Skip to main content

Lacné letenky Portoriko

Portoriko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Portorika

Zaujímavé info o Portoriku

Portoriko je menší karibský ostrov. Má len 130 km na šírku karibiku, no aj tak je v každej svojej dĺžke a časti úplne iný. Podnebím, rastlinstvom, či plážam

Puerto Rico znamená v preklade bohatý prístav a tento ostrov skutočne aj dodnes patrí k najbohatším v Karibiku. Ide o pridružený štát Spojených štátov amerických a preto aj oficiálny jazyk je tu angličtina. Aj keď – dohovoríte sa najmä po španielsky. Napokon hispánska kultúra je tu veľmi dominantná, a možno aj preto ľudia toto letovisko tak milujú!

Hlavné mesto Portorika je San Juan. Turistov láka na svoj ultimátny karibský rum a cigary. Všetci ostatní sa kochajú historickými budovami a pamiatkami. Mnoho z nich pochádza ešte z koloniálnej éry, keď Portoriko prvýkrát uzrel Krištof Kolumbus. Vtedy sa Portoriko stalo Španielskou kolóniou.

Portoriko je v podstate celoročná destinácia, kde vás stále čakajú teploty okolo 30°C, more má príjemných 27°C, pieskové pláže s kokosovými palmami sú ako z pohľadnice, a azúrová voda s vlnami je ideálna na surfovanie.

Lacné letenky do Portorika možno rezervovať aj s odletom z Viedne, Budapešti či Prahy. Stačí, ak na Pelikáne sledujete akciové ponuky leteckých spoločností American Airlines, British Airways, Finnair, Delta Airlines alebo United Airlines. Priamy let do Portorika z našich končín nerezervujete, väčšinou sa lieta s jedným či dvoma prestupmi.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Portoriku

San Juan

Portoriko je krajina nádherných pláží, ktorej hlavné mesto San Juan dýcha históriou koloniálnych čias a je popretkávané úzkymi uličkami vydláždenými mačacími hlavami. Miestni s hrdosťou hovoria, že historická štvrť je pre Portoriko to, čo Paríž pre Európu. Tak neváhajte a choďte si z jedinečnej atmosféry ukrojiť aj vy.

Dominantou ostrova je pevnosť El Morro. Tá stojí pevne a pripomína dobu, keď mocnosti chceli dobiť tento pozoruhodný ostrov. Obkolesuje ho nádherná príroda, majestátny dažďový prales, kde rastú vzácne dreviny a rastliny.

V meste vám priamo na ulici ušúľajú výbornú cigaru. Vy z pána, ktorý vám ju šúľa cítite pohodu. A túto pohodu cítiť všade v San Juan. Sledujete ako sa štamgasti ponáhľajú k barovému pultu a popri nich sa vlnia dievčatá v rytme vášnivej salsy. V San Juan si dajte Bacardi a ako sa vraví, slnko vám kúpi druhú rundu. Zamierte si to priamo do továrne, odkiaľ rum a jeho výnimočná chuť pochádzajú.

Lacné letenky do San Juan viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí, ak na Pelikáne sledujete akciové ponuky leteckých spoločností American Airlines, British Airways, Finnair, Delta Airlines alebo United Airlines. Priamy let do San Juan z našich končín nerezervujete, väčšinou sa lieta s jedným či dvoma prestupmi.

Užitočné info o Portoriku

Cestovné doklady a víza do Portorika

Pri ceste do Portorika je potrebné požiadať o elektronickú autorizáciu ESTA. ESTA – Electronic System fot Travel Authorization je automatizovaný americký vládny systém, ktorý umožňuje vycestovať do USA. Prostredníctvom ESTA môžete požiadať a následne získať povolenie online. Je povinná od roku 2009 v rámci posilnenia bezpečnosti a cestujúci sú povinní získať elektronické povolenie pred cestou do Spojených štátov. Zistite, ako získať povolenie ESTA na vstup do USA (postup krok po kroku).

Vybavenie ESTA povolenia je spoplatnené. Pri vstupe do Portorika budete musieť predložiť platný cestovný pas. Jeho platnosť musí byť aspoň 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu.

Počasie v Portoriku

Pre Portoriko je charakteristické premenlivé a veľmi vlhké počasie. Je to však celoročná destinácia a teplota vzduchu sa pohybuje po celý rok okolo tridsiatich stupňov. More má veľmi príjemných 27°C takmer po celý rok.

Ceny v Portoriku

Oficiálnym platidlom v Portoriku je americký dolár. Americké doláre si môžete zameniť už na Slovensku, je to výhodné. Najjednoduchšie je však platiť kartou, tá je akceptovaná takmer vo všetkých obchodoch. Miestni sú voči väčším bankovkám nedôverčiví, preto pokiaľ možno, používajte pri platbe bankovky s nižšou nominálnou hodnotou ako 50 dolárov. Bankomatov je dostatok a všetky akceptujú európske karty.

Ceny v Portoriku sú omnoho vyššie ako na Slovensku. Drahšie je najmä ovocie, zelenina a jedlo v reštauráciach. Stravovanie vo fast-foodoch vás naopak vyjde veľmi lacno. Veľmi lacno možno nakúpiť miestny rum.

Ceny ubytovania v Portoriku sa pohybujú od 80 amerických dolárov na noc pre 2 osoby. Ceny si môžete skontrolovať priamo na stránke Pelikána, v sekcii Hotely.

Chcete si požičať auto v Portoriku? Odporúčame tak urobiť vopred a auto si vyzdvihnúť po prílete na letisko.

Aktuálny čas v Portoriku

V Portoriku je o 5 hodín menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Portorika

Pred vstupom do krajiny sa nevyžaduje žiadne povinné očkovanie. Stačí, keď si postrážite všetky povinné očkovania na Slovensku.

Letecké zaujímavosti o Portoriku

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Portoriku je: 0.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Portoriku

10 zaujímavostí o Portoriku

1
Názov Portorika je odvodený od jeho množstva prírodných zdrojov, najmä zlata
2
Portoriko prvýkrát objavil Krištof Kolumbus v roku 1493
3
Továreň na výrobu rumu v Bacardi, ktorá sa nachádza v San Juane, je najväčšou liehovarňou na rum
4
Arroz con Gandules je národné jedlo Portorika. Skladá sa z ryže a olív
5
Portorikánci neplatia daň z príjmu
6
Portoriko sa tiež prezýva: Zem statočného Pána
7
Portoriko je jediné miesto, ktoré má tropický dažďový prales bez hadov
8
Každý rok navštívi San Juan približne päť miliónov ľudí
9
Portoriko je známe tromi vecami: Ricky Martin, recesia a rum
10
Súboj kohútov je v Portoriku legálny šport