Skip to main content

Lacné letenky Nice

Francúzsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Nice

Zaujímavé info o Nice

Nice sa rozprestiera medzi Cannes a Monakom na juhu Francúzka v Provensálsku. Kráľovský skvost Azúrového pobrežia vyhľadávajú umelci aj bežní návštevníci už stovky rokov. Možno to bude tým, že slnko tu svieti 300 dní v roku, možno tým, že pod slnečnými lúčmi sa všetko naokolo trbliece a je fantasticky zelené.

Kamenné pláže, malé kopčeky a pokojná atmosféra. V Nice sa mieša starosvetská bohatosť s relaxačnou atmosférou prímorského letoviska. Pestré trhy plné čerstvého ovocia, očarujúce staré mesto, úchvatná architektúra a hromada excelentných reštaurácii s francúzskym a talianskym jedlom. Ak si chcete naozaj oddýchnuť, tak voľba destinácie je úplne jasná.

Nice je obľúbeným letoviskom aj v očiach Slovákov. Lacné letenky do Nice najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti a Prahy. Priemerná dĺžka priameho letu je približne 1 hodina a 40 minút. Priamy let do Nice prevádzkujú letecké spoločnosti Austrian Airlines a Eurowings z Viedne. S prestupom môžete letieť do Nice aj z Košíc, odkiaľ lieta spoločnosť LOT Polish Airlines.

Okrem týchto spoločností Slováci najčastejšie lietajú do Nice so spoločnosťami Air France, Swiss International Air Lines, KLM Royal Dutch Airlines a Alitalia. Hlavným letiskom v Nice je letisko Nice Côte d'Azur.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Nice

Aké cestovné doklady potrebujem do Francúzska?

Pri cestovaní do Francúzska nepotrebujete cestovný pas, postačí vám aj platný občiansky preukaz. Jeho platnosť však musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas. Do Francúzska nie sú potrebné víza.

Počasie v Nice

V Nice je leto krátke a horúce. Zimy sú mierne a miestami oblačné. Teplota tu dosahuje počas roka 5 °C až 28 °C. Zriedkakedy klesne pod 2 °C alebo vystúpi nad 30 °C. Najteplejšími mesiacmi sú jún až september, pričom najhorúcejšie vám bude v auguste, kedy teplota dosahuje priemerných 28-29 °C.

Kedy je teda dovolenka v Nice tou správnou voľbou? Nice s príjemnou stredomorskou klímou sa oplatí navštíviť kedykoľvek. Ak sa však rozhodnete navštíviť mesto v lete, uistite sa, že váš hotel má klimatizáciu a pripravte sa na nával turistov.

Ak sa chcete vyhnúť náporu turistov a užiť si stále pekné počasie, ideálnym obdobím na návštevu bude marec-apríl a september-október.

Ceny v Nice

Národnou menou je euro, peniaze pred cestou teda zamieňať nemusíte. Hľadáte hotel v Nice?

Čím bližšie k pláži, tým je cena vyššia. Ubytovania mimo pláže však môžete nájsť aj za 20 EUR za noc na osobu. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Populárny autobusový systém Lignes d'Azur prepája väčšinu mesta. Cena jednej jazdy je 1,50 EUR, denný lístok vás vyjde na 5 EUR. Väčšina autobusov premáva od 06:00 do 19:00 hod. Nočné autobusy Noctambus premávajú v Nice na vybraných linkách od 21:00 do 02:00 hod., avšak len raz za hodinu.

Šoférovanie v meste môže byť náročne kvôli častým dopravným zápcham a nedostatku parkovacích miest. Ak sa však rozhodnete preskúmať priľahlé okolie, auto sa vám rozhodne zíde. Odporúčame požičať auto už pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Ktoré očkovania sú pred cestou do Francúzska povinné?

Francúzsko nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás.

Aktuálny čas v Nice

Nice sa nachádza v rovnakej časovej zóne ako Slovensko.

Letecké zaujímavosti o Nice

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Nice za posledný týždeň stála iba 34,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Nice je: 1.

Tipy, čo treba vidieť v Nice

10 zaujímavostí o Nice

1
Nice bolo súčasťou Talianska až do roku 1860, kedy bolo pričlenené k Francúzku. Po celom meste môžete dodnes počuť taliančinu. Nice taktiež ponúka široký výber pravých talianskych jedál
2
Mesto bolo založené v 4. storočí pred našim letopočtom Grékmi, ktorí ho pomenoval Nice na počesť gréckej bohyne víťazstva Nike
3
V stredoveku bolo vydané nariadenie, ktoré prikazovalo, aby židia bývali v jednej ulici, ktorá sa na noc zamykala. Nežidovské obyvateľstvo Nice však pomohlo židom a vybudovalo podzemnú sieť tajných chodieb, ktoré im umožnili pohyb
4
V roku 1506 zaútočila na mesto v obrovskej prevahe horda Turkov. Po mesiacoch obliehania bojovali i ženy. Práčke Catherine Segurane sa podarilo získať nepriateľskú zástavu v boji na hradbách a urobiť gesto, pri ktorom zástava prevzala úlohu toaletného papiera. Toto narušilo morálku nepriateľského vojska natoľko, že sa vzdalo a odtiahlo preč
5
Najpopulárnejším typom vína v Nice je rosé. Ľudia ho tu pije úplne všade. Najčastejšie si objednávajú rosé so šalátom a morskými plodmi.
6
V roku 1860 požiadal Sir Thomas Coventry mestskú radu, aby mu dovolili vypáliť na obed strelu z kanóna, ktorej zvuk by pripomenul jeho nedôslednej žene čas obeda. Z rozmaru sa stala tradícia, ktorá je zachovaná v Nice až do dnešného dňa
7
Nice sa môže pochváliť jedným z najvyšších počtov múzeí v celom Francúzku. Nájdete ich tu až 33
8
V stredoveku bolo vydané nariadenie, ktoré prikazovalo, aby židia bývali v jednej ulici, ktorá sa na noc zamykala. Nežidovské obyvateľstvo Nice však pomohlo židom a vybudovalo podzemnú sieť tajných chodieb, ktoré im umožnili pohyb
9
V Nice tvorilo mnoho slávnych géniov, medzi ktorých patria napríklad: maliar Henri Matisse, spisovateľ F. Scott Fitzgerald, filozof Friedrich Nietzsche či virtuóz Paganini
10
Nice bolo okupované počas druhej svetovej vojny až dvakrát, a to Talianmi a Nemcami. Nemci vybudovali v Nice tajné tunely za účelom vytvorenia malých ponorkových základní, v ktorých by mohli skladovať zbrane