Skip to main content

Lacné letenky Kapverdy

Kapverdy - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Kapvery

Zaujímavé info o Kapverdoch

Portugalsky Cabo Verde, kreolsky Kabu Verdi a po slovensky Kapverdy. Nádherné ostrovy, ktoré získali meno podľa Cap-Vert, teda Zeleného mysu tvoriaceho najzápadnejší bod kontinentálnej Afriky. Desať väčších a osem menších ostrovčekov spolu tvoria unikátne miesto.

Je to panenský raj s nekonečnými kilometrami piesočnatých pláží, ktoré obklopuje tyrkysovo zafarbený oceán a dokonalé prírodné scenérie. Je to veľmi slnečná destinácia, ktorá uspokojí chute všetkých dovolenkárov.

Milujete pláže? Tie najkrajšie nájdete na Boa Vista. Chcete sa venovať vodným športom? Sú tu ideálne podmienky. Máte radi turistiku? Na Kapverdách sa môžete pokojne „štverať“ aj po kopcoch. Kapverdy sú skvelý mix aktívnej dovolenky. Majú v sebe niečo z Európy, niečo z Afriky, no i tak sú úplne odlišnou a neopozeranou destináciou.

Lacné letenky na Kapverdy možno rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let na Kapverdy z našich končín neexistuje, avšak veľmi komfortne možno letieť na Kapverdy s jedným medzipristátím v Lisabone - so spoločnosťou TAP Air Portugal

Viac Zobraziť menej

Top mestá na Kapverdoch

Praia

Praia je hlavné mesto súostrovia Kapverdy. Nachádza sa na najväčšom a najľudnatejšom ostrove krajiny Santiago. Ostatné ostrovy sú vo všeobecnosti skalnatejšie a majú bohatšiu vegetáciu.

Santiago je známy aj tým, že bol prvým ostrovom, ktorý kolonizovali. Aj preto tu nájdete krásne historické centrum, Archeologické múzeum a veľmi obľúbené a turisticky atraktívne pamiatky ako radnicu, katedrálu či justičný palác.

Na ostrove leží minimálne ešte jedno nemenej pekné mestečko plné histórie - Cidade Velha. K najväčším atrakciám ostrova patrí päťstoročný pamätník Pelourinho a tkatiež pevnosť Fortaleza Real de San Felipe odkiaľ máte k dispozícii jeden z najkrajších výhľadov široko-ďaleko.

Lacné letenky na letisko Praia viete rezervovať aj z našich končín. Z Viedne, Budapešti i Prahy lietajú na Kapverdy TAP Air Portugal s jedným medzipristátím v Lisabone. Priamy let na letisko Praia z okolitých letísk nenájdete.

Užitočné info o Kapverdách

Počasie na Kapverdách

Kapverdy sú však výnimočné aj svojou klímou. Teplota vzduchu sa celoročne pohybuje v rozmedzí 24-30°C a more má 20-25°C. Je to veľmi slnečná destinácia. Ideálny čas na návštevu Kapverd sú mesiace apríl až júl, vtedy tu takmer vôbec neprší.

Cestovné doklady a víza na Kapverdy

Slovenskí turisti cestujúci na Kapverdy budú potrebovať platný cestovný pas (minimálna platnosť 6 mesiacov odo dňa odchodu) a turistické vízum. Platnosť víza je do 180 dní od vydania. Vstupné víza s pobytom do 4 týždňov je možné získať aj po prílete na medzinárodných letiskách v Sal, Boa Vista, Sao Vicente a Santiago.

Ceny na Kapverdách

Kapverdy ponúkajú približne rovnaké ceny ako európske destinácie. Potraviny a ubytovacie služby sú na úrovni stredomorských destinácií. Minerálna voda a pivo sú mierne drahšie, ako býva zvykom. Za hlavné jedlo v reštaurácii zaplatíte v priemere od 6 do 15 eur.

Hľadáte ubytovanie na Kapverdách? Ceny si môžete skontrolovať aj prostredníctvom Pelikána. Na Kapverdách nájdete ubytovanie v apartmánoch i v luxusných hotelových rezertoch známych značiek.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame tak urobiť s rezerváciou vopred. Najlepšie ceny prenájmu získate v dostatočnom predstihu.

Aktuálny čas na Kapverdách

Na Kapverdách je o dve hodiny menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou na Kapverdy

Pre vstup do krajiny sa nevyžaduje žiadne povinné očkovanie. Neplatí to len v prípade, že sa návštevník v posledných šiestich dňoch pohyboval v oblastiach výskytu žltej zimnice. V takom prípade sa vyžaduje očkovanie voči žltej zimnici a predloženie medzinárodného očkovacieho preukazu.

Letecké štatistiky o Kapverdoch

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka na Kapvery za posledný týždeň stála iba 775,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať na Kapvery, odporúčame vám navštíviť mestá ako Boa Vista, Sal, Praia, Sao Vicente, Sao Filipe.

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk na Kapverdoch je: 0.

Tipy, čo treba vidieť na Kapverdách

10 zaujímavostí o Kapverdách

1
Všetky ostrovy Kapverd vznikli sopečnou činnosťou
2
Cabo Verde bolo miestom, odkiaľ putovali otroci do celého sveta
3
Jedinná činná sopka na Kapverdách zostáva naďalej na ostrove Fogo
4
550 km na východ od Kapverd je slávne mesto Dakar
5
Ostrovy majú kontakt so svetom len prostredníctvom lodnej a leteckej dopravy
6
Na desiatich ostrovoch existuje 8 letísk, ale len dve alebo tri medzinárodné
7
Kapverdské ostrovy sa delia na záveterné a náveterné
8
Kapverdy sú údajne druhou najlepšou lokalitou (po Havaji) pre surfovanie
9
V čase stavby letiska na ostrove Sal Talianmi bola dráha jedna z troch najdlhších na svete
10
úradný jazyk ostrovov je portugalčina, ale dohovoríte sa španielsky, anglicky, kreolsky a francúzsky