Skip to main content

Lacné letenky Quebec

Kanada - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Quebecu

Zaujímavé info o Quebecu

Mesto Quebec leží v juhovýchodnej časti rovnomennej provincie na severnom brehu rieky Svätého Vavrinca kúsok od sútoku s riekou St. Charles River. Dajme si na úvod zopár zaujímavostí, ktorý vám lepšie priblížia toto nádherné mesto.

Zloženie populácie podľa materinského jazyka hovorí za všetko: 95% francúzština a 1,5% angličtina. Zhruba 2/3 obyvateľstva fungujú dvojjazyčne. Zaujímavé tiež je, že 90% populácie je rímskokatolíckeho vyznania.

Quebec City má najstaršiu vzdelávaciu inštitúciu pre ženy v celej Severnej Amerike v kláštore Ursulines. Staré mesto je od roku 1985 na Zozname svetového kultúrneho dedičstva organizácie UNESCO. Mesto navštívi ročne cez 4,5 milióna turistov, z toho je 3,5 milióna domácich a viac ako 1 milión zo zahraničia (zo 75 štátov sveta). Turisti prinesú ročne takmer 1,5 miliardy kanadských dolárov.

Quebec treba aj ochutnať. Len ťažko zvládnete za krátku návštevu absolvovať úplne všetko. Je tu však mnoho reštaurácií a kaviarničiek, ktoré doslova nabádajú k tomu, aby ste si sadli a kochali sa pohľadom na všetky tie krásy okolo.

Quebec síce nie je tak populárny ako Toronto, či Vancouver, no objavujú ju aj Slováci. Lacné letenky do Quebecu najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti a Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. Lacné lety však zvyčajne viete rezervovať s jedným, prípadne dvoma prestupmi. Slováci najčastejšie lietajú do Quebecu so spoločnosťami, Air Canada, Air France, KLM, Delta, SWISS či Lufthansa. Druhé najfrekventovanejšie letisko v provincii Québec, má práve mesto Québec,

Medzinárodné letisko Jean Lesage (YQB) sa nachádza približne 7 kilometrov západne od mesta Québec, obsluhuje približne tucet dopravcov, vrátane Air Canada Express, Air Transat, Pascan Aviation, Porter Airlines, Sunwing Airlines a WestJet.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Quebecu

Víza do Kanady

Pri cestovaní do Kanady za účelom turizmu nepotrebujete vybavovať víza na kanadskej ambasáde, stačí vlastniť platný pas a mať elektronickú autorizáciu eTA. Autorizácia eTA je povinná len v prípade cesty do Kanady lietadlom a leteckých tranzitov cez Kanadu. V prípade vstupu autom, loďou alebo vlakom sa eTA nevyžaduje. Kompletný návod na získanie autorizácie eTA nájdete na našom blogu.

Počasie v Kanade

Pre Kanadu sú typické teplé letá a studené, veterné zimy. Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 21 °C. Najchladnejšie vám bude v januári, kedy teplota dosahuje priemerne -3 °C.

Kedy je teda dovolenka v Kanade správna voľba? Ideálnym obdobím na návštevu je z hľadiska počasia obdobie od apríla do septembra. Ubytovanie na leto sa preto oplatí rezervovať pár mesiacov vopred.

Ceny v Quebecu

Národnou menou je kanadský dolár, zameníte ho bezproblémovo na ktoromkoľvek letisku.

Hľadáte hotel v Quebecu? Ubytovanie v centre (Downtown) je poväčšine drahé. Ak si ho však rezervujete s dostatočným časovým predstihom, môžete tu nájsť ubytovanie aj za 30-40 EUR noc/osoba.

Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán. Ak sa rozhodnete preskúmať okolie, odporúčame vám požičať auto už priamo pri letisku. Rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán .

Zdravie a očkovanie pred cestou do Kanady

Kanada nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás.

Aktuálny čas v Quebecu

V Quebecu je o šesť hodín menej ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Quebecu

10 zaujímavostí o Kanade

1
Kanada má viac jazier ako všetky ostatné krajiny dohromady
2
Obyvatelia mesta Churchill nezamykajú autá. Dôvod? V prípade, že by nejaký chodec potreboval rýchly úkryt pred  polárnym medveďom , ktorých je v oblasti neúrