Skip to main content

Lacné letenky Vietnam

Vietnam - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Vietnamu

Zaujímavé info o Vietname

Hľadáte lacnú letenku do Hočiminu či Hanoja? Alebo radšej exotický ostrov Phu Quoc či novú destináciu Da Nang? Zháňate výhodné ubytovanie v hoteli či apartmáne? Na Pelikan.sk si môžete porovnať ceny leteniek, ubytovania, prenájmu áut, poistiť sa pred cestou, no ponúkame aj kompletnú dovolenku vo Vietname.

Tajuplný Vietnam ponúka dobrodružstvo na každom kroku. Jej história je silno ovplyvnená susednou Čínou, s ktorou Vietnam v minulosti viedol viacero vojen. Vietnam vás na severe očarí svojimi mohutnými horami, na juhu zase deltou rieky Mekong. Nezabudnuteľným zážitkom pre vás bude miestna vietnamská kuchyňa, ktorá je nie náhodou známa po celom svete.

Najznámejším miestom Vietnamu je bez debát zátoka Ha Long Bay, takzvaná Dračia zátoka. Ide o obrovskú zátoku s mnohými ostrovmi na ktorých sa týčia skalnaté vrchy. Ha Long Bay je bezpochyby veľká turistická atrakcia, no nie je sa čomu čudovať, že je taká obľúbená. Ak sa chcete veľkým davom turistov radšej vyhnúť, môžete podniknúť výlet motorkou z jednej strany Vietnamu na druhú. Podobné dobrodružstvo podniká v posledných rokoch viac a viac mladých európanov.

Vietnam zatiaľ nie je taká populárna dovolenková destinácia, ako napríklad Thajsko alebo Bali. Preto ak hľadáte krajinu kde narazíte na menej turistov, priaznivejšie ceny a možnosti spoznania miestnej kultúry Juhovýchodnej Ázie, Vietnam je pre vás ideálnou destináciou.

Lacné letenky do Vietnamu nájdete s odletmi z Viedne, Budapešti, ale aj Prahy. Často pritom musíte počítať aj s aspoň jedným prestupom. Letenky do Vietnamu nájdete najčastejšie s príletmi do Hanoja alebo Hočiminu.

Viac Zobraziť menej

Top mestá vo Vietname

Hanoj

Na prvý pohľad vám môže pripadať Hanoj ako chaotické mesto. Má však svoj pevný poriadok, ktorý cudzincom zostane navždy nevypovedaný. Je to veľmi zachovalé staré mesto s neopakovateľnou atmosférou.

Pre veľa cestovateľov bude Hanoj prvým zoznamovacím miestom so severným Vietnamom. Hanoj je miesto, ktoré sa zatiaľ zubami nechtami snaží udržať svoj punc bohatej histórie, pamiatok a atraktivity oproti Hočiminovmu mestu. Celý Vietnam však zažíva veľký ekonomický rast a krajina sa nebývalo rýchlo premieňa a s tým súvisí aj premena tohto mesta. V Hanoji sa stavajú nové stavby, komerčné budovy a otvárajú sa tiež značkové zahraničné obchody.

Je tu veľmi zachovalé staré mesto s neopakovateľnou atmosférou. Napríklad na chodníku tu toho zažijete oveľa viac, ako kdekoľvek inde. Používa sa na všetko iné, len nie na chodenie. Napríklad na takú jazdu na skútri je chodník ideálnym miestom a domáci vás o tom budú veľmi často presviedčať. A nie je problém sa kdekoľvek rozložiť a urobiť si piknik v strede chodníka.

Vietnam si posledné roky zamilovali aj Slováci. Lacné letenky do Hanoja veľmi často kúpite aj z Viedne (Emirates, Qatar Airways, Thai Airways, Turkish Airlines), Budapešti (Qatar Airways, Emirates) a Prahy (Aeroflot, Qatar Airways). Dĺžka letu je približne 15 hodín, zvyčajne s jedným prestupom, prípadne dvoma. Priamy let do Vietnamu z našich končín neexistuje.

Hočiminovo mesto

Vietnamský Hočimin alebo po anglicky Ho Chi Minh City je hlučný, prekvapivo zelený, lacný a nádherný. Motorové vozidlá sa valia zovšadiaľ, sú ich tu milióny, rovnako ako ponúk na masáže, kvalitné jedlo, slnečné okuliare či oblečenie. Aleje s obrovskými stromami lemujú takmer každú ulicu a miestni váš európsky vzhľad ocenia úsmevom a milým kývaním.

