Skip to main content

Lacné letenky Ponta Delgada (Azory)

Portugalsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Ponta Delgada

Zaujímavé info o Ponta Delgada

Lákajú vás krásne, ale netradičné miesta, chcete sa vyhnúť húfom turistov a nechce sa vám cestovať cez polovicu zemegule? Odpoveď znie Azorské ostrovy. Miestni ich prezývajú Havajom Atlantiku.

Ide o deväť ostrovov ležiacich 1300 kilometrov od pevniny patriacich do územného celku Portugalska. Čierna farba piesku, tmavé vulkanické útesy a vlnami Atlantiku ošľahané pláže našťastie nelákajú každého, a preto toto unikátne miesto nepozná taký pojem ako masový turizmus.

Ak milujete turistiku, kúpanie a pokoj od rušných miest, Azorské ostrovy vám odporúčame všetkými desiatimi. Je to miesto, kde môžete sledovať život veľrýb, podnikať dobrodružné plavby loďou, vyliezť na nádherné sopečné kopce a objavovať kaňony, surfovať a robiť všetky vodné športy, ktoré na svete existujú. Aj na chvíľu zabudnete, že ste ešte stále v Európe.

Lacné letenky na Azorské ostrovy viete najčastejšie rezervovať z Budapešti, Prahy, ale aj Viedne. Priamy let na Azory z našich končín neexistuje, no pomerne komfortne možno letieť s jedným prestupom v Lisabone s aerolinkami TAP Air Portugal. Medzinárodné letisko sa nachádza v Ponta Delgada.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Azorských ostrovoch

Aké cestovné doklady potrebujem do Portugalska?

Pri cestovaní do Portugalska vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas. Za účelom turizmu sa tu môžete zdržať bez prihlásenia na polícii až 3 mesiace.

Počasie na Azorských ostrovoch

Portugalsko ležiace na juhozápade európskej pevniny, obmývané Atlantickým oceánom je krajinou, kde môžete stráviť krásnu slnečnú dovolenku pri mori takmer po celý rok. Pobrežné oblasti Portugalska majú stredomorské podnebie s teplými letami. Extrémne horúčavy však nehrozia, pretože ich mierni neustály vánok prichádzajúci od Atlantického oceánu. Zimy sú zase mierne a prinášajú dažďové zrážky. Počasie výrazne ovplyvňuje Golfský prúd, Atlantický oceán a Stredozemné more.

Azory majú mierne, veľmi príjemné vlhké podnebie. Radia sa medzi subtropické ostrovy, ktoré si práve v Atlantickom oceáne vyslúžili povesť stabilného jarného počasia, kde denné teploty kolíšu okolo 20-tich stupňov Celzia. Azory teda právom nesú pomenovanie: ostrovy večnej jari.

Ceny na Azorských ostrovoch

Národnou menou je euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte. Hľadáte hotel v Ponta Delgada? Ubytovanie tu viete nájsť aj za 20 EUR osoba/noc. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak sa rozhodnete preskúmať Azory autom, odporúčame vám ho požičať v predstihu už priamo pri letisku. Auto si môžete rezervovať aj priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas na Azorských ostrovoch

Na Azoroch je o dve hodiny menej ako na Slovensku.

Letecké štatistiky o Ponta Delgada

  • Nemáte radi prestupy? Priamo do Ponta Delgada si môžete zaletieť napríklad aj z miest ako Nuremberg, Praha.

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Ponta Delgada za posledný týždeň stála iba 184,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Ponta Delgada je: 1.

Tipy, čo treba vidieť na Azorských ostrovoch

10 zaujímavostí o Azorských ostrovoch

1
Ostrovy vulkanického pôvodu sú súčasťou stredoatlantického chrbta, najdlhšieho pohoria na Zemi, ktoré sa nachádza pod hladinou Atlantického oceánu
2
Azorské ostrovy patria medzi tzv. najvzdialenejšie regióny Európskej únie
3
Takmer všetky živočíchy, ktoré dnes na ostrovoch nájdete, sem priviezli Portugalci
4
Teplo Zeme tu využívajú na prípravu pokrmu nazývaného cozido nas caldeiras. Ide o zmes niekoľkých druhov mäsa a zeleniny, ktorá sa s využitím geotermálnej energie varí približne 7 hodín
5
Azorské ostrovy patria medzi najlepšie miesta na pozorovanie delfínov a veľrýb a to nielen v Európe, ale na celom svete
6
Každý z deviatich hlavných ostrovov Azorov má okrem oficiálneho pomenovania aj svoju farebnú prezývku
7
Azorské ostrovy tak majú síce prezidenta i hlavné mesto, no formálne spadajú pod Portugalsko
8
Na Azorských ostrovoch môžete nájsť najstaršiu a vlastne aj jedinú čajovníkovú plantáž v Európe
9
Hotel Monte Palace s 88 izbami, reštauráciou, nočným klubom, kaderníctvom, či vlastnou bankou, už od roku 1989 neprivítal žiadneho hosťa. Je schátralou atrakciou
10
Sopka Sete Cidades je jedným z najkrajších miest celých Azorských ostrovov. Ide o azda najaktívnejšiu sopku oblasti, ktorej vrchol tvorí 5 km široká kaldera s okrajovými stenami, vysokými viac ako 500 metrov