Skip to main content

Lacné letenky Praia

Kapverdy - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Praia

Zaujímavé info o Prai

Praia je hlavné mesto súostrovia Kapverdy. Nachádza sa na najväčšom a najľudnatejšom ostrove krajiny Santiago. Ostatné ostrovy sú vo všeobecnosti skalnatejšie a majú bohatšiu vegetáciu.

Santiago je známy aj tým, že bol prvým ostrovom, ktorý kolonizovali. Aj preto tu nájdete krásne historické centrum, Archeologické múzeum a veľmi obľúbené a turisticky atraktívne pamiatky ako radnicu, katedrálu či justičný palác.

Na ostrove leží minimálne ešte jedno nemenej pekné mestečko plné histórie - Cidade Velha. K najväčším atrakciám ostrova patrí päťstoročný pamätník Pelourinho a tkatiež pevnosť Fortaleza Real de San Felipe odkiaľ máte k dispozícii jeden z najkrajších výhľadov široko-ďaleko.

Lacné letenky na letisko Praia viete rezervovať aj z našich končín. Z Viedne, Budapešti i Prahy lietajú na Kapverdy TAP Air Portugal s jedným medzipristátím v Lisabone. Priamy let na letisko Praia z okolitých letísk nenájdete.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Kapverdách

Počasie na Kapverdách

Kapverdy sú však výnimočné aj svojou klímou. Teplota vzduchu sa celoročne pohybuje v rozmedzí 24-30°C a more má 20-25°C. Je to veľmi slnečná destinácia. Ideálny čas na návštevu Kapverd sú mesiace apríl až júl, vtedy tu takmer vôbec neprší.

Cestovné doklady a víza na Kapverdy

Slovenskí turisti cestujúci na Kapverdy budú potrebovať platný cestovný pas (minimálna platnosť 6 mesiacov odo dňa odchodu) a turistické vízum. Platnosť víza je do 180 dní od vydania. Vstupné víza s pobytom do 4 týždňov je možné získať aj po prílete na medzinárodných letiskách v Sal, Boa Vista, Sao Vicente a Santiago.

Ceny na Kapverdách

Kapverdy ponúkajú približne rovnaké ceny ako európske destinácie. Potraviny a ubytovacie služby sú na úrovni stredomorských destinácií. Minerálna voda a pivo sú mierne drahšie, ako býva zvykom. Za hlavné jedlo v reštaurácii zaplatíte v priemere od 6 do 15 eur.

Hľadáte ubytovanie na Kapverdách? Ceny si môžete skontrolovať aj prostredníctvom Pelikána. Na Kapverdách nájdete ubytovanie v apartmánoch i v luxusných hotelových rezertoch známych značiek.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame tak urobiť s rezerváciou vopred. Najlepšie ceny prenájmu získate v dostatočnom predstihu.

Aktuálny čas na Kapverdách

Na Kapverdách je o dve hodiny menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou na Kapverdy

Pre vstup do krajiny sa nevyžaduje žiadne povinné očkovanie. Neplatí to len v prípade, že sa návštevník v posledných šiestich dňoch pohyboval v oblastiach výskytu žltej zimnice. V takom prípade sa vyžaduje očkovanie voči žltej zimnici a predloženie medzinárodného očkovacieho preukazu.

Tipy, čo treba vidieť na Kapverdách

10 zaujímavostí o Kapverdách

1
Všetky ostrovy Kapverd vznikli sopečnou činnosťou
2
Cabo Verde bolo miestom, odkiaľ putovali otroci do celého sveta
3
Jedinná činná sopka na Kapverdách zostáva naďalej na ostrove Fogo
4
550 km na východ od Kapverd je slávne mesto Dakar
5
Ostrovy majú kontakt so svetom len prostredníctvom lodnej a leteckej dopravy
6
Na desiatich ostrovoch existuje 8 letísk, ale len dve alebo tri medzinárodné
7
Kapverdské ostrovy sa delia na záveterné a náveterné
8
Kapverdy sú údajne druhou najlepšou lokalitou (po Havaji) pre surfovanie
9
V čase stavby letiska na ostrove Sal Talianmi bola dráha jedna z troch najdlhších na svete
10
úradný jazyk ostrovov je portugalčina, ale dohovoríte sa španielsky, anglicky, kreolsky a francúzsky