Skip to main content

Lacné letenky Peru

Peru - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Peru

Zaujímavé info o Peru

Zažiť Peru je ako zažiť centrum kultúry starej tisícky rokov. Peru je skutočným klenotom juhoamerického kontinentu. Má totiž všetko! Čakajú na vás farebné indiánske kultúry, vysoké pohorie Ánd s najvyššou peruánskou horou Huascarán, Amazonský prales s divokými zvieratami a šamanmi, oceánske pláže a samozrejme aj slávne mesto Machu Picchu alebo púštne obrazce Nazca Lines.

Ak k tomu pripojíte skvelé jedlo, lacné ceny a milých ľudí, získate jednu z najatraktívnejších destinácií v Južnej Amerike. Peru je plné zážitkov a cestu do tejto krajiny je dobré kompletne naplánovať.

Lacné letenky do Peru viete rezervovať aj z našich končín, ale neobjavujú sa príliš často. Akciové ponuky prichádzajú najmä od leteckých spoločností Air France/KLM, Latam Airlines či Iberia. Priamy let do Peru z okolitých letísk nerezervujete.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Peru

Lima

Lima je hlavné mesto, kde žije tretina populácie Peru. To je približne 8 miliónov ľudí. V historickom znení sa volalo Rimac podľa rieky, ktorá ním preteká. Keďže sa Španielom slovko Rimac ťažko vyslovovalo, zmenili ho postupom času na jednoduchší názov Lima.

Mesto s celoročne takmer konštantným počasím medzi 20 a 25°C je zároveň druhým najsuchším hlavným mestom na svete po Káhire. V Lime padne za rok priemerne 7 mm zrážok, no asi aj vďaka vlhkosti a blízkosti oceánu.

Odporúčame navštíviť Námestie sv. Martina – patróna Limy, Plaza Mayor/Hlavné námestie s mestskou radnicou i prezidentským palácom na jeho kraji, národné múzeum Museo Rafael Larco Herrera, ktoré sídli v bývalej rezidencii rodiny Larco, kedysi najbohatšej rodiny, ktorá vlastnila väčšinu pozemkov na území, keď ešte Lima nebola Limou.

Určite odporúčame Free walking tour v Lime. Je to iniciatíva cestovateľských nadšencov, ktorá ponúka bezplatné prehliadky rôznych miest. Nerobia to samozrejme úplne zadarmo, niekde sa vám budú snažiť predať nejaký iný výlet, prípadne sa na záver zbierajú dobrovoľné príspevky.

Lacné letenky do Limy viete rezervovať aj z našich končín. Akciové ponuky prichádzajú najmä od leteckých spoločností Air France/KLM, Latam Airlines či Iberia. Priamy let do Peru z okolitých letísk nerezervujete

Machu Picchu

Machu Picchu bolo právom zaradené medzi nových sedem divov sveta, pretože je to skutočne skvostné miesto. Inkovia mesto postavili v opustenom horskom sedle vo výške skoro 2 500 metrov nad morom. Osada bola medzi okolitými horami tak skrytá, že ju objavil až americký archeológ začiatkom 20. storočia. Dodnes nie je jasné, prečo bola postavená na tomto mieste a čo zapríčinilo jej zánik.

K Machu Picchu, stratenému mestu Inkov nachádzajúcim sa medzi vrcholmi peruánskych Ánd, sa už nedostanete len tak. Úrady pre rozvoj kultúry v regióne Cusco zavádzajú systém regulácie návštevnosti rôznych oblastí Machu Picchu. Dôvodom je jeho trvalá udržateľnosť a zachovanie pre ďalšie generácie. Denne ho navštívi od štyri do šesťtisíc ľudí, čo komplexom chrámov, schodov a terás škodí.

Miestne úrady obmedzili vstup návštevníkom počas dvoch týždňov len na tri hodiny denne. Týka sa to troch najnavštevovanejších a zároveň najzraniteľnejších miest Machu Picchu – Chrámu Slnka, Chrámu Kondora a posvätnej pyramídy Intihuatana.

