Lacné letenky Phu Quoc
Vietnam - Flexibilné letenky
Akciové letenky na Phu Quoc
Zaujímavé info o Phu Quoc
Kedysi bol zajateckým táborom pre zhruba 40 tisíc príslušníkov Vietcongu, dnes sa považuje, za to najprepychovejšie, čo Vietnam ponúka. Stretnete tam len takých dovolenkárov, ktorí sa chcú vyhnúť davom na plážach. Charakterizujú ho malé, štýlové a luxusné rezorty a takmer ľudoprázdne pláže. Taký je ešte stále ostrov Phu Quoc.
Phu Quoc sa po odchode americkej armády a odsunu zajatcov stal na začiatku 70. rokov 20. storočia ospalým miestom, ktoré stálo mimo hlavného prúdu turistov, ktorí zamierili radšej do ospevovaných letovísk v Thajsku. Časy sa ale menia. Dnes sa Phu Quoc mení v obľúbenú destináciu tých, ktorí chcú utiecť davom. Phu Quoc je najväčší vietnamský ostrov v Thajskom zálive, z ktorého to ale človek má najbližšie do Kambodže. K jej pobrežiu je to po morských vlnách len pár kilometrov.
Turisti sem ale prichádzajú z vietnamského Saigonu - po päťdesiatich minútach letu hladko dosadnú na jedinom miestnom letisku. Lacné letenky na Phu Quoc viete rezervovať aj z Viedne, Budapešti a Prahy, avšak priamy let by ste hľadali márne. Komfortne s jedným prestupom možno letieť s Thai Airways a EVA AIR, s dvoma prestupmi potom možno letieť s aerolinkami Emirates, Aeroflot či Austrian Airlines. Dĺžka letu je približne 18 hodín.
Užitočné info o ostrove Phu Quoc
Víza do Vietnamu
Víza sú potrebné, ich zabezpečenie je možné na vietnamskom veľvyslanectve v Bratislave, udeľovanie víz pre turistov je možné aj prostredníctvom elektronického systému (e-visa), poplatok pri jednom vstupe je 25 USD – návod na nájdete aj na oficiálnej stránke mzv.sk.
- s e-visami je povolený vstup na medzinárodných letiskách vo Vietname (Can Tho, Chu Lai, Da Lat, Da Nang, Hai Phong, Hanoj, Ho Chi Minh, Hue, Nha Trang a Phu Quoc), cez medzinárodné hraničné priechody a cez medzinárodné morské prístavy,
- podmienkou pre turistické víza je platnosť cestovného pasu minimálne 30 dní dlhšia ako je platnosť udeleného víza,
- vízum je možné získať na jednom z troch medzinárodných letísk vo Vietname (Hanoj, Ho Chi Minh, Danang), podmienkou je však predošlá elektronická registrácia na stránke www.myvietnamvisa.com, uhradenie poplatku a získanie potvrdenia (tzv. Approval letter),
Počasie vo Vietname
Klimatické podmienky sa pre rôznorodosť krajiny v jednotlivých oblastiach od seba veľmi líšia. Blízko pobrežia prevláda rovníkové, no na severe už skôr subtropické podnebie. Monzúny tu pretrvávajú od mája do októbra. Najvhodnejšia doba na cestovanie je preto november až marec.
Vietnam je celoročne veľmi atraktívna destinácia z pohľadu teploty vzduchu a vody. Hlavná sezóna Juhovýchodnej Ázie sa vo všeobecnosti začína v polovici novembra a končí posledným marcovým týždňom. Apríl a máj sa vyznačuje väčším výskytom zrážok, no rastie aj teplota vzduchu. Letné mesiace prinášajú vysoké teploty vzduchu, no i krátke a intenzívne dažde. Čím bližšie sú zimné mesiace, tým je pokojnejšie aj počasie a pribúda aj turistov.
Náš tip: Ak chcete cestovať v hlavnej sezóne, vyberte si február alebo marec, z pohľadu leteniek a ubytovania ide o cenovo najatraktívnejšie obdobie. Ak chcete menej turistov na pláži, výpredajové ceny a nevadí vám občasný dážď, vyberte si termín mimo hlavnej sezóny (apríl – október).
Ceny vo Vietname
Mena je 1 dong, - 10000 dongov sú zhruba 4 eurá. Hľadáte hotel vo Vietname? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.
Cena atrakcií a transportu je relatívne nízka. Mestská doprava ponúka širokú škálu dopravných prostriedkov od autobusov cez vlaky až po plavbu po riekach. Krajinu môžete prejsť aj na vlastnú päsť.
Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán .
Zdravie a očkovanie pred cestou do Vietnamu
Očkovanie nie je povinné, ale odporúča sa proti hepatitíde A a B, tetanu a týfusu. Rovnaká rada platí pre antimalariká, ak plánujete cestovať na vlastnú päsť do vnútrozemia.
Aktuálny čas vo Vietname
Koľko je hodín v Hanoji či Hočiminovom meste? Časový posun vo Vietname je +5 hodín oproti Slovensku.
Tipy, čo treba zažiť na ostrove Phu Quoc
Väčšina rezortov sa sústredí na pláží Long Beach na západnom pobreží ostrova. Názov už tak trochu napovedá, že ide o pláž skutočne dlhú, a Long Beach svoje meno ešte predbehne - je totiž najdlhšou plážou na ostrove.
Okrem osamotených pláží sú na ostrove ale samozrejme aj podstatne živšie miesta - veď tu žije asi osemdesiat tisíc obyvateľov. Čoskoro ráno a podvečer to žije napríklad v meste Duong Dong, konkrétne v prístave, kam v túto dobu priplávajú lode s úlovkami.
Korenie, ktorý sa vypestuje a zožne na ostrove Phu Quoc, je považované za jedno z najkvalitnejších na svete. Gurmáni tvrdia, že jeho chuť je mierne sladkastá, čo ho odlišuje od ostatných korenín. V niektorých obdobiach zaisťoval ostrov Phu Quoc až 60 percent svetovej produkcie.
Na západnom pobreží ostrova potom leží ešte pláž Cua Can, takmer opustená s minimom ľudí, ktorí na nej chytajú bronz. Za návštevu stojí aj Sao Beach na juhovýchodnom pobreží.