Vietnam je plný nádherných miest a srdečných ľudí. Oplatí sa naň vyhradiť omnoho viac času. Je tu toho omnoho viac, čo by ste chceli vidieť, verte mi. Ho Či Minovo mesto, tiež známe pod názvom Saigon, leží na juhu krajiny. Turistov príjemne šokuje, pokojne totiž môže konkurovať našim európskym mestám. Vysoké moderné budovy sa tam striedajú s historickými a medzi nimi sa kde-tu objavia aj rôzne pagody (budhistické chrámy).

Vietnam si posledné roky zamilovali aj Slováci. Lacné letenky do Hočiminu alebo Hanoja veľmi často kúpite aj z Viedne (Emirates, Qatar Airways, Thai Airways, Turkish Airlines), Budapešti (Qatar Airways, Emirates) a Prahy (Aeroflot, Qatar Airways). Dĺžka letu je približne 15 hodín, zvyčajne s jedným prestupom, prípadne dvoma. Priamy let do Vietnamu z našich končín neexistuje.

Phu Quoc

Kedysi bol zajateckým táborom pre zhruba 40 tisíc príslušníkov Vietcongu, dnes sa považuje, za to najprepychovejšie, čo Vietnam ponúka. Stretnete tam len takých dovolenkárov, ktorí sa chcú vyhnúť davom na plážach. Charakterizujú ho malé, štýlové a luxusné rezorty a takmer ľudoprázdne pláže. Taký je ešte stále ostrov Phu Quoc.

Phu Quoc sa po odchode americkej armády a odsunu zajatcov stal na začiatku 70. rokov 20. storočia ospalým miestom, ktoré stálo mimo hlavného prúdu turistov, ktorí zamierili radšej do ospevovaných letovísk v Thajsku. Časy sa ale menia. Dnes sa Phu Quoc mení v obľúbenú destináciu tých, ktorí chcú utiecť davom. Phu Quoc je najväčší vietnamský ostrov v Thajskom zálive, z ktorého to ale človek má najbližšie do Kambodže. K jej pobrežiu je to po morských vlnách len pár kilometrov.

Turisti sem ale prichádzajú z vietnamského Saigonu - po päťdesiatich minútach letu hladko dosadnú na jedinom miestnom letisku. Lacné letenky na Phu Quoc viete rezervovať aj z Viedne, Budapešti a Prahy, avšak priamy let by ste hľadali márne. Komfortne s jedným prestupom možno letieť s Thai Airways a EVA AIR, s dvoma prestupmi potom možno letieť s aerolinkami Emirates, Aeroflot či Austrian Airlines. Dĺžka letu je približne 18 hodín.

Da Nang

Da Nang, známy pod názvom „mesto mostov je štvrté najväčšie mesto Vietnamu, na polceste medzi Hanojom a Hočimonom. Je celkom možné, že toto číslo sa čoskoro zmení. Rastie totiž veľmi rýchlo. Stačí sa prejsť po brehu rieky Han. Nové, žiarivé hotely svedčia o tom, že sa mesto neustále hýbe dopredu a vyvíja sa. Ešte nedávno to nebolo takto, preto Da Nang stále vonia nejakým spôsobom po nepoškvrnenosti turizmom.

To, že nie je preplnený turistami, neznamená však, že návštevníkom nemá čo ponúknuť. Da Nang sa nachádza na pobreží Juhočínskeho mora, a teda môžete si tu urobiť aj parádnu plážovú dovolenku. Pieskové pláže sú známe čistou vodou, výbornými reštauráciami ponúkajúcimi tie najlepšie jedlá z morských plodov, ale niektoré veľakrát aj davom miestnych. Je ich veľa, určite si nájdete takú, ktorá bude pre vás ideálna.

Lacné letenky do destinácie Da Nang viete rezervovať aj z Viedne, Budapešti a Prahy, avšak priamy let by ste hľadali márne. Komfortne s jedným prestupom možno letieť s Qatar Airways, ktorý v lete 2018 predstavili novú linku do tejto vietnamskej destinácie. Dĺžka letu je približne 18 hodín.

Užitočné info o Vietname

Víza do Vietnamu

Víza sú potrebné, ich zabezpečenie je možné na vietnamskom veľvyslanectve v Bratislave, udeľovanie víz pre turistov je možné aj prostredníctvom elektronického systému (e-visa), poplatok pri jednom vstupe je 25 USD – návod na nájdete aj na oficiálnej stránke mzv.sk.

