Skip to main content

Lacné letenky Peking

Čína - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Pekingu

Zaujímavé info o Pekingu

Dvadsaťmiliónový Peking je dnes považovaný za mozog a srdce Číny. Je kultúrnym a politickým centrom, ale aj strediskom propagandy. Oficiálny názov Pej-ťing znamená Severné hlavné mesto, pomenovanie Peking vzniklo z výslovností podľa juhočínskych kantónskych dialektov.

Peking je metropola, ktorú môžete navštíviť stokrát a vždy na vás zanechá iný dojem. Nie je tým mestom, ktoré vás očarí na prvý pohľad, no má v sebe niečo zvláštne a príťažlive. Čína je o nádherných palácoch, múzeách a chrámoch na jednej strane, o ultra moderných stavbách, veľkolepých športových areáloch a mrakodrapoch na druhej.

A samozrejme jedlo! Kto by nepoznal čínske tradičné jedlá plné ryže, rezancov skombinovaných s kuracím či kačacím mäsom. Nájdete tu však aj iné, menej tradičné špeciality – vyprážaný škorpión a mačacie uši. Ak patríte k nedávno vzniknutej skupine tých "divných" ľudí tzv. foodies, ktorí skôr ako jedlo zjedia, ho nechajú vychladnúť, lebo sa snažia nájsť ten najlepší uhol, z akého ho odfotiť, Peking bude pre vás rajskou destináciou. Jedlo je totiž aj pre Číňanov totálnou obsesiou, a rôznorodá ponuka jedál, ktorú nájdete v Pekingu, je iba dôkazom toho, že Čínania patria k najväčším gurmánom sveta.

V Pekingu sa môžete stratiť v staručkých uličkách vydlaždených históriou, spraviť si selfie pred socialistickými monumentmi z 50tich rokov (keďže na Slovensku ich už takmer odvšadiaľ zlikvidovali), a zároveň je to mesto tých najnovších a najinovatívnejších budov od najlepších svetových architektov ako napr. CCTV Building, Galaxy Soho, koncertná hala alebo Olympijský štadión.

Peking je takisto kultúrnym srdcom Číny, kde sa združujú tí najlepší čínski umelci, režiséri, hudobníci, nájdete tu nádherné galérie, múzeá, ako aj tradičné čínske umenie. Za návštevu určite stojí aj námestie Tiananmen. Námestie nebeského pokoja. Leží priamo v centre Pekingu a meria 880 x 500 metrov. Na severnom konci nájdeme symbol Pekingu – červenú Bránu nebeského pokoja.

Lacné letenky do Pekingu viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let z Viedne do Pekingu prevádzkujú letecké spoločnosti Austrian Airlines a Air China a trvá približne 9 a pol hodiny. Veľmi komfortne s jedným prestupom možno letieť aj s Emirates, spoločnosťou Aeroflot, Qatar Airways, Lufthansa, KLM, Finnair a China Southern.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Pekingu

Víza do Číny

Podmienkou vstupu do krajiny sú víza a cestovný pas s platnosťou najmenej o 6 mesiacov dlhšou ako je predpokladaný termín opustenia krajiny.

O víza je možné žiadať na Veľvyslanectve Čínskej ľudovej republiky v Bratislave, k čomu je potrebné predložiť platný cestovný doklad, vyplnenú žiadosť a dve fotografie, predloženie dokladov potvrdzujúcich účel návštevy.

V prípade individuálnej turistiky môže byť vyžadované predloženie dokladu o zabezpečení finančných prostriedkov na pokrytie nákladov spojených s pobytom v Číne, povinnosťou sú aj poskytnutie odtlačkov prstov a pohovor.

V rámci prestupu, resp. tranzitu v Pekingu je možné využívať 144 hodinový bezvízový vstup.

Počasie v Pekingu

Podnebie Pekingu je kontinentálne s výrazným vplyvom monzúnov. V lete prichádza vlhký východoázijský monzún a naopak v zime suchý studený sibírsky anticyklón. Zatiaľ čo v letných mesiacoch sa priemerné teploty pohybujú okolo 26ºC, v zime je to len -3,7ºC. Ročne padne približne 570 mm zrážok a to prevažne od júna do augusta. Najmenšie množstvo zrážok padne na jar a jeseň.

Ceny v Pekingu

Oficiálnou menou v Číne je čínsky jüan – 1 euro je približne 8 RMB. Jedlo v Číne stále patrí medzi veľmi lacné položky. Dokonca je lacnejšie ako v Thajsku. Ak sa budete stravovať na ulici, za jedlo dáte cca. 10 RMB na osobu. Ak idete do reštaurácie, za tanier jedla dáte od 15 RMB.

Ubytovanie taktiež nepatrí medzi veľké položky. Hotel s klimatizáciou, Wi-Fi a hygienickými potrebami rezervujete už od 50RMB/noc. Hľadáte hotel v Číne? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Dajte si pozor pri výbere ubytovania – niektoré hotely odmietajú ubytovať zahraničných turistov, to však zväčša uvídite už pri rezervácii. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Číny

Všeobecne najčastejšími chorobami, proti ktorým sa cestovatelia očkujú, je jednoznačne žltačka typu A a B (hepatitída) a brušný týfus, prípadne cholera. Ďalej je dobré si dostatočnú dobu pred cestou skontrolovať platnosť očkovania proti tetanu a obrne. Povinné očkovanie však nie je žiadne.

Aktuálny čas v Pekingu

V Pekingu je o 7 hodín viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Pekingu

10 zaujímavostí o Číne

1
Podľa legiend vznikla Čína pred 4000 rokmi počas obrovskej potopy
2
Číňania ročne spotrebujú 45 miliárd párov drevených paličiek
3
Na niektorých miestach v Číne slnko vychádza až o 10 hodine
4
Hracia konzola Playstation je v Číne zakázaná
5
V Číne platí cenzúra na slovo cenzúra
6
Čína udeľuje tresty smrti 4-krát častejšie ako všetky krajiny sveta dohromady
7
V Číne žije dodnes viac než 35 miliónov ľudí v jaskyniach
8
V Číne existuje most, na ktorom sa mení strana jazdy z pravej na ľavú
9
V priemere je každých 5 dní v Číne postavený nový mrakodrap
10
Brad Pitt má zákaz vstupu do Číny. Kvôli jeho úlohe vo filme Sedem rokov v Tibete