Skip to main content

Lacné letenky Peru

Akciové letenky do Peru

Zaujímavé info o

Zažiť Peru je ako zažiť centrum kultúry starej tisícky rokov. Peru je skutočným klenotom juhoamerického kontinentu. Má totiž všetko! Čakajú na vás farebné indiánske kultúry, vysoké pohorie Ánd s najvyššou peruánskou horou Huascarán, Amazonský prales s divokými zvieratami a šamanmi, oceánske pláže a samozrejme aj slávne mesto Machu Picchu alebo púštne obrazce Nazca Lines.

Ak k tomu pripojíte skvelé jedlo, lacné ceny a milých ľudí, získate jednu z najatraktívnejších destinácií v Južnej Amerike. Peru je plné zážitkov a cestu do tejto krajiny je dobré kompletne naplánovať.

Lacné letenky do Peru viete rezervovať aj z našich končín, ale neobjavujú sa príliš často. Akciové ponuky prichádzajú najmä od leteckých spoločností Air France/KLM, Latam Airlines či Iberia. Priamy let do Peru z okolitých letísk nerezervujete.

Viac Zobraziť menej

TOP mestá v

Lima

Lima je hlavné mesto, kde žije tretina populácie Peru. To je približne 8 miliónov ľudí. V historickom znení sa volalo Rimac podľa rieky, ktorá ním preteká. Keďže sa Španielom slovko Rimac ťažko vyslovovalo, zmenili ho postupom času na jednoduchší názov Lima.

Mesto s celoročne takmer konštantným počasím medzi 20 a 25°C je zároveň druhým najsuchším hlavným mestom na svete po Káhire. V Lime padne za rok priemerne 7 mm zrážok, no asi aj vďaka vlhkosti a blízkosti oceánu.

Odporúčame navštíviť Námestie sv. Martina – patróna Limy, Plaza Mayor/Hlavné námestie s mestskou radnicou i prezidentským palácom na jeho kraji, národné múzeum Museo Rafael Larco Herrera, ktoré sídli v bývalej rezidencii rodiny Larco, kedysi najbohatšej rodiny, ktorá vlastnila väčšinu pozemkov na území, keď ešte Lima nebola Limou.

Určite odporúčame Free walking tour v Lime. Je to iniciatíva cestovateľských nadšencov, ktorá ponúka bezplatné prehliadky rôznych miest. Nerobia to samozrejme úplne zadarmo, niekde sa vám budú snažiť predať nejaký iný výlet, prípadne sa na záver zbierajú dobrovoľné príspevky.

Lacné letenky do Limy viete rezervovať aj z našich končín. Akciové ponuky prichádzajú najmä od leteckých spoločností Air France/KLM, Latam Airlines či Iberia. Priamy let do Peru z okolitých letísk nerezervujete

Machu Picchu

Machu Picchu bolo právom zaradené medzi nových sedem divov sveta, pretože je to skutočne skvostné miesto. Inkovia mesto postavili v opustenom horskom sedle vo výške skoro 2 500 metrov nad morom. Osada bola medzi okolitými horami tak skrytá, že ju objavil až americký archeológ začiatkom 20. storočia. Dodnes nie je jasné, prečo bola postavená na tomto mieste a čo zapríčinilo jej zánik.

K Machu Picchu, stratenému mestu Inkov nachádzajúcim sa medzi vrcholmi peruánskych Ánd, sa už nedostanete len tak. Úrady pre rozvoj kultúry v regióne Cusco zavádzajú systém regulácie návštevnosti rôznych oblastí Machu Picchu. Dôvodom je jeho trvalá udržateľnosť a zachovanie pre ďalšie generácie. Denne ho navštívi od štyri do šesťtisíc ľudí, čo komplexom chrámov, schodov a terás škodí.

Miestne úrady obmedzili vstup návštevníkom počas dvoch týždňov len na tri hodiny denne. Týka sa to troch najnavštevovanejších a zároveň najzraniteľnejších miest Machu Picchu – Chrámu Slnka, Chrámu Kondora a posvätnej pyramídy Intihuatana.

Lacné letenky do Maccu Picchu viete s viacerými prestupmi rezervovať aj z Viedne, Budapešti či Prahy. Stačí sledovať na Pelikáne akciové ponuky leteckých spoločností British Airways, KLM a LATAM Airlines.

Užitočné info o Peru

Úti okmányok és vízum Peruba

Az országba való belépéshez érvényes útlevélre van szükséged. Az útlevelednek a tervezetett hazautazástól számítva még legalább 6 hónapig érvényesnek kell lennie.

Ha kevesebb, mint 90 napot tartózkodsz Peruban turista céllal, akkor nincs szükséged vízumra.

A perui időjárás

Az éghajlat a tengerszint feletti magasságtól függően változik. Általánosságban azonban decembertől márciusig esős az idő. Mikor érdemes Peruba látogatni? A legjobb, ha a júniustól szeptemberig tartó időszakban utazol.

A perui árak

A Peruban használatos pénznem a perui sol. A repülőtérre való érkezést követően válthatsz be pénzt, főként az amerikai dollár és az euró az elfogadott.

A helyi árak hasonlóak a magyarországi árakhoz, ugyanakkor Dél-Amerika viszonylatában szokatlanul alacsonyak. Sokkal olcsóbban tudsz ételt vásárolni és utazni. A tömegközlekedési eszközöket főként a helyiek használják, szóval étkezz és közlekedj úgy, mint a peruiak!

Ha nem vagy szigorúan időhöz kötve, érdemes felváltva közlekedned busszal és autóstoppal. Peruban viszonylag olcsók és kényelmesek az autóbuszok. Az utóbbi években a fapados légitársaságoknak köszönhetően új, olcsó belföldi járatok egész sorával bővült a kínálat. Az egyik leghasznosabb repülőjárat a Lima főváros, az iquitosbeli amazonasi esőerdő és Cuzco történelmi városközpontja között közlekedik, innen indul az út a Machu Picchu citadellához. Limából Cuzcóba autóbusszal 23 óráig tart az út! Ezen a vonalon útba ejthető Nazca megálló, ahonnan már egy sokkal gyorsabb út vezet Limából a part mentén.

Akkor érdemes autót bérelned, ha többen utaztok. Egy saját kocsi nagyobb szabadságot és mozgásteret, és még több érdekes látnivalót jelent, ráadásul te gazdálkodhatsz a saját időddel. Ugyanakkor kerüld el az ismeretlen mellékutakat és az éjszakai vezetést – ez Latin-Amerika elsődleges szabálya.

Mennyi az idő Peruban?

Peruban hat órával kevesebb az idő, mint Magyarországon.

Védőoltások a Peruba való utazás előtt

A Peruba való utazás előtt nem szükséges új védőoltások beszerzése. Elég, ha még tart a hazánkban kötelező védőoltások hatása.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Peru

10 zaujímavostí o Peru

1
Zemiaky pochádzajú z Peru a majú tu viac ako 3000 odrôd
2
Cerro Blanco je s výškou 2078 m.n.m. najvyššou piesočnatou dunou na svete
3
V krajine sa koncentruje najvyšší počet vtákov na svete
4
Peru má 3 úradné jazyky: španielsky, quechua a aymarský
5
Slávna citadela Machu Picchu bola postavená v roku 1 450
6
Peru disponuje obrovským množstvom dažďových pralesov, pokrývajú viac ako 60% krajiny
7
Peru je krajinou, ktorá sa špecializuje na lov rýb. Po Číne ide o druhý najväčší objem lovu na svete
8
Jazero Titicaca na hranici Peru a Bolívie je najvyššie položené splavné jazero na svete s nadmorskou výškou 3 812 metrov
9
Peruánske deti musia chodiť v odľahlých dedinkách denne aj 6 hodín pešo do školy
10
Je bežné, že ženy v Peru nosia svoje deti na chrbte
Boli informácie na tejto stránke užitočné?