Skip to main content

Lacné letenky Vietnam

Akciové letenky do Vietnamu

Zaujímavé info o Vietname

Hľadáte lacnú letenku do Hočiminu či Hanoja? Alebo radšej exotický ostrov Phu Quoc či novú destináciu Da Nang? Zháňate výhodné ubytovanie v hoteli či apartmáne? Na Pelikan.sk si môžete porovnať ceny leteniek, ubytovania, prenájmu áut, poistiť sa pred cestou, no ponúkame aj kompletnú dovolenku vo Vietname.

Viac Zobraziť menej

TOP mestá v Vietname

Hanoj

Na prvý pohľad vám môže pripadať Hanoj ako chaotické mesto. Má však svoj pevný poriadok, ktorý cudzincom zostane navždy nevypovedaný. Je to veľmi zachovalé staré mesto s neopakovateľnou atmosférou.

Pre veľa cestovateľov bude Hanoj prvým zoznamovacím miestom so severným Vietnamom. Hanoj je miesto, ktoré sa zatiaľ zubami nechtami snaží udržať svoj punc bohatej histórie, pamiatok a atraktivity oproti Hočiminovmu mestu. Celý Vietnam však zažíva veľký ekonomický rast a krajina sa nebývalo rýchlo premieňa a s tým súvisí aj premena tohto mesta. V Hanoji sa stavajú nové stavby, komerčné budovy a otvárajú sa tiež značkové zahraničné obchody.

Je tu veľmi zachovalé staré mesto s neopakovateľnou atmosférou. Napríklad na chodníku tu toho zažijete oveľa viac, ako kdekoľvek inde. Používa sa na všetko iné, len nie na chodenie. Napríklad na takú jazdu na skútri je chodník ideálnym miestom a domáci vás o tom budú veľmi často presviedčať. A nie je problém sa kdekoľvek rozložiť a urobiť si piknik v strede chodníka.

Vietnam si posledné roky zamilovali aj Slováci. Lacné letenky do Hanoja veľmi často kúpite aj z Viedne (Emirates, Qatar Airways, Thai Airways, Turkish Airlines), Budapešti (Qatar Airways, Emirates) a Prahy (Aeroflot, Qatar Airways). Dĺžka letu je približne 15 hodín, zvyčajne s jedným prestupom, prípadne dvoma. Priamy let do Vietnamu z našich končín neexistuje.

Hočiminovo mesto

Vietnamský Hočimin alebo po anglicky Ho Chi Minh City je hlučný, prekvapivo zelený, lacný a nádherný. Motorové vozidlá sa valia zovšadiaľ, sú ich tu milióny, rovnako ako ponúk na masáže, kvalitné jedlo, slnečné okuliare či oblečenie. Aleje s obrovskými stromami lemujú takmer každú ulicu a miestni váš európsky vzhľad ocenia úsmevom a milým kývaním.

Vietnam je plný nádherných miest a srdečných ľudí. Oplatí sa naň vyhradiť omnoho viac času. Je tu toho omnoho viac, čo by ste chceli vidieť, verte mi. Ho Či Minovo mesto, tiež známe pod názvom Saigon, leží na juhu krajiny. Turistov príjemne šokuje, pokojne totiž môže konkurovať našim európskym mestám. Vysoké moderné budovy sa tam striedajú s historickými a medzi nimi sa kde-tu objavia aj rôzne pagody (budhistické chrámy).

Vietnam si posledné roky zamilovali aj Slováci. Lacné letenky do Hočiminu alebo Hanoja veľmi často kúpite aj z Viedne (Emirates, Qatar Airways, Thai Airways, Turkish Airlines), Budapešti (Qatar Airways, Emirates) a Prahy (Aeroflot, Qatar Airways). Dĺžka letu je približne 15 hodín, zvyčajne s jedným prestupom, prípadne dvoma. Priamy let do Vietnamu z našich končín neexistuje.

Phu Quoc

Kiedyś był obozem dla około 40 000 członków Wietkongu, dziś uważany jest za idealne miejsce na najbardziej luksusowe wakacje w Wietnamie. Spotkamy tam jedynie takich wczasowiczów, którzy chcą uniknąć tłumów na plażach. Charakteryzuje się małymi, stylowymi i luksusowymi kurortami oraz praktycznie pustymi plażami. Taka jest właśnie wyspa Phu Quoc.

Phu Quoc, po odejściu wojska amerykańskiego i usunięciu więźniów, na początku lat siedemdziesiątych stał się ospałym miejscem, które stało poza głównym celem przyjazdu turystów. Woleli oni udać się do kurortów w Tajlandii. Ale czasy się zmieniają. Dzisiaj Phu Quoc staje się ulubionym miejscem dla tych, którzy chcą uciec od tłumu i nacieszyć się ciszą i spokojem.

Phu Quoc to największa wietnamska wyspa w Zatoce Tajlandzkiej, z której jest najbliżej do Kambodży. Do wybrzeża tego państwa jest tylko kilka kilometrów. Turyści przyjeżdżają tu także z Sajgonu w Wietnamie - po jedynie pięćdziesięciu minutach lotu, gładko lądują na jedynym lokalnym lotnisku na wyspie.

