Skip to main content

Lacné letenky Olbia

Taliansko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Sardíniu

Zaujímavé info o Sardínii

Olbia je bránou do úžasného sveta slnkom zaliatych pláží. Prejdete sa po bielom piesku a ovlažíte sa v priezračnej vode. Príjemné chvíle a oddych môžete zažiť na severovýchode Sardínie. Bývala to malá rybárska dedinka, no dnes sa z nej stal najrušnejší prístav s vyťaženým medzinárodným letiskom. Historické centrum je plné butikov, vinárničiek a kaviarní. Prejdite sa utešenými námestiami a navštívte tamojšie pamiatky. Nádherná krajina vonia bylinkami a more iskrí v odtieni petrolejovo modrej farby. Do Olbie sa lieta z Viedne s prestupom v Düsseldorfe.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Sardínii

1️⃣ Aké cestovné doklady potrebujem do Talianska?

Pri cestách do Talianska, ktoré neprekračujú 90 dní, vám stačí platný cestovný pas alebo občiansky preukaz.

Počasie na Sardínii

Pre Sardíniu sú charakteristické dlhé suché letá a mierne vlhké zimy. Najteplejším mesiacom je august s priemernou teplotou 25 °C, ktorá sa však počas dňa šplhá cez 30 °C. Naopak, najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou 10 °C.

Kedy je teda dovolenka na Sardínii správna voľba? Sardíniu si užijete počas celého roka. Ak je však vašim cieľom kúpanie, najideálnejším obdobím na návštevu bude práve leto. Teplota mora vtedy dosahuje príjemných 20 °C až 24 °C. Sezóna na ostrove začína v máji a trvá až do októbra.

Ceny na Sardínii

– Keďže Taliansko je členom euro zóny, peniaze pred cestou zamieňať nemusíte.

Hľadáte ubytovanie na Sardínii? Ak neovládate taliančinu, hľadanie ubytovania na mieste môže byť problematické. Ubytovanie si preto rezervujte vopred. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie aj priamo cez Pelikán.

Ostrov je prepojený sieťou autobusov. Oficiálnym prepravcom je spoločnosť ARST, ktorej autobusy sú modré s červeným pruhom uprostred. Spojenia z menších miesta či dediniek však nie sú časté. Pri autobusoch sa môže vyskytnúť meškania. Problémový môže byť aj chýbajúci časový rozpis autobusov na zastávke. Lístky sa si môžete zakúpiť u vodiča alebo na autobusovej stanici. Vlaky spájajú len určité časti ostrova. Ak sa rozhodnete vyskúšať sardínske vlaky, nenechajte si ujsť zážitkovú cestu vlakom Trenino verde, ktorý prechádza cez prekrásne pobrežné a horské scenérie.

Pri taxíkoch vám odporúčame overiť si vopred približnú cenu jazdy a uistiť sa, že taxikár má zapnutý taxameter.

Ak sa rozhodnete preskúmať ostrov vo vlastnej réžii, ideálnym prostriedkom pre vás bude auto. Auto vám odporúčame požičať už pri letisku, rezervovať si ho môžete aj priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas na Sardínii

Sardínia sa nachádza v rovnakom časovom pásme ako Slovensko.

Letecké zaujímavosti o Sardínii

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka na Sardíniu za posledný týždeň stála iba 89,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk na Sardínii je: 1.

10 zaujímavostí o Sardínii

1
Sardínia má vyše 1,6 milióna obyvateľov
2
Sardínia je jedinečná svojimi nuragmi, čo sú kamenné stavby v tvare kruhu. Sú staré niekoľko tisíc rokov. Na Sardínii ich nájdete vyše 7 000
3
Na Sardínii je nezvyčajne vysoké množstvo storočných ľudí. Dokonca tu žil aj bývalý najstarší muž planéty – Antonio Todde, ktorý zomrel vo veku 2002 vo veku 113 rokov.
4
Na Sardínii môžete často nájsť v horách morské fosílie. Sardínia je totiž jedným z najstarších miest Európy, ktoré bolo pred miliónmi rokov ponorené pod hladinou mora.
5
Kulinárskou špecialitou ostrova je „casu marzu“, čo je syr s červíkmi. Miestni ho považujú za silné afrodiziakum.
6
Rozloha Sardínie je približne 24 090 km2
7
Na Sardínii nájdete až 400 typov chleba. Každá dedina sa tu pýši vlastným chlebom. Špeciálny chlieb sa vyrába aj pri príležitostiach sviatkov a udalostí, akými sú napríklad svadba či Vianoce
8
Na Sardínii nájdete úžasné útesy – Punta Cristallo, ktoré sa týčia vyše 300 metrov nad morom pozdĺž pobrežia Koralovej riviéry.
9
Pri severozápadnom pobreží Sardínie sa nachádza malý ostrov Asinara, ktorý je obývaný približne 250 miniatúrnymi oslíkmi – albínmi.
10
Konzumácia piva na ostrove je približne 60 litrov na osobu ročne, čo je približne dvojnásobok konzumácie piva v Taliansku.