Skip to main content

Lacné letenky Vanuatu

Vanuatu - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky - Last Minute

Zaujímavé info o Last Minute

Nekonečné úsmevy miestnych, opustené pláže, priezračná voda a nedotknutá príroda. Vystúpte na niektorú zo sopiek, potápajte sa k vrakom z druhej svetovej vojny alebo ochutnajte tradičný nápoj „kava“. Vanuatu je jeden z posledných skutočných exotických rajov na Zemi.

Vanuatská republika je melanézsky ostrovný štát ležiaci v Oceánii. Jeho súostrovia tvorí približne 83 ostrovov, z ktorých niektoré sú doteraz neobývané. Najvyšším vrcholom krajiny so svojimi 1.879 m n.m je Tabwemasana. Úradnými jazykmi sú Bislama, angličtina a francúzština. Medzi najväčšie ostrovy patria Espiritu Santo, Malakula, Tanna a Efate, kde sa nachádza aj hlavné mesto Port Vila so 40-tisíc obyvateľmi. Každý z týchto ostrovov skrýva jedinečné prírodné i kultúrne bohatstvo.

Vanuatu sa kedysi nazývali aj Nové Hebriddy. Svoj historický názov získali v 18. storočí, keď ich objavil moreplavec James Cook. Neskôr sa na ostrov vybrali britskí a francúzski kolonizátori. Koncom 20. storočia súostrovie získali nezávislosť aj nový názov Vanuatu. Ostrovy v minulosti neslávne preslávili tlupy kanibalov. kde ešte dnes môžeme veľmi výnimočne stretnúť ľudí, ktorí jedli ľudí.

Lacné letenky na Vanuatu zoženiete veľmi ťažko, ale dá sa to. Zamerajte sa na ponuky vicaerých leteckých spoločností, najmä: Qantas, Singapore Airlines, Fiji Airways, Air Vanuatu, Air Calin, Air New Zealand, Virgin Australia, Solomon Airlines a Air Niugini. Takmer vždy však letíte s dvomi či tromi prestupmi. Priamy let na Vanuatu z našich končín neexistuje.

Viac Zobraziť menej

Top mestá - Last Minute

Port Vila

Port Vila je hlavným mestom Vanuatu a je vstupným bodom na súostrovie pre cestovateľov z celého sveta. Mesto leží na južnom pobreží ostrova Efate v provincii Shefa. Žije v ňom okolo 40 000 obyvateľov, čo je približne 65% celkovej populácie provincie!

Port Vila je ekonomickým a komerčným centrom Vanuatu. V meste sídli Universita Južného Pacifiku a nájdeme tu krásne kostoly a rôzne iné architektonické krásy. Je tiež obklopené fascinujúcou prírodou.

Medzinárodné letisko je v meste Bauerfield, vzdialené od hlavného mesta Port Vila desať minút.

Letenky na Vanuatu rezervujete aj z Viedne, Budapešti či Prahy. Stačí sledovať ponúky viaerých leteckých spoločností, najmä: Qantas, Singapore Airlines, Fiji Airways, Air Vanuatu, Air Calin, Air New Zealand, Virgin Australia, Solomon Airlines a Air Niugini. Takmer vždy však letíte s dvomi či tromi prestupmi. Priamy let na Vanuatu z našich končín neexistuje.

Užitočné info o Vanuatu

Počasie na Vanuatu

Kedy navštíviť ostrovy Vanuatu? Najvhodnejšia doba je v rozpätí od mája do októbra. Vtedy budete mať konštantnú teplotu približne 26° C a takmer žiaden dážď. Mesiace od novembra do apríla sú teplejšie (29° C), avšak daždivejšie a s možným výskytom cyklónov.

Inak ide o celoročnú destináciu a takmer neexistuje zlá doba pre návštevu tohto súostrovia.

Cestovné doklady a víza Vanuatu

Slovenskí turisti potrebujú k vstupu do krajiny je potrebný platný cestovný pas (minimálne 6 mesiacov od vstupu do krajiny).

Občania SR nepotrebujú k návšteve Vanuatu vízum a po prílete môžu požiadať o "visitors permit", ktorý ich oprávňuje na pobyt v maximálnej dĺžke 4 mesiacov. Podmienkou je platný cestovný doklad, spiatočná letenka a dostatok finančných prostriedkov na pobyt.

Ceny na Vanuatu

Oficiálnym platidlom na ostrovoch je Vanuatské vatu (VUV).

Eurá či doláre možno zameniť priamo po prílete na letisku. Odporúčame tak urobiť najmä v bankách v hlavnom meste Port Villa a Luganville, kde sú najlepšie kurzy. Na letisku sú zmenárne otvorené takmer nonstop, ale kurzy nepatria medzi výhodné.

Bankomaty nájdete taktiež len v Port Vila a Luganville. V krajine možno používať aj európske platobné karty, zväčša s prirážkou vo výške 5%.

Hľadáte lacné ubytovanie na Vanuatu? Ceny hotelov a apartmánov si môžete skontrolovať priamo na stránke Pelikána.

Aktuálny čas na Vanuatu

Na Vanuatu je o desať hodín viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou na Vanuatu

Očkovanie pri vstupe do krajiny nie je povinné. Odporúčame však očkovanie na žltačku A, B a brušný týfus. Na niektorých miestach hrozí nebezpečenstvo malárie - treba si vopred overiť na stránke Ministerstva zahraničných vecí.

Letecké štatistiky o Last Minute

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka - Last Minute za posledný týždeň stála iba 1 855,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať - Last Minute, odporúčame vám navštíviť mestá ako Port Vila, Tanna, Zgu, Aniwa, Craig Cove.

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk - Last Minute je: 0.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť na Vanuatu

10 zaujímavostí o Vanuatu

1
Súostrovie sa nachádza asi 1 750 km východne od severnej Austrálie
2
Populácia Vanuatu tvorí 273-tisíc ľudí
3
Vanuatu je hornaté súostrovie sopečného pôvodu s úzkymi pobrežnými rovinami
4
Prvý ostrov v skupine Vanuatu objavili Španieli, volá sa Espiritu Santo a udialo sa tak v roku 1606
5
Vanuatu sa využívali najmä na pestovanie bavlny, kávy a kokosu
6
Vanuatu má 3 úradné jazyky: Bislama, angličtina a francúzština
7
Súostrovie tvorí 83 malých ostrovov, z ktorých je obývaných len 65
8
Mount Tabwemasana je najvyššia hora vo Vanuatu a meria 1 879 m
9
Na ostrove Tanna existuje náboženské hnutie, ktoré uctieva britského princa Philipa ako božskú bytosť
10
Medzi voľne žijúce živočíchy patria ovocné netopiere, suchozemské a morské vtáky (viac ako 100 druhov), delfíny, veľryby, morské korytnačky a dugongy