Skip to main content

Lacné letenky Marseille

Francúzsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Marseille

Zaujímavé info o Marseille

Milujete leto a milujete Francúzsko? Potom sa určite vyberte do slnečného Marseille. Letá sú horúce a tak si tu krásnu dovolenku užijete pokojne aj na prelome septembra a októbra, kedy priemerné teploty dosahujú až 20 ° C a ani o slnko tu nie je núdza.

Marseille je v skutočnosti považované za najslnečnejšie mesto v celom Francúzsku. Ak však chcete spoznať Marseille čo najlepšie, odporúčame chodiť čo najviac pešo. Celé Marseille ako by bolo pretkané pamiatkami, "narážate" do nich v podstate na každom kroku. Rozhodne odporúčame navštíviť Vieux-Port, čiže Starý prístav, ležiaci v malej morskej zátoke. Okolo celej zátoky sa nachádza nespočetné množstvo reštaurácii, ponúkajúcich od miestnych morských špecialít, cez šťavnaté steaky až po indické či vietnamské jedlá. .

V meste je tiež niekoľko pláží, preto noste so sebou plavky aj pri prechádzkach mestom. A keď vyhladnete, dajte si v niektorej z reštaurácii typické miestne jedlo - bouillabaisse, tradičnú provensálsku rybaciu polievku, ktorá má svoj pôvod práve v tomto prístavnom meste. A ako dezert vanilkový Crème brûlée.

Marseille nie je tak obľúbené mesto ako Paríž či Nice, no rozhodne má čo ponúknuť aj Slovákom. Lacné letenky do Marseille najčastejšie rezervujete z Viedne či Budapešti. Priame letecké spojenie nemá ani jedno z letísk. S jedným prestupom sa viete dopraviť do Marseille aerolinkami Iberia, Easyjet, Lufthansa, Austrian Airlines či Air France.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Marseille

Aké cestovné doklady potrebujem do Francúzska?

Pri cestovaní do Francúzska nepotrebujete cestovný pas, postačí vám aj platný občiansky preukaz. Jeho platnosť však musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas. Do Francúzska nie sú potrebné víza.

Počasie v Marseille

V Marseille je leto krátke a horúce. Zimy sú mierne a miestami oblačné. Teplota tu dosahuje počas roka 5 °C až 28 °C. Zriedkakedy klesne pod 2 °C alebo vystúpi nad 30 °C. Najteplejšími mesiacmi sú jún až september, pričom najhorúcejšie vám bude v auguste, kedy teplota dosahuje priemerných 28-29 °C .

Kedy je teda dovolenka v Marseille tou správnou voľbou? Marseille s príjemnou stredomorskou klímou sa oplatí navštíviť kedykoľvek. Ak sa však rozhodnete navštíviť mesto v lete, uistite sa, že váš hotel má klimatizáciu a pripravte sa na nával turistov. Ak sa chcete vyhnúť náporu turistov a užiť si stále pekné počasie, ideálnym obdobím na návštevu bude marec-apríl a september-október.

Ceny v Marseille

Národnou menou je euro, peniaze pred cestou teda zamieňať nemusíte.

Hľadáte hotel v Marseille? Čím bližšie k pláži, tým je cena vyššia. Ubytovanie mimo pláže však môžete nájsť aj za 20 EUR za noc na osobu. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Šoférovanie v meste môže byť náročne kvôli častým dopravným zápcham a nedostatku parkovacích miest. Ak sa však rozhodnete preskúmať priľahlé okolie, auto sa vám rozhodne zíde. Odporúčame požičať auto už pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Letisko neleží priamo v Marseille, ale po príchode sa viete do mesta dostať bez problémov zo shuttle autobusom, za ktorý zaplatíte 8 eur a odveziete sa spoľahlivo každých 15 minút priamo do centra. Po meste sa potom jednoducho môžete dopravovať buď autobusom, električkou alebo metrom.

Ktoré očkovania sú pred cestou do Francúzska povinné?

Francúzsko nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás.

Aktuálny čas v Marseille

Marseille sa nachádza v rovnakej časovej zóne ako Slovensko.

Tipy, čo treba vidieť v Marseille

10 zaujímavostí o Francúzsku

1
Typická škótska sukňa, tzv. kilt, sa prvýkrát objavila vo Francúzsku. Kilt vynašli francúzski pastieri – uľahčovali si ním pohyb v močiaroch
2
1 z 5 ľudí vo Francúzsku zažíva depresiu. Práve to robí z Francúzska najviac depresívnu krajinu na svete
3
Francúzi milujú syry. Vo francúzskych obchodoch nájdete až neuveriteľných 1000 druhov rôznych syrov
4
K syru nerozlučne patrí aj víno. Francúzsko je jedným z najväčších producentov vína na svete. Krajina je hrdá na svojich 17 vínnych regiónov
5
V celom Paríži je iba jedna značka so znamením STOP
6
Sklenená pyramída, ktorá vytŕča z Louvre má vyjadrovať francúzsky obdiv k Egypťanom a ich jedinečnej starovekej kultúre
7
Každý Francúz za rok skonzumuje priemerne až 500 slimákov. Okrem slimákov nájdete na francúzskych tanieroch aj také „lahôdky“ ako žabacie stehienka či konské mäso
8
V roku 2012 bolo Francúzsko najnavštevovanejšou krajinou na svete. Navštívilo ho 83 miliónov turistov
9
Paríž bol pôvodne Rímskym mestom s názvom „Lutetia“
10
Vo Francúzsku, sa môžete zosobášiť s mŕtvym človekom