  • s e-visami je povolený vstup na medzinárodných letiskách vo Vietname (Can Tho, Chu Lai, Da Lat, Da Nang, Hai Phong, Hanoj, Ho Chi Minh, Hue, Nha Trang a Phu Quoc), cez medzinárodné hraničné priechody a cez medzinárodné morské prístavy,
  • podmienkou pre turistické víza je platnosť cestovného pasu minimálne 30 dní dlhšia ako je platnosť udeleného víza,
  • vízum je možné získať na jednom z troch medzinárodných letísk vo Vietname (Hanoj, Ho Chi Minh, Danang), podmienkou je však predošlá elektronická registrácia na stránke www.myvietnamvisa.com, uhradenie poplatku a získanie potvrdenia (tzv. Approval letter),

Počasie vo Vietname

Klimatické podmienky sa pre rôznorodosť krajiny v jednotlivých oblastiach od seba veľmi líšia. Blízko pobrežia prevláda rovníkové, no na severe už skôr subtropické podnebie. Monzúny tu pretrvávajú od mája do októbra. Najvhodnejšia doba na cestovanie je preto november až marec.

Vietnam je celoročne veľmi atraktívna destinácia z pohľadu teploty vzduchu a vody. Hlavná sezóna Juhovýchodnej Ázie sa vo všeobecnosti začína v polovici novembra a končí posledným marcovým týždňom. Apríl a máj sa vyznačuje väčším výskytom zrážok, no rastie aj teplota vzduchu. Letné mesiace prinášajú vysoké teploty vzduchu, no i krátke a intenzívne dažde. Čím bližšie sú zimné mesiace, tým je pokojnejšie aj počasie a pribúda aj turistov.

Náš tip: Ak chcete cestovať v hlavnej sezóne, vyberte si február alebo marec, z pohľadu leteniek a ubytovania ide o cenovo najatraktívnejšie obdobie. Ak chcete menej turistov na pláži, výpredajové ceny a nevadí vám občasný dážď, vyberte si termín mimo hlavnej sezóny (apríl – október).

Ceny vo Vietname

Mena je 1 dong, - 10000 dongov sú zhruba 4 eurá. Hľadáte hotel vo Vietname? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Cena atrakcií a transportu je relatívne nízka. Mestská doprava ponúka širokú škálu dopravných prostriedkov od autobusov cez vlaky až po plavbu po riekach. Krajinu môžete prejsť aj na vlastnú päsť.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán .

Zdravie a očkovanie pred cestou do Vietnamu

Očkovanie nie je povinné, ale odporúča sa proti hepatitíde A a B, tetanu a týfusu. Rovnaká rada platí pre antimalariká, ak plánujete cestovať na vlastnú päsť do vnútrozemia.

Aktuálny čas vo Vietname

Koľko je hodín v Hanoji či Hočiminovom meste? Časový posun vo Vietname je +5 hodín oproti Slovensku.

Letecké štatistiky o Vietname

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Vietnamu za posledný týždeň stála iba 384,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať do Vietnamu, odporúčame vám navštíviť mestá ako Hočiminovo Mesto, Hanoj, Phu Quoc, Da Nang, Nha Trang.

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk vo Vietname je: 3.

10 zaujímavostí o Vietname

1
Vietnam je multietnická krajina, kde vláda rozoznáva 54 rôznych etnických skupín
2
V roku 2013 uznali v Českej republike českých Vietnamcov ako oficiálnu národnostnú menšinu, čo znamená, že majú nárok na podporu jazyka a kultúry. V Česku žije legálne okolo 65-tisíc Vietnamcov
3
Vojna medzi Amerikou a Vietnamom sa odohrávala medzi rokmi 1945 až 1975, pričom si vyžiadala viac ako milión ľudských životov. Vietnamci ju často nazývajú práve Americkou vojnou
4
Ak sa chcete stať milionárom behom pár hodín, určite sa vyberte do Vietnamu. Výmenný kurz vám nielenže pridá na sebavedomí, ale doslova z vás spraví milionára. Stačí vám k tomu necelých 40 eur
5
Motorky sú tu očividne najobľúbenejším dopravným prostriedkom. V krajine jazdí približne 37 miliónov motoriek
6
Vietnam je veľký. Jeho rozloha je cca 331-tisíc kilometrov štvorcových, čo znamená, že napríklad Slovensko by sa sem so svojimi cca 49-tisíc zmestilo šesťkrát
7
Vietnamci milujú ryžu. Nečudo, patria medzi najväčších vývozcov ryže. No nepohrdnú ani psom
8
Vietnam má najväčšiu jaskyňu na svete. Je ňou jaskyňa Hang Son Doong, ktorá sa nachádza v národnom parku Phong Nha. Má úctyhodných 7,7 kilometrov
9
Telo zabalzamovaného Ho Či Mina, revolucionára a bývalého prezidenta Vietnamskej demokratickej republiky,  je vystavené po dobu deviatich mesiacov roka v Hočiminovom mauzóleu v Hanoji. Počas zvyšných mesiacov chodí „na údržbu“ do Moskvy
10
Vietnamskí policajti sa počas služby nesmú rozprávať, nosiť slnečné okuliare, mať ruky vo vreckách či fajčiť