Skip to main content

Lacné letenky Kamčatka

Akciové letenky do Petropavlovska

Zaujímavé info o Petropavlovsku

Dvadsaťdeväť aktívnych sopiek, asi najviac divokých medvedov na svete a úžasné treky. A keď hovoríme o aktívnych sopkách, tak jeden z najväčších zážitkov je vidieť vytekajúcu lávu z jednej z najaktívnejších sopiek na svete – Ploskij Tolbačik.

Ak hľadáte aktívnu a tak trošku adrenalínovú dovolenkovú destináciu, trafili ste do čierneho. Kamčatka je považovaná za drahšiu destináciu, ale to len preto, že zážitky, treky a výlety sú tu veľkolepé. Napokon aj takmer všetky výlety smerujú do veľmi izolovaných a vzdialených miest. Napríklad do slávneho Údolia gejzírov sa viete dostať len vrtulníkom! Ak teda máte dobrodružnú povahu, Kamčatka je ideálne miesto na vašu realizáciu.

Kamčatka z pohľadu Slovákov ešte nie je tak populárna, no z našich končín existuje výborné letecké spojenie z Viedne a Budapešti. Lacné letenky na Kamčatku viete rezervovať s jedným prestupom v Moskve, vďaka leteckej spoločnosti Aeroflot. Priamy let z našich končín neexistuje. Čakajú vás približne 2 hodiny letu do Moskvy, odkiaľ ešte približne 8 hodín letu na letisko Petropavlovsk Kamchatskiy Jelizovo.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Kamčatke

Víza do Ruska

Na územie Ruskej federácie môže vstúpiť občan Slovenskej republiky, ktorý má platný cestovný pas a platné víza. Pre cestovateľov sú najpoužívanejšie turistické víza a potom ešte tranzitné víza (ak v Rusku len prestupujete).

Žiadosť je potrebné podať osobne, čo je o niečo zložitejšie ako pri vízach do ostatných krajín. Nemožno ju zaslať poštou, ani elektronicky. Iná osoba vás môže pri vybavovaní víz zastúpiť jedine na základe overenej plnej moci a musí byť podrobne informovaná o ceste žiadateľa. Konzulárne poplatky sa uhrádzajú v deň podania žiadosti na pošte na základe poukážky, ktorá sa vydá pri podaní žiadosti.

Vízum do Ruska možno získať niekoľkými spôsobmi. Vždy ale musíte získať tzv. pozvanie.

To viete získať, ak vás:

  1. pozve občan Ruskej federácie
  2. si zabezpečíte ubytovanie v akomkoľvek zariadení, ktoré vám zašle pozvánku
  3. objednáte si zájazd cez cestovnú kanceláriu resp. agentúru

Kompletný návod, ako získať víza do Ruska nájdete na našom blogu.

Počasie na Kamčatke

Najlepšie obdobie na návštevu Kamčatky je od júna do septembra. Počasie je veľmi premenlivé a buďte na to pripravený. Pripravte sa aj na obrovské množstvo komárov. Najlepšie je mať sieťku, dlhé veci a kvalitný repelent. Nikdy sa nepohybujte v lesoch bez skúseného sprievodcu. Ak idete na trek, všade je obrovské množstvo medveďov.

Zimy sú na Kamčatke veľmi kruté. Ešte aj v máji tu je desať metrov snehu a v októbri už padá prvý sneh. Teploty sa bežne pohybujú okolo – 30°C.

Ceny v Rusku

V Rusku platí mena rubeľ. Pred návštevou Ruska si viete zmeniť eurá takmer kdekoľvek, to isté platí aj po pristátí. Mnoho obchodníkov a hotelov prijíma platby aj v týchto menách. Peniaze je najlepšie zmeniť v banke alebo serióznej zmenárni. Vyhnite sa podvodníkom, ktorí menia peniaze priamo na ulici.

Ak cestujete na Sibír, peniaze si zameňte ešte v Moskve. V meste Novosibirsk sú síce banky, ale kurzy veľmi zlé a všetko extrémne dlho trvá.

Hľadáte lacné ubytovanie na Sibíri? Ceny ubytovania a vzdialenosť od letiska si môžete skontrolovať a rezervovať priamo cez Pelikán. Lokalita Novosibirsk ponúka najmä ubytovanie v apartmánoch, ktoré možno rezervovať od 15 eur na noc/osoba.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Ruska

Rusko nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie.

Aktuálny čas na Kamčatke

Na Kamčatke je o 10 hodín viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť na Kamčatke

10 zaujímavostí o Rusku

1
Rozloha Ruska činí 17,1 miliónov km2, zatiaľ čo v prípade Pluta ide o 16,6 km2. Až 70% plochy Ruska pritom tvorí Sibír
2
Populácia Ruska sa každým rokom scvrkáva. Od roku 1993  klesla o 6,6 miliónov ľudí , čo je naozaj vysoké číslo. Možno za tým stojí nižší počet mužov, keďže žien je v Rusku až o 10 miliónov viac
3
Nikdy sa nekúpte v  jazere Karachay v Rusku . Je prudko rádioaktívne. Už len obyčajné státie pri brehu vás dokáže “obohatiť” o 600 roentgenových jednotiek za hodinu
4
Rusi predali Aljašku  takmer zadarmo. Konkrétne ide o 7,2 milióna dolárov. Z jeden aker (4047 m2) si naúčtovali len 2 centy
5
Pivo v Rusku nebolo považované za alkoholický nápoj do roku 2013
6
Alkohol je v Rusku mimoriadne obľúbený. Hovorí o tom smutná štatistika. 15,1 litrov čistého alkoholu ročne  na jednu osobu, pričom počíta sa s vekom 15 a viac
7
Veľmi vysoká miera korupcie. Odhaduje sa, že až 50% policajtov berie úplatky
8
Tuhá zima sa nerieši iba tvrdým alkoholom, ale aj poriadne horúcim čajom, čo je úplne pochopiteľné. Rusi však  pijú až 3,5 násobne väčšie množstvo čaju  ako Angličania
9
Ak by došlo ku konfliktu svetového formátu, nepriatelia Ruska by sa mali mať na pozore, keďže Rusko vlastní viac ako 7000 jadrových hlavíc
10
Najväčšia pobočka americkej reštaurácie McDonald’s sa nenachádza v Amerike, ale v Moskve
Boli informácie na tejto stránke užitočné?