Skip to main content

Lacné letenky Oman

Akciové letenky do Ománu

Omán

Omán ani zďaleka nie je tak populárny ako neďaleké luxusné metropoly Dubaj či Abú Zabí. A je to tak v poriadku. Omán nepodľahol masovému turizmu a dokázal si zachovať svoju jedinečnú kultúru. V krajine nenájdete turistov, ktorí sa náhlia za tuctovými zaujímavosťami, Omán je destinácia skúsených cestovateľov.

Je pokojnou oázou Arabského polostrova a je domovom štyroch miliónov Ománcov. Ponuka poteší najmä náročných cestovateľov. Omán je síce bližšie ako Thajsko či Maurícius, je však rovnako exotický. Služby sú na extrémne dobrej úrovni a pláže, ktoré tu nájdete by mohli pokojne súperiť s plážami na Havaji a v Brazílii. Prírodná scenéria sultanátu je tak jedinečná, že sa len ťažko porovnáva s inými krajinami. Omán je úplne iný ako jeho susedia. A nás úplne očaril.

Okolie Salalahu v regióne Dhofar je v kontraste s ostatnými časťami krajiny. V Salalahu sa narodil aj ománsky sultan, najdôležitejší muž krajiny, ktorého si Ománci nadovšetko cenia. Piesočná pláž v tieni paliem a neďaleko duny púšte. Hory za Salalahom zachytávajú vlhkosť a umožňujú tak rásť stromom, z ktorých sa vyrába kadidlo, ktoré sa predáva na trhoch po celom svete. Mesto so svojou modernosťou a priestrannosťou dáva vyniknúť dramatickosti prírody. Salalah je najlepšie miesto pre oddych a pre výlet po regióne.

Lacné letenky do Ománu viete rezervovať s odletom z Bratislavy, Viedne i Budapešti. Stačí sledovať akciové ponuky leteckých spoločností flydubai, Turkish Airlines, Pegasus, Qatar Airways či Emirates.

Viac Zobraziť menej

Omán

Muscat (Maskat)

Hlavné mesto Ománu je plné bohatej histórie. Atraktívne pestrofarbné souqy (trhy), kde je stále čo objavovať, najrôznejšie chute, ktoré si môžete dopriať, a pestrá kultúra, ktorú oceníte.

Metropola je fúziou opojnej romantiky a bohatej histórie. Za adrenalínovým zážitkom sa vyberte do mohutných hôr, nekonečnej púšte či na jedno z mnohých piesočných pobreží.

Mix architektúry mesta rozpráva príbeh jeho cesty od búrlivejších časov po súčasné, moderné. Od pevností Al Jalali zo 16. storočia Al-Mirani, tiahnuce sa pozdĺž prístavu; po pobrežný modro-biely palác z roku 1972.

Prístavné mesto sa tiahne tichými záhradami, k tržniciam souq a rušným rybím trhom. Ochutnávkou takéhoto tradičného arabského trhu je Muttrah Souq, pôvodne rybárska dedina, ktorá sa počas rozpínania súčasného hlavného mesta stala jeho súčasťou. Nájdete tu takmer všetky poklady arabského sveta – korenie, parfumy, textílie, šperky, a dokonca i ománske striebro a zlato.

Lacné letenky do Muscatu (Maskatu) viete rezervovať s odletom z Bratislavy, Viedne i Budapešti. Stači na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností flydubai, Emirates, Turkish Airlines, Qatar Airways či Pegasus.

Užitočné info o Ománe

Cestovní doklady a víza do Ománu

Při vstupu do země budete potřebovat platný cestovní pas a vízum. Cestovní pas musí mít platnost alespoň 6 měsíců ode dne plánovaného návratu. Vízum si můžete vyřídit na velvyslanectví nebo online na https://evisa.rop.gov.om/.

Doporučujeme vyřídit elektronické vízum minimálně 3 dny před odletem. Vízum by mělo být vybaveno do 24 hodin během pracovního dne, kterými jsou v Ománu dny neděle až čtvrtek.

K vyřízení elektronických víz potřebujete:

• sken nebo fotokopii cestovního pasu ve velikosti maximálně 500kb

• sken nebo fotokopii pasové fotografie ve velikosti maximálně 500 kb

• platební kartu - zaplatíte poplatek 20 OMR.

Počasí v Ománu

Omán má poměrně rozmanité podnebí. Pro pobřeží je typické velmi horké a zároveň vlhké počasí, ve vnitrozemí naopak suché s tropickými teplotami překonávající v létě i 50 stupňů. Omán je celoroční destinace, takže se sem můžete vydat kdykoliv a budou vás čekat v průměru velmi vysoké, 35 stupňové teploty.

Kdy navštívit Omán? Doporučujeme zejména od října do dubna až května, kdy je o něco chladnější počasí kolem 30 stupňů Celsia.

Ceny v Ománu

Oficiálním platidlem v Ománu je Ománský rial. Směnárny jsou dostupné téměř všude, doporučuje se přijít s americkými dolary, které mají většinou lepší kurz ve srovnání s eurem. Evropské platební karty jsou akceptovány v obchodech, restauracích i hotelech.

Rovněž i bankomaty najdete ve všech větších městech. Ceny jsou přibližně stejné jako v České republice, levněji může vyjít zejména benzín. Ubytování na vlastní pěst je poměrně drahé, je výhodné kupovat nabídky s hotely a letenkami v jednom balíku, často jsou to nabídky se stravou a za bezkonkurenční ceny. Nejvýhodnější formou přepravy je autobus, taxíky jsou poměrně drahé.

Aktuální čas v Ománu

V Ománu je o tři hodiny více než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Ománu

Před vstupem do země se nevyžaduje žádné speciální očkování. Zvážit lze očkování proti žloutence typu A a B a tyfu.

Úroveň zdravotnictví je na velmi vysoké úrovni. Všichni cizinci si za zdravotní péči platí.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Ománe

10 zaujímavostí o Ománe

1
Omán je najstarší nezávislý štát v arabskom svete
2
Krajina sa dištancuje od akýchkoľvek foriem terorizmu, nefigurujú tu žiadne teroristické skupiny
3
Krajina patrí medzi najlepších chovateľov arabských koní na svete
4
Národným nápojom v Ománe je káva
5
Kriminalita v Ománe takmer vôbec neexistuje
6
Omán má najdlhšie pôsobiaceho vládcu na Blízkom východe
7
Ománci sú najväčší stavitelia lodí na svete
8
V Ománe nájdete štyri pamiatky patriace do svetového dedičstva UNESCO
9
Omán sa kedysi pokúšali kolonizovať Portugalci
10
Turizmus sa čoskoro stane najsilnejšou zložkou HDP krajiny
Boli informácie na tejto stránke užitočné?