Skip to main content

Lacné letenky Pisa

Taliansko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Pisy

Zaujímavé info o Pise

Keď sa povie Pisa, každý si predstaví šikmú vežu na námestí Zázrakov - Campo dei Miracoli. Okrem nej tu ale stojí napríklad aj baptistérium, dóm a Camposanto, čo je stredoveký cintorín. Za návštevu stojí aj univerzitná botanická záhrada, ktorá tu vznikla ešte v polovici 16. storočia ako prvá v Európe.

Odporúčame vidieť aj malé námestie Piazza dei Cavalieri, lemované stredovekými domami. Svoj veľký význam malo hlavne v stredoveku a v období renesancie. Významnými stavbami na tomto námestí sú Palazzo della Carovana, Palazzo dell'Orologio a Palazzo dei Dodic – taká zaujímavosť - verejnosti sú väčšinou neprístupné, takže ich krásu možno obdivovať len zvonka.

Mestom preteká rieka Arno, ktorej brehy sú v centre mesta spevnené nábrežím ideálnym k romantickej prechádzke. Prejdite sa po nábrežiach Lungarno Medicea, Lungarno Pacinotti, Lungarno Galilei alebo Lungarno Gambacorti, kde nájdete zaujímavé kostolíky, čarovné priľahlé námestia s množstvom obchodíkov alebo múzeá. Pre osvieženie si v letných sparných dňoch zájdite z Pisy k moru - Marina di Pisa s príjemnými plážami je od mesta vzdialená necelých 15 km!

Najkrajšie mestá Toskánska: Sienna a jej ohromujúca katedrála, opevnené mesto Lucca, západy slnka v Apuánskych Alpách, gastronomické nebo Florencie, napokon malebné kopcovité mestečká Montalcino a Montepulciano známe svojim legendárnym vínom.

Pisa je obľúbená destinácia aj medzi Slovákmi. Lacné letenky do Pisy najčastejšie rezervujete z Viedne alebo Budapešti. Ideálne letecké spojenie bez prestupu z Viedne zabezpečuje spoločnosť Laudamotion (Ryanair) a z Budapešti opäť Ryanair. Priemerná dĺžka priameho letu je hodina a tridsať minút. Lacné letenky do Pisy kúpite aj s jedným prestupom s aerolinkami Austrian, Lufthansa či Alitalia.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Pise

1️⃣ Aké cestovné doklady potrebujem do Talianska?

Pri cestách do Talianska, ktoré neprekračujú 90 dní, vám stačí platný cestovný pas alebo občiansky preukaz.

Aké je počasie v Taliansku?

Podnebie Talianska je veľmi rozmanité. Severnú časť ovplyvňujú Alpy. Podnebie je vysokohorské s teplotami, ktoré v zime klesajú výrazne pod bod mrazu. Postupne prechádza do mierneho, kontinentálneho až po subtropické stredomorské podnebie na juhu krajiny.

Južný výbežok polostrova vybieha do Stredozemného mora a takmer dosahuje úroveň afrického kontinentu. Z Afriky prichádza suchý a horúci vzduch s teplotami, ktoré sa v lete šplhajú až k 40ºC. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august s priemernou maximálnou dennou teplotou 30ºC.

Ceny v Pise

Keďže Taliansko je členom euro zóny, peniaze pred cestou zamieňať nemusíte.

Hľadáte ubytovanie v Pise? Ak neovládate taliančinu, hľadanie ubytovania na mieste môže byť problematické. Ubytovanie si preto rezervujte vopred. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie aj priamo cez Pelikán.

Ak sa rozhodnete preskúmať ostrov vo vlastnej réžii, ideálnym prostriedkom pre vás bude auto. Auto vám odporúčame požičať už pri letisku, rezervovať si ho môžete aj priamo cez Pelikán .

Z letiska Galilea Galiley sa do centra mesta dostanete najlepšie autobusom LAM červenej linky, ktorý jazdí každých cca 15 minút smerom na hlavnú stanicu aj priamo do centra k Námestiu zázrakov. Nočnú prevádzku zabezpečuje linka 21, ktorá síce nezachádza priamo k šikmej veži, ale prechádza väčšinou zastávok v centre. Lístky sa dajú kúpiť v automate pri zastávke, alebo v stánku v príletovej hale. Do autobusov platia klasické 70 minútové lístky pre verejnú dopravu za 1,20 €.

Väčšina pamiatok v Pise je koncentrovaná na malej ploche, väčšinou si teda vystačíte bez verejnej dopravy, ak však budete chcieť ušetriť čas, môžete využiť miestne autobusy. Pisa nemusí byť vašou finálnou destináciou. Vydať sa môžete akýmkoľvek smerom, vždy urobíte dobre. Jedna zo zaujímavejších alternatív je aj návšteva neďalekej Florencie. Autobusom spoločnosti Terravisionsa sem viete dopraviť priamo z letiska už od 4,99 EUR (jednosmerná cesta) a cesta trvá 70 minút.

Aktuálny čas v Pise

Pisa sa nachádza v rovnakom časovom pásme ako Slovensko.

Tipy, čo treba vidieť v Pise

10 zaujímavostí o Taliansku

1
Do najznámejšej fontány v Ríme - fontány di Trevi - nahádžu turisti denne približne 3000 eur. Peniaze sú na konci dňa z fontány vyzbierané a idú na charitu
2
V Taliansku sa nachádzajú jediné tri aktívne sopky v Európe – Etna, Stromboli a Vezuv
3
Rozprávka Pinocchio bola prvýkrát publikovaná v talianskych novinách
4
Názov Taliansko pochádza z gréckeho slova Italos
5
Taliansko je najväčším exportérom vín na svete
6
Taliansko je štátom iba 153 rokov
7
Pizza bola prvýkrát upečená v Neapole v roku 1860
8
Cestoviny ako potravina sa v Taliansku využívajú už od 4. storočia p.n.l.
9
Taliansko je štvrtou najnavštevovanejšou krajinou na svete
10
Ročne vypijú Taliani 14 biliónov šálok espressa. Každý Talian spotrebuje za rok 3,7 kilogramu kávy