Skip to main content

Lacné letenky Porto

Portugalsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Porta

Zaujímavé info o Porte

To, že Portu sa po roky darilo zostať mimo turistický radar, zostáva záhadou. Domov presláveného portského vína je totiž destinácia ‘par excellence‘.

Mesto ponúka skutočne jedinečnú pobrežnú scenériu. Na jednej strane rieky Douro sa nachádzajú prekrásne farebné domčeky, na druhej zas vínne sklady s pravým portským.

A ako bonus pretínajú rieku mosty, ktoré patria medzi tie najkrajšie architektonické skvosty Európy. Do toho pridajte starobylé električky, výbornú prímorskú kuchyňu, kostoly ozdobené bielo-modrými obkladačkami azulejos a pochopíte, prečo Lonely Planet vyhlásilo Porto za tretiu najlepšiu destináciu sveta v pomere kvalita a cena.

Porto je obľúbené aj v očiach Slovákov. Lacné letenky do Porta najčastejšie kúpite z Budapešti. Kúpite ich však aj z Viedne či Prahy. Priemerná dĺžka priameho letu sú približne 3 hodiny a 35 minút. Priame lety do Porta prevádzkujú spoločnosti: Wizz Air (Budapešť) a Czech Airlines (Praha). S prestupom môžete letieť do Porta aj so spoločnosťou TAP Portugal, SWISS či s Lufthansou. Z našich končín sa do Porta najčastejšie lieta na letisko Porto International Airport.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Porte

Aké cestovné doklady potrebujem do Portugalska?

Pri cestovaní do Portugalska vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas. Za účelom turizmu sa tu môžete zdržať bez prihlásenia na polícii až 3 mesiace.

Počasie v Porte

Západná časť širšieho okolia Porta siaha až k pobrežiu Atlantického oceána. Pripravte sa preto na vietor, ktorý výrazne znižuje pocitovú teplotu. Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 20 °C.

Naopak najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou okolo 10 °C. Najviac prší v decembri, priemerné zrážky tu vtedy dosahujú až 180 mm dažďa.

Kedy je teda dovolenka v Porte tá správna voľba? Ideálnym obdobím na návštevu je apríl až september, kedy je zvyčajne slnečno a teplo.

Ceny v Porte

Národnou menou je euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte.

Hľadáte hotel v Porte? Ubytovanie tu viete nájsť aj za 20 EUR osoba/noc. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Centrum mesta je pomerne malé. Môžete ho preto prejsť i na pešo. Najrýchlejším spôsobom dopravy je metro. Funguje denne od 06:00 do 01:00 hod. Lístky si kúpite na metrových staniciach a označíte ich pred vstupom do metra. Alternatívou prepravy je aj autobus či električka. Ak sa plánujete zdržať v meste niekoľko dní, nabíjateľná karta ‘Andante‘ vám umožní prepravu v zľavnenej tarife.

Taxíky v meste sú o niečo lacnejšie ako vo zvyšku Európy. Spoznáte ich podľa béžovej farby. Ich farba však môže byť aj čierna alebo zelená.

Šoférovanie v Porte je výzvou najmä kvôli úzkym uličkám v meste. Ak sa však rozhodnete preskúmať okolie mesta autom, toto vám odporúčame požičať už priamo pri letisku. Auto si môžete rezervovať aj priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas v Porte

V Porte je o jednu hodinu menej ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Porte

10 zaujímavostí o Porte

1
Porto je hneď pod Lisabone druhé najväčšie miesto Portugalska
2
Porto je domovom jedného z najzvláštnejších mestských festivalov sveta, ktorým je Festival Sv. Jána. V júni tu totiž obyvatelia Porta vyjdú do ulíc a udierajú sa po hlave gumenými kladivami, ktoré vydávajú pískajúci zvuk
3
Obyvatelia Porta sa nazývajú ‘tripeiros’, čo v preklade znamená ‘požierači držiek’. Prezývka vznikla v 15. storočí, keď mali podporiť armádu dodávkou jedla. Obyvatelia Porta poskytli armáde jedlo, avšak držky si ponechali len pre seba
4
Porto je mesto mostov. Má 6 ikonických mostov, ktoré z neho robia jednu z najatraktívnejších portugalských destinácii
5
Porto je preslávené aj svojim lokálnym jedlom. Volá sa Francesinha, čo znamená ‘malá Francúzka’. Francesinha je mäsový sendvič zaliaty roztopeným syrom, špeciálnou paradajkovou omáčkou, pričom na samom vrchu sa nachádza volské oko
6
Porto je domovom jedného z najzvláštnejších mestských festivalov sveta, ktorým je Festival Sv. Jána. V júni tu totiž obyvatelia Porta vyjdú do ulíc a udierajú sa po hlave gumenými kladivami, ktoré vydávajú pískajúci zvuk
7
V Porte žila dva roky aj samotná J.K. Rowlingová, ktorá tu stretla svojho prvého manžela. Mestská univerzita ju údajne inšpirovala pri vymyslení čiernych habitov Rokfortskej čarodejníckej školy
8
Portugalsko je pomenované po meste Porto
9
Slávne portské víno pochádza z Porta, v okolí ktorého sa nachádza veľké množstvo viníc
10
Pred návštevou Porta si rozhodne zabaľte do kufra aj tenisky. Porto je totiž rozložené na viacerých pahorkoch, takže v meste budete veľmi často šliapať do kopca