Skip to main content

Lacné letenky Niš

Srbsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Nišu

Zaujímavé info o Niši

Belehrad to síce nie je, no do Srbska sa viete veľmi rýchlo prepaviť z bratislavského a viedenského letisku priamo do srbského mesta Niš.

Niš sa nachádza na juhu Srbska a má veľmi bohatú a turbulentnú históriu. Patrí medzi najstaršie balkánske mestá a je považovaný za bránu medzi východom a západom krajiny. Pýši sa napríklad aj narodením byzantského cisára Konštantína Veľkého!

Pri návšteve Nišu nevynechajte Nišskú pevnosť, Vežu lebiek, Medijanu, koncentračný tábor Červeného kríža či neďaleké pohorie Suva Planina.

Lacné letenky do Nišu viete rezervovať z Bratislavy a Viedne. Priamy let zabezpečuje letecká spoločnosť Ryanair a Wizz Air. Trvá hodinu a pol.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Srbsku

Cestovné doklady do Srbska

Na vstup do Srbska nepotrebujete cestovný pas. Postačí vám aj platný občiansky preukaz. Jeho platnosť však musí byť 1 mesiac po návrate z krajiny. Deti musia mať vlastný cestovný pas.

Počasie v Srbsku

Na podnebie Srbska významne vplýva jeho kontinentálna poloha. Preto je počasie bohaté na dažde. Priemerné ročné zrážky sú 500 mm, na horách od 800 až do1600 mm. Stredné teploty v letných mesiacoch sú v nížinách okolo 22° C a v zimných mesiacoch okolo 0° C až –2° C.

Kedy teda cestovať do Srbska? Najlepšie počasie budete mať od mája do septembra.

Ceny v Srbsku

Oficiálnym platidlom v Srbsku je srbský dinár.

Pre Slovákov je Srbsko veľmi lacnou dovolenkovou destináciou. Ceny za bežné potraviny sú tu zhruba o polovicu nižšie, ako v našich končinách.

Ceny ubytovania v Srbsku sú pre našinca často lákavé. Ubytovanie v hoteli viete rezervovať od 5 eur na noc. V Belehrade nájdete super luxusné hotely svetových mien, ale aj veľmi jednoduché a lacné apartmány. Ceny si viete skontrolovať aj priamo na stránke Pelikána.

Ak si chcete požičať auto a prejsť si Srbsko na vlastnú päsť, odporúčame auto rezervovať cez Pelikán a vyzdvihnúť si ho už priamo na letisku.

Aktuálny čas v Srbsku

V Srbsku je presne toľko isto hodín ako na Slovensku. Sme v rovnakom časovom pásme.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Srbska

Pri vstupe do Srbska nie je žiadne očkovanie povinné.

Tipy, čo treba vidieť v meste Niš

10 zaujímavostí o Srbsku

1
Belehrad je jedno z najstarších miest Európy, archeologické výkopy potvrdili, že na území dnešnej metropoly Srbska sa nachádzali osady už pred 7000 rokmi
2
Skoro to isté platí aj jahodách. Srbsko je jedným z najväčších svetových producentov jahôd, ročne ich vypestuje viac než 68-tisíc ton
3
Srbsko má najhlbšiu roklinu v Európe, volá sa Đerdapská roklina a preteká ňou Dunaj
4
Až 18 rímskych cisárov uzrelo svetlo sveta na území dnešného Srbska, z nich najznámejší Konštantín I. Veľký
5
Đavolja Varoš resp. Diablovo mesto je skalné zoskupenie na juhu Srbska - ide o 2 až 15 metrov vysoké piliere vyčnievajúce zo zeme, ktoré vznikli silnou eróziou
6
Srbsko je najväčším vývozcom malín, pochádza odtiaľto až 30 % z celkovej produkcie
7
Prvý satelitný prenos (1963) medzi Európou a Severnou Amerikou poslal tisíce kilometrov ponad oceán obraz fresky Bieleho anjela zo steny srbského kláštora Mileševa
8
Srbské slovo vampír pozná a používa celý svet, aj keď ide o vymyslenú postavu
9
Katedrála svätého Sávu je najväčším pravoslávnym chrámom na Balkáne a celkovo jedným z najväčších na svete
10
Srbsko dalo svetu aj jedného z najväčších géniusov, Nikolu Teslu