Lacné letenky do Maccu Picchu viete s viacerými prestupmi rezervovať aj z Viedne, Budapešti či Prahy. Stačí sledovať na Pelikáne akciové ponuky leteckých spoločností British Airways, KLM a LATAM Airlines.

Užitočné info o Peru

Cestovné doklady a víza do Peru

Pred vstupom do krajiny je potrebné sa preukázať platným cestovným pasom. Jeho platnosť by mala byť minimálne 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu.

Ak idete do Peru na kratšie ako 90 dní a za účelom turizmu, nebudete potrebovať víza.

Počasie v Peru

Klíma sa odvíja v závislosti od nadmorskej výšky. Vo všeobecnosti však počas mesiacov december až marec častejšie prší. Kedy navštíviť Peru? Najlepšie mesaice na cestovanie po Peru sú v rozpätí jún až september.

Ceny v Peru

Oficiálnym platidlom je peruánsky sol. Peniaze si možno zameniť ihneď po príchode na letisko, pochodíte tu najmä s americkými dolármi a eurami.

Ceny v Peru sú približne rovnaké ako na Slovensku, no v rámci Južnej Ameriky sa nám zdali veľmi nízke. Lacnejšie ako u nás však určite vyjde doprava a jedlo, ktoré využívajú najmä miestni, takže cestujte a stravujte sa ako domáci!

Ak nie ste príliš obmedzení časom, pri cestovaní zvoľte kombináciu miestnych autobusov a stopovania. Autobusy sú v Peru spravidla lacné a pohodlné. V posledných rokoch sa vďaka nízkonákladovým leteckým spoločnostiam objavuje celý rad lacných vnútroštátnych letov. Najväčší zmysel majú presuny medzi hlavným mestom Limou, Amazonským pralesom v Iquitos a historickým centrom v Cuzco, odkiaľ sa vyráža aj na Machu Picchu. Autobusom z Limy do Cuzca to trvá približne 23 hodín! Túto trasu je možné si rozdeliť zastávkou v Nazca, kam však vedie omnoho rýchlejšia pobrežná cesta z Limy.

Prenájom auta sa vám oplatí v prípade, že cestujete s viacerými ľuďmi. S vlastným autom získate slobodu, budete sa môcť pozrieť na mnoho zaujímavých miest a budete pánom svojho času. S autom sa ale nevydávajte na neznáme vedľajšie cesty a snažte sa obmedziť cestovanie v noci, čo je všeobecná zásada Latinskej Ameriky.

Aktuálny čas v Peru

V Peru je o 6 hodín menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Peru

Pred vstupom do krajiny sa nevyžaduje žiadne povinné očkovanie. Stačí, keď si postrážite všetky povinné očkovania na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Peru

10 zaujímavostí o Peru

1
Zemiaky pochádzajú z Peru a majú tu viac ako 3000 odrôd
2
Cerro Blanco je s výškou 2078 m.n.m. najvyššou piesočnatou dunou na svete
3
V krajine sa koncentruje najvyšší počet vtákov na svete
4
Peru má 3 úradné jazyky: španielsky, quechua a aymarský
5
Slávna citadela Machu Picchu bola postavená v roku 1 450
6
Peru disponuje obrovským množstvom dažďových pralesov, pokrývajú viac ako 60% krajiny
7
Peru je krajinou, ktorá sa špecializuje na lov rýb. Po Číne ide o druhý najväčší objem lovu na svete
8
Jazero Titicaca na hranici Peru a Bolívie je najvyššie položené splavné jazero na svete s nadmorskou výškou 3 812 metrov
9
Peruánske deti musia chodiť v odľahlých dedinkách denne aj 6 hodín pešo do školy
10
Je bežné, že ženy v Peru nosia svoje deti na chrbte