Skip to main content

Lacné letenky Ottawa

Kanada - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Ottawy

Zaujímavé info o Ottawe

Hlavné mesto Kanady, Ottawa, sa nachádza na južnom brehu rovnomennej rieky v juhozápadnom rohu provincie Ontario. Spoločne s mestom Gatineau v susednom Quebecu na severnom brehu rieky tvorí tzv. National Capital Region (región hlavného mesta). Meno Ottawa mimochodom pochádza zo slova "adawe" jazyka miestneho kmeňa Algonquin, ktoré znamenalo v preklade "obchodovať".

Po okraji mesta sa tiahne úsek transkontinentálnej diaľnice TransCanada Highway pod číslom 417, z ktorej je možné sa po dvoch kilometroch dostať priamo do centra mesta. Ulice Metcalf či O'Connor by vás doviedli rovno pred budovu parlamentu. Odtiaľ po ceste budete míňať 24 Sussex Drive, čo je oficiálna adresa a sídlo premiéra Kanady už od roku 1951. Postavené bolo pôvodne pre majiteľa drevárskej firmy a neskoršieho člena parlamentu Josepha Merrill Currier, v roku 1866.

Hoci je Ottawa hlavným mestom Kanady, radí sa až na druhé miesto v počte obyvateľov (812 tis.) v rámci provincie za Toronto a celkovo na štvrté miesto v rámci celej krajiny. Ottawu sa umiestnila na druhej priečke v hodnotení najvyššej kvality života v celej Severnej Amerike a na 14. miesto celosvetovo.

Ottawa síce nie je tak populárna ako Toronto, či Vancouver, no objavujú ju aj Slováci. Lacné letenky do Ottawy najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti a Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. Lacné lety však zvyčajne viete rezervovať s jedným, prípadne dvoma prestupmi.

Slováci najčastejšie lietajú do Ottawy so spoločnosťami, Air Canada, Air France, KLM, Delta, SWISS či Lufthansa. Hlavné letisko v Ottawe sa volá Ottawa Macdonald–Cartier International Airport (YOW).

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Ottawe

Víza do Kanady

Pri cestovaní do Kanady za účelom turizmu nepotrebujete vybavovať víza na kanadskej ambasáde, stačí vlastniť platný pas a mať elektronickú autorizáciu eTA. Autorizácia eTA je povinná len v prípade cesty do Kanady lietadlom a leteckých tranzitov cez Kanadu. V prípade vstupu autom, loďou alebo vlakom sa eTA nevyžaduje. Kompletný návod na získanie autorizácie eTA nájdete na našom blogu.

Počasie v Kanade

Pre Kanadu sú typické teplé letá a studené, veterné zimy. Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 21 °C. Najchladnejšie vám bude v januári, kedy teplota dosahuje priemerne -3 °C.

Kedy je teda dovolenka v Kanade správna voľba? Ideálnym obdobím na návštevu je z hľadiska počasia obdobie od apríla do septembra. Ubytovanie na leto sa preto oplatí rezervovať pár mesiacov vopred.

Ceny v Ottawe

Národnou menou je kanadský dolár, zameníte ho bezproblémovo na ktoromkoľvek letisku.

Hľadáte hotel v Ottawe? Ubytovanie v centre (Downtown) je poväčšine drahé. Ak si ho však rezervujete s dostatočným časovým predstihom, môžete tu nájsť ubytovanie aj za 30-40 EUR noc/osoba. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak sa rozhodnete preskúmať okolie, odporúčame vám požičať auto už priamo pri letisku. Rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Kanady

Kanada nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás.

Aktuálny čas v Ottawe

V Ottawe je o šesť hodín menej ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Ottawe

10 zaujímavostí o Kanade

1
Kanada má viac jazier ako všetky ostatné krajiny dohromady
2
Obyvatelia mesta Churchill nezamykajú autá. Dôvod? V prípade, že by nejaký chodec potreboval rýchly úkryt pred  polárnym medveďom , ktorých je v oblasti neúrekom
3
Na severozápade Kanady sú aj tabuľky s evidenčnými číslami na autách v tvare ľadových medveďov
4
Kanadská polícia neudeľuje len pokuty, ale aj pochvaly
5
Každoročne pred Vianocami tisíce kanadských dobrovoľníkov odpisujú na listy, ktoré deti poslali Santa Clausovi
6
Kanada je krajinou s najvzdelanejšími obyvateľmi
7
Niektoré oblasti Kanady majú gravitáciu nižšiu ako iné časti sveta. Vedci doposiaľ neprišli na príčinu, odhaduje sa, že je to kvôli aktivite ľadovcov v minulosti
8
Prostitúcia je v Kanade legálna
9
Kanada od roku 1984 nevlastní žiadne zbrane hromadného ničenia
10
Najsevernejším obývaným sídlom na svete je kanadský Alert. 817 kilometrov od severného pólu