Skip to main content

Lacné letenky Portoriko

Akciové letenky do Portorika

Zaujímavé info o

Portoriko je menší karibský ostrov. Má len 130 km na šírku karibiku, no aj tak je v každej svojej dĺžke a časti úplne iný. Podnebím, rastlinstvom, či plážam

Puerto Rico znamená v preklade bohatý prístav a tento ostrov skutočne aj dodnes patrí k najbohatším v Karibiku. Ide o pridružený štát Spojených štátov amerických a preto aj oficiálny jazyk je tu angličtina. Aj keď – dohovoríte sa najmä po španielsky. Napokon hispánska kultúra je tu veľmi dominantná, a možno aj preto ľudia toto letovisko tak milujú!

Hlavné mesto Portorika je San Juan. Turistov láka na svoj ultimátny karibský rum a cigary. Všetci ostatní sa kochajú historickými budovami a pamiatkami. Mnoho z nich pochádza ešte z koloniálnej éry, keď Portoriko prvýkrát uzrel Krištof Kolumbus. Vtedy sa Portoriko stalo Španielskou kolóniou.

Portoriko je v podstate celoročná destinácia, kde vás stále čakajú teploty okolo 30°C, more má príjemných 27°C, pieskové pláže s kokosovými palmami sú ako z pohľadnice, a azúrová voda s vlnami je ideálna na surfovanie.

Lacné letenky do Portorika možno rezervovať aj s odletom z Viedne, Budapešti či Prahy. Stačí, ak na Pelikáne sledujete akciové ponuky leteckých spoločností American Airlines, British Airways, Finnair, Delta Airlines alebo United Airlines. Priamy let do Portorika z našich končín nerezervujete, väčšinou sa lieta s jedným či dvoma prestupmi.

Viac Zobraziť menej

TOP mestá v

San Juan

Portoriko je krajina nádherných pláží, ktorej hlavné mesto San Juan dýcha históriou koloniálnych čias a je popretkávané úzkymi uličkami vydláždenými mačacími hlavami. Miestni s hrdosťou hovoria, že historická štvrť je pre Portoriko to, čo Paríž pre Európu. Tak neváhajte a choďte si z jedinečnej atmosféry ukrojiť aj vy.

Dominantou ostrova je pevnosť El Morro. Tá stojí pevne a pripomína dobu, keď mocnosti chceli dobiť tento pozoruhodný ostrov. Obkolesuje ho nádherná príroda, majestátny dažďový prales, kde rastú vzácne dreviny a rastliny.

V meste vám priamo na ulici ušúľajú výbornú cigaru. Vy z pána, ktorý vám ju šúľa cítite pohodu. A túto pohodu cítiť všade v San Juan. Sledujete ako sa štamgasti ponáhľajú k barovému pultu a popri nich sa vlnia dievčatá v rytme vášnivej salsy. V San Juan si dajte Bacardi a ako sa vraví, slnko vám kúpi druhú rundu. Zamierte si to priamo do továrne, odkiaľ rum a jeho výnimočná chuť pochádzajú.

Lacné letenky do San Juan viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí, ak na Pelikáne sledujete akciové ponuky leteckých spoločností American Airlines, British Airways, Finnair, Delta Airlines alebo United Airlines. Priamy let do San Juan z našich končín nerezervujete, väčšinou sa lieta s jedným či dvoma prestupmi.

Užitočné info o Portoriku

Cestovní doklady a víza do Portorika

Při cestě do Portorika je potřeba požádat o elektronickou autorizaci ESTA. ESTA - Electronic System fot Travel Authorization je automatizovaný americký vládní systém, který umožňuje vycestovat do USA. Prostřednictvím ESTA můžete požádat a následně získat povolení online. Je povinná od roku 2009 v rámci posílení bezpečnosti a cestující jsou povinni mít elektronická povolení před cestou do Spojených států. ESTA povolení je zpoplatněno.

Při vstupu do Portorika budete muset předložit platný cestovní pas. Jeho platnost musí být alespoň 6 měsíců ode dne plánovaného návratu.

Počasí v Portoriku

Pro Portoriko je charakteristické proměnlivé a velmi vlhké počasí. Je to však celoroční destinace a teplota vzduchu se pohybuje po celý rok okolo třiceti stupňů. Moře má velmi příjemných 27 ° C téměř po celý rok.

Ceny v Portoriku

Oficiálním platidlem v Portoriku je americký dolar. Americké dolary si můžete zaměnit už v ČR, je to výhodné. Nejjednodušší je však platit kartou, ta je akceptována téměř ve všech obchodech. Místní jsou vůči větším bankovkám nedůvěřiví, proto pokud možno používejte při platbě bankovky s nižší nominální hodnotou než 50 dolarů.

Bankomatů je dostatek a všechny akceptují evropské karty. Ceny v Portoriku jsou mnohem vyšší než v České republice. Dražší je zejména ovoce, zelenina a jídlo v restauracích. Stravování ve fast-foodech vás naopak vyjde velmi levně. Velmi levně lze nakoupit místní rum.

Ceny ubytování v Portoriku se pohybují od 80 amerických dolarů na noc pro 2 osoby. Ceny si můžete zkontrolovat přímo na stránce Pelikána, v sekci Hotely. Chcete si půjčit auto v Portoriku? Doporučujeme tak učinit předem a auto si vyzvednout po příletu na letiště.

Aktuální čas v Portoriku

V Portoriku je o 5 hodin méně než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Portorika

Před vstupem do země se nevyžaduje žádné povinné očkování. Stačí, když si pohlídáte všechna povinná očkování v České republice.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Portoriku

10 zaujímavostí o Portoriku

1
Názov Portorika je odvodený od jeho množstva prírodných zdrojov, najmä zlata
2
Portoriko prvýkrát objavil Krištof Kolumbus v roku 1493
3
Továreň na výrobu rumu v Bacardi, ktorá sa nachádza v San Juane, je najväčšou liehovarňou na rum
4
Arroz con Gandules je národné jedlo Portorika. Skladá sa z ryže a olív
5
Portorikánci neplatia daň z príjmu
6
Portoriko sa tiež prezýva: Zem statočného Pána
7
Portoriko je jediné miesto, ktoré má tropický dažďový prales bez hadov
8
Každý rok navštívi San Juan približne päť miliónov ľudí
9
Portoriko je známe tromi vecami: Ricky Martin, recesia a rum
10
Súboj kohútov je v Portoriku legálny šport
Boli informácie na tejto stránke užitočné?