že váš hotel má klimatizáciu a pripravte sa na nával turistov.

Ak sa chcete vyhnúť náporu turistov a užiť si stále pekné počasie, ideálnym obdobím na návštevu bude marec-apríl a september-október.

Ceny v Nice

Národnou menou je euro, peniaze pred cestou teda zamieňať nemusíte. Hľadáte hotel v Nice?

Čím bližšie k pláži, tým je cena vyššia. Ubytovania mimo pláže však môžete nájsť aj za 20 EUR za noc na osobu. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Populárny autobusový systém Lignes d'Azur prepája väčšinu mesta. Cena jednej jazdy je 1,50 EUR, denný lístok vás vyjde na 5 EUR. Väčšina autobusov premáva od 06:00 do 19:00 hod. Nočné autobusy Noctambus premávajú v Nice na vybraných linkách od 21:00 do 02:00 hod., avšak len raz za hodinu.

Šoférovanie v meste môže byť náročne kvôli častým dopravným zápcham a nedostatku parkovacích miest. Ak sa však rozhodnete preskúmať priľahlé okolie, auto sa vám rozhodne zíde. Odporúčame požičať auto už pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Francúzska

Francúzsko nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás.

Aktuálny čas v Nice

Nice sa nachádza v rovnakej časovej zóne ako Slovensko.

Letecké zaujímavosti o Nice

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Nice za posledný týždeň stála iba 34,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Nice je: 1.

Tipy, čo treba vidieť v Nice

10 zaujímavostí o Nice

1
Nice bolo súčasťou Talianska až do roku 1860, kedy bolo pričlenené k Francúzku. Po celom meste môžete dodnes počuť taliančinu. Nice taktiež ponúka široký výber pravých talianskych jedál
2
Mesto bolo založené v 4. storočí pred našim letopočtom Grékmi, ktorí ho pomenoval Nice na počesť gréckej bohyne víťazstva Nike
3
V stredoveku bolo vydané nariadenie, ktoré prikazovalo, aby židia bývali v jednej ulici, ktorá sa na noc zamykala. Nežidovské obyvateľstvo Nice však pomohlo židom a vybudovalo podzemnú sieť tajných chodieb, ktoré im umožnili pohyb
4
V roku 1506 zaútočila na mesto v obrovskej prevahe horda Turkov. Po mesiacoch obliehania bojovali i ženy. Práčke Catherine Segurane sa podarilo získať nepriateľskú zástavu v boji na hradbách a urobiť gesto, pri ktorom zástava prevzala úlohu toaletného papiera. Toto narušilo morálku nepriateľského vojska natoľko, že sa vzdalo a odtiahlo preč
5
Najpopulárnejším typom vína v Nice je rosé. Ľudia ho tu pije úplne všade. Najčastejšie si objednávajú rosé so šalátom a morskými plodmi.
6
V roku 1860 požiadal Sir Thomas Coventry mestskú radu, aby mu dovolili vypáliť na obed strelu z kanóna, ktorej zvuk by pripomenul jeho nedôslednej žene čas obeda. Z rozmaru sa stala tradícia, ktorá je zachovaná v Nice až do dnešného dňa
7
Nice sa môže pochváliť jedným z najvyšších počtov múzeí v celom Francúzku. Nájdete ich tu až 33
8
V stredoveku bolo vydané nariadenie, ktoré prikazovalo, aby židia bývali v jednej ulici, ktorá sa na noc zamykala. Nežidovské obyvateľstvo Nice však pomohlo židom a vybudovalo podzemnú sieť tajných chodieb, ktoré im umožnili pohyb
9
V Nice tvorilo mnoho slávnych géniov, medzi ktorých patria napríklad: maliar Henri Matisse, spisovateľ F. Scott Fitzgerald, filozof Friedrich Nietzsche či virtuóz Paganini
10
Nice bolo okupované počas druhej svetovej vojny až dvakrát, a to Talianmi a Nemcami. Nemci vybudovali v Nice tajné tunely za účelom vytvorenia malých ponorkových základní, v ktorých by mohli skladovať zbrane