Skip to main content

Lacné letenky Port Vila

Vanuatu - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Port Villa

Zaujímavé info o Port Villa

Port Vila je hlavným mestom Vanuatu a je vstupným bodom na súostrovie pre cestovateľov z celého sveta. Mesto leží na južnom pobreží ostrova Efate v provincii Shefa. Žije v ňom okolo 40 000 obyvateľov, čo je približne 65% celkovej populácie provincie!

Port Vila je ekonomickým a komerčným centrom Vanuatu. V meste sídli Universita Južného Pacifiku a nájdeme tu krásne kostoly a rôzne iné architektonické krásy. Je tiež obklopené fascinujúcou prírodou.

Medzinárodné letisko je v meste Bauerfield, vzdialené od hlavného mesta Port Vila desať minút.

Letenky na Vanuatu rezervujete aj z Viedne, Budapešti či Prahy. Stačí sledovať ponúky viaerých leteckých spoločností, najmä: Qantas, Singapore Airlines, Fiji Airways, Air Vanuatu, Air Calin, Air New Zealand, Virgin Australia, Solomon Airlines a Air Niugini. Takmer vždy však letíte s dvomi či tromi prestupmi. Priamy let na Vanuatu z našich končín neexistuje.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Vanuatu

Počasie na Vanuatu

Kedy navštíviť ostrovy Vanuatu? Najvhodnejšia doba je v rozpätí od mája do októbra. Vtedy budete mať konštantnú teplotu približne 26° C a takmer žiaden dážď. Mesiace od novembra do apríla sú teplejšie (29° C), avšak daždivejšie a s možným výskytom cyklónov.

Inak ide o celoročnú destináciu a takmer neexistuje zlá doba pre návštevu tohto súostrovia.

Cestovné doklady a víza Vanuatu

Slovenskí turisti potrebujú k vstupu do krajiny je potrebný platný cestovný pas (minimálne 6 mesiacov od vstupu do krajiny).

Občania SR nepotrebujú k návšteve Vanuatu vízum a po prílete môžu požiadať o "visitors permit", ktorý ich oprávňuje na pobyt v maximálnej dĺžke 4 mesiacov. Podmienkou je platný cestovný doklad, spiatočná letenka a dostatok finančných prostriedkov na pobyt.

Ceny na Vanuatu

Oficiálnym platidlom na ostrovoch je Vanuatské vatu (VUV).

Eurá či doláre možno zameniť priamo po prílete na letisku. Odporúčame tak urobiť najmä v bankách v hlavnom meste Port Villa a Luganville, kde sú najlepšie kurzy. Na letisku sú zmenárne otvorené takmer nonstop, ale kurzy nepatria medzi výhodné.

Bankomaty nájdete taktiež len v Port Vila a Luganville. V krajine možno používať aj európske platobné karty, zväčša s prirážkou vo výške 5%.

Hľadáte lacné ubytovanie na Vanuatu? Ceny hotelov a apartmánov si môžete skontrolovať priamo na stránke Pelikána.

Aktuálny čas na Vanuatu

Na Vanuatu je o desať hodín viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou na Vanuatu

Očkovanie pri vstupe do krajiny nie je povinné. Odporúčame však očkovanie na žltačku A, B a brušný týfus. Na niektorých miestach hrozí nebezpečenstvo malárie - treba si vopred overiť na stránke Ministerstva zahraničných vecí.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť na Vanuatu

10 zaujímavostí o Vanuatu

1
Súostrovie sa nachádza asi 1 750 km východne od severnej Austrálie
2
Populácia Vanuatu tvorí 273-tisíc ľudí
3
Vanuatu je hornaté súostrovie sopečného pôvodu s úzkymi pobrežnými rovinami
4
Prvý ostrov v skupine Vanuatu objavili Španieli, volá sa Espiritu Santo a udialo sa tak v roku 1606
5
Vanuatu sa využívali najmä na pestovanie bavlny, kávy a kokosu
6
Vanuatu má 3 úradné jazyky: Bislama, angličtina a francúzština
7
Súostrovie tvorí 83 malých ostrovov, z ktorých je obývaných len 65
8
Mount Tabwemasana je najvyššia hora vo Vanuatu a meria 1 879 m
9
Na ostrove Tanna existuje náboženské hnutie, ktoré uctieva britského princa Philipa ako božskú bytosť
10
Medzi voľne žijúce živočíchy patria ovocné netopiere, suchozemské a morské vtáky (viac ako 100 druhov), delfíny, veľryby, morské korytnačky a dugongy