Większość ośrodków koncentruje się na Long Beach na zachodnim wybrzeżu wyspy. Już sama nazwa sugeruje, że jest to naprawdę długa plaża, a Long Beach to nawet coś więcej, niż jej nazwa - jest to najdłuższa plaża na wyspie. Możesz się tam zakwaterować bez większych problemów - jeśli dbasz o środowisko, wybierz na przykład jeden z ekologicznych kurortów, które się tutaj znajdują.

Przyprawy uprawiane i zbierane na wyspie Phu Quoc, są uważane za jedne z najlepszych jakościowo na świecie. Smakosze twierdzą, że ich smak jest lekko słodki, co odróżnia je od reszty przypraw. W przeszłości wyspa Phu Quoc zabezpieczała do 60 procent światowej produkcji przypraw.

Na zachodnim wybrzeżu wyspy leży plaża Cua Can, prawie pusta, z minimalną liczbą ludzi, którzy łapią na niej brąz.

Warto również odwiedzić plażę Sao Beach na południowo-wschodnim wybrzeżu. Przewodnicy często nazywają ją jedną z najpiękniejszych plaż w Wietnamie, a hotelarze, logicznie, też chcą wykorzystać ten potencjał. Niektóre kurorty mają wiele wspólnego z atmosferą francuskiego Lazurowego Wybrzeża. Jednak tuż za ich murami czeka na ciebie prawdziwa wietnamska egzotyka.

Oprócz odizolowanych plaż, na wyspie są oczywiście o wiele bardziej żywe miejsca - żyje tutaj około osiemdziesiąt tysięcy mieszkańców. Wczesnym rankiem i wczesnym wieczorem miasto jest bardzo ruchliwe na przykład w Duong Dong, czyli w porcie, do którego przybywają łodzie z połowami. W momencie wyrasta w tym miejscu improwizowany ryneczek, na którym ludzie się przekrzykują, gdzie jest niezwykle duży ruch i z każdej strony czuć jest odmienny intensywny zapach. Część połowu, a konkretniej pewien rodzaj sardeli, trafia do lokalnej fabryki sosów rybnych, która jest uważana za najlepszą na świecie. Koniec końców wszyscy smakują ten właśnie sos, ponieważ kucharze dodają go do praktycznie każdej potrawy.

Skosztuj Wietnamu i zobacz jego najpiękniejsze plaże. Tanie loty do Phu Quoc można zarezerwować z Warszawy, lotami linii lotniczych Qatar Airways lub Aeroflot. Loty do Phu Quoc w większości są z dwiema przesiadkami. Tanie bilety do Phu Quoc kupicie także z Katowic, lotami głównie z przewoźnikiem Lufthansa, także z dwiema przesiadkami w drodze do Wietnamu. Czas trwania lotu do Phu Quoc to około 18 godzin.

Da Nang

Da Nang, známy pod názvom „mesto mostov je štvrté najväčšie mesto Vietnamu, na polceste medzi Hanojom a Hočimonom. Je celkom možné, že toto číslo sa čoskoro zmení. Rastie totiž veľmi rýchlo. Stačí sa prejsť po brehu rieky Han. Nové, žiarivé hotely svedčia o tom, že sa mesto neustále hýbe dopredu a vyvíja sa. Ešte nedávno to nebolo takto, preto Da Nang stále vonia nejakým spôsobom po nepoškvrnenosti turizmom.

To, že nie je preplnený turistami, neznamená však, že návštevníkom nemá čo ponúknuť. Da Nang sa nachádza na pobreží Juhočínskeho mora, a teda môžete si tu urobiť aj parádnu plážovú dovolenku. Pieskové pláže sú známe čistou vodou, výbornými reštauráciami ponúkajúcimi tie najlepšie jedlá z morských plodov, ale niektoré veľakrát aj davom miestnych. Je ich veľa, určite si nájdete takú, ktorá bude pre vás ideálna.

Lacné letenky do destinácie Da Nang viete rezervovať aj z Viedne, Budapešti a Prahy, avšak priamy let by ste hľadali márne. Komfortne s jedným prestupom možno letieť s Qatar Airways, ktorý v lete 2018 predstavili novú linku do tejto vietnamskej destinácie. Dĺžka letu je približne 18 hodín.

Užitočné info o Vietname

Víza do Vietnamu

Víza sú potrebné, ich zabezpečenie je možné na vietnamskom veľvyslanectve v Bratislave, udeľovanie víz pre turistov je možné aj prostredníctvom elektronického systému (e-visa), poplatok pri jednom vstupe je 25 USD – návod na nájdete aj na oficiálnej stránke mzv.sk.

  • s e-visami je povolený vstup na medzinárodných letiskách vo Vietname (Can Tho, Chu Lai, Da Lat, Da Nang, Hai Phong, Hanoj, Ho Chi Minh, Hue, Nha Trang a Phu Quoc), cez medzinárodné hraničné priechody a cez medzinárodné morské prístavy,
  • podmienkou pre turistické víza je platnosť cestovného pasu minimálne 30 dní dlhšia ako je platnosť udeleného víza,
  • vízum je možné získať na jednom z troch medzinárodných letísk vo Vietname (Hanoj, Ho Chi Minh, Danang), podmienkou je však predošlá elektronická registrácia na stránke www.myvietnamvisa.com, uhradenie poplatku a získanie potvrdenia (tzv. Approval letter),

Počasie vo Vietname

Klimatické podmienky sa pre rôznorodosť krajiny v jednotlivých oblastiach od seba veľmi líšia. Blízko pobrežia prevláda rovníkové, no na severe už skôr subtropické podnebie. Monzúny tu pretrvávajú od mája do októbra. Najvhodnejšia doba na cestovanie je preto november až marec.

Vietnam je celoročne veľmi atraktívna destinácia z pohľadu teploty vzduchu a vody. Hlavná sezóna Juhovýchodnej Ázie sa vo všeobecnosti začína v polovici novembra a končí posledným marcovým týždňom. Apríl a máj sa vyznačuje väčším výskytom zrážok, no rastie aj teplota vzduchu. Letné mesiace prinášajú vysoké teploty vzduchu, no i krátke a intenzívne dažde. Čím bližšie sú zimné mesiace, tým je pokojnejšie aj počasie a pribúda aj turistov.

Náš tip: Ak chcete cestovať v hlavnej sezóne, vyberte si február alebo marec, z pohľadu leteniek a ubytovania ide o cenovo najatraktívnejšie obdobie. Ak chcete menej turistov na pláži, výpredajové ceny a nevadí vám občasný dážď, vyberte si termín mimo hlavnej sezóny (apríl – október).

Ceny vo Vietname

Mena je 1 dong, - 10000 dongov sú zhruba 4 eurá. Hľadáte hotel vo Vietname? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Cena atrakcií a transportu je relatívne nízka. Mestská doprava ponúka širokú škálu dopravných prostriedkov od autobusov cez vlaky až po plavbu po riekach. Krajinu môžete prejsť aj na vlastnú päsť.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán .

Zdravie a očkovanie pred cestou do Vietnamu

Očkovanie nie je povinné, ale odporúča sa proti hepatitíde A a B, tetanu a týfusu. Rovnaká rada platí pre antimalariká, ak plánujete cestovať na vlastnú päsť do vnútrozemia.

Aktuálny čas vo Vietname

Koľko je hodín v Hanoji či Hočiminovom meste? Časový posun vo Vietname je +5 hodín oproti Slovensku.

Letecké štatistiky o Vietname

  • Nemáte radi prestupy? Priamo do Vietnamu si môžete zaletieť napríklad aj z miest ako Praha.

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Vietnamu za posledný týždeň stála iba 384,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať do Vietnamu, odporúčame vám navštíviť mestá ako Hočiminovo Mesto, Hanoj, Phu Quoc, Da Nang, Nha Trang.

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk vo Vietname je: 2.

10 zaujímavostí o Vietname

1
Vietnam je multietnická krajina, kde vláda rozoznáva 54 rôznych etnických skupín
2
V roku 2013 uznali v Českej republike českých Vietnamcov ako oficiálnu národnostnú menšinu, čo znamená, že majú nárok na podporu jazyka a kultúry. V Česku žije legálne okolo 65-tisíc Vietnamcov
3
Vojna medzi Amerikou a Vietnamom sa odohrávala medzi rokmi 1945 až 1975, pričom si vyžiadala viac ako milión ľudských životov. Vietnamci ju často nazývajú práve Americkou vojnou
4
Ak sa chcete stať milionárom behom pár hodín, určite sa vyberte do Vietnamu. Výmenný kurz vám nielenže pridá na sebavedomí, ale doslova z vás spraví milionára. Stačí vám k tomu necelých 40 eur
5
Motorky sú tu očividne najobľúbenejším dopravným prostriedkom. V krajine jazdí približne 37 miliónov motoriek
6
Vietnam je veľký. Jeho rozloha je cca 331-tisíc kilometrov štvorcových, čo znamená, že napríklad Slovensko by sa sem so svojimi cca 49-tisíc zmestilo šesťkrát
7
Vietnamci milujú ryžu. Nečudo, patria medzi najväčších vývozcov ryže. No nepohrdnú ani psom
8
Vietnam má najväčšiu jaskyňu na svete. Je ňou jaskyňa Hang Son Doong, ktorá sa nachádza v národnom parku Phong Nha. Má úctyhodných 7,7 kilometrov
9
Telo zabalzamovaného Ho Či Mina, revolucionára a bývalého prezidenta Vietnamskej demokratickej republiky,  je vystavené po dobu deviatich mesiacov roka v Hočiminovom mauzóleu v Hanoji. Počas zvyšných mesiacov chodí „na údržbu“ do Moskvy
10
Vietnamskí policajti sa počas služby nesmú rozprávať, nosiť slnečné okuliare, mať ruky vo vreckách či fajčiť
Boli informácie na tejto stránke užitočné?