Skip to main content

Lacné letenky Omán

Omán - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Ománu

Zaujímavé info o Ománe

Omán ani zďaleka nie je tak populárny ako neďaleké luxusné metropoly Dubaj či Abú Zabí. A je to tak v poriadku. Omán nepodľahol masovému turizmu a dokázal si zachovať svoju jedinečnú kultúru. V krajine nenájdete turistov, ktorí sa náhlia za tuctovými zaujímavosťami, Omán je destinácia skúsených cestovateľov.

Je pokojnou oázou Arabského polostrova a je domovom štyroch miliónov Ománcov. Ponuka poteší najmä náročných cestovateľov. Omán je síce bližšie ako Thajsko či Maurícius, je však rovnako exotický. Služby sú na extrémne dobrej úrovni a pláže, ktoré tu nájdete by mohli pokojne súperiť s plážami na Havaji a v Brazílii. Prírodná scenéria sultanátu je tak jedinečná, že sa len ťažko porovnáva s inými krajinami. Omán je úplne iný ako jeho susedia. A nás úplne očaril.

Okolie Salalahu v regióne Dhofar je v kontraste s ostatnými časťami krajiny. V Salalahu sa narodil aj ománsky sultan, najdôležitejší muž krajiny, ktorého si Ománci nadovšetko cenia. Piesočná pláž v tieni paliem a neďaleko duny púšte. Hory za Salalahom zachytávajú vlhkosť a umožňujú tak rásť stromom, z ktorých sa vyrába kadidlo, ktoré sa predáva na trhoch po celom svete. Mesto so svojou modernosťou a priestrannosťou dáva vyniknúť dramatickosti prírody. Salalah je najlepšie miesto pre oddych a pre výlet po regióne.

Lacné letenky do Ománu viete rezervovať s odletom z Bratislavy, Viedne i Budapešti. Stačí sledovať akciové ponuky leteckých spoločností flydubai, Turkish Airlines, Pegasus, Qatar Airways či Emirates.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Ománe

Muscat (Maskat)

Hlavné mesto Ománu je plné bohatej histórie. Atraktívne pestrofarbné souqy (trhy), kde je stále čo objavovať, najrôznejšie chute, ktoré si môžete dopriať, a pestrá kultúra, ktorú oceníte.

Metropola je fúziou opojnej romantiky a bohatej histórie. Za adrenalínovým zážitkom sa vyberte do mohutných hôr, nekonečnej púšte či na jedno z mnohých piesočných pobreží.

Mix architektúry mesta rozpráva príbeh jeho cesty od búrlivejších časov po súčasné, moderné. Od pevností Al Jalali zo 16. storočia Al-Mirani, tiahnuce sa pozdĺž prístavu; po pobrežný modro-biely palác z roku 1972.

Prístavné mesto sa tiahne tichými záhradami, k tržniciam souq a rušným rybím trhom. Ochutnávkou takéhoto tradičného arabského trhu je Muttrah Souq, pôvodne rybárska dedina, ktorá sa počas rozpínania súčasného hlavného mesta stala jeho súčasťou. Nájdete tu takmer všetky poklady arabského sveta – korenie, parfumy, textílie, šperky, a dokonca i ománske striebro a zlato.

Lacné letenky do Muscatu (Maskatu) viete rezervovať s odletom z Bratislavy, Viedne i Budapešti. Stači na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností flydubai, Emirates, Turkish Airlines, Qatar Airways či Pegasus.

Užitočné info o Ománe

Cestovné doklady a víza do Ománu

Pri vstupe do krajiny budete potrebovať platný cestovný pas a vízum. Cestovný pas musí mať platnosť aspoň 6 mesiacovo odo dňa plánovaného návratu. Vízum si viete vybaviť na veľvyslanectve vo Viedne alebo online na https://evisa.rop.gov.om/.

Odporúčame vybaviť elektronické vízum minimálne 3 dni pred odletom. Vízum by malo byť vybavené do 24 hodín počas pracovného dňa, ktorými sú v Ománe dni nedeľa až štvrtok.

K vybaveniu elektronických víz potrebujete:

  • sken alebo fotokópiu cestovného pasu vo veľkosti maximálne 500kb
  • sken alebo fotokópiu pasovej fotografie vo veľkosti maximálne 500 kb
  • platobnú kartu - platíte poplatok 20 OMR.

Počasie v Ománe

Omán má pomerne rozmanité podnebie. Pre pobrežie je typické veľmi horúce a zároveň vlhké počasie, vo vnútrozemí naopak suché s tropickými teplotami prekonávajúcimi v lete aj 50 stupňov.

Dovolenka v Ománe je možná v ktoromkoľvek ročnom období, takže sa sem môžete vybrať kedykoľvek a budú vás čakať v priemere veľmi vysoké, 35 stupňové teploty.

Kedy navštíviť Omán? Odporúčame najmä od októbra do apríla až mája, kedy je o niečo chladnejšie počasie okolo 30 stupňov Celzia.

Ceny v Ománe

Oficiálnym platidlom v Ománe je ománský rial. Zmenárne sú dostupné takmer všade, odporúča sa prísť s americkými dolármi, ktoré zvyknú mať lepší kurz v porovnaní s eurom.

Európske platobné karty sú akceptované v obchodoch, reštauráciách i hoteloch. Takisto aj bankomaty nájdete vo všetkých väčších mestách.

Ceny sú približne rovnaké ako na Slovensku, lacnejšie môže vyjsť najmä benzín. Ubytovanie na vlastnú päsť je pomerne drahé, je výhodné pozerať ponuky s hotelmi a letenkami v jednom balíku, často sú to ponuky so stravou a za bezkonkurenčné ceny.

Najvýhodnejšou formou prepravy je autobus, taxíky sú pomerne drahé.

Aktuálny čas v Ománe

V Ománe je o tri hodiny viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Ománu

Pred vstupom do krajiny sa nevyžaduje žiadne špeciálne očkovanie. Zvážiť možno očkovanie proti žltačke typu A a B a týfusu.

Úroveň zdravotníctva je na veľmi vysokej úrovni. Všetci cudzinci si za zdravotnú starostlivosť platia.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Ománe

10 zaujímavostí o Ománe

1
Omán je najstarší nezávislý štát v arabskom svete
2
Krajina sa dištancuje od akýchkoľvek foriem terorizmu, nefigurujú tu žiadne teroristické skupiny
3
Krajina patrí medzi najlepších chovateľov arabských koní na svete
4
Národným nápojom v Ománe je káva
5
Kriminalita v Ománe takmer vôbec neexistuje
6
Omán má najdlhšie pôsobiaceho vládcu na Blízkom východe
7
Ománci sú najväčší stavitelia lodí na svete
8
V Ománe nájdete štyri pamiatky patriace do svetového dedičstva UNESCO
9
Omán sa kedysi pokúšali kolonizovať Portugalci
10
Turizmus sa čoskoro stane najsilnejšou zložkou HDP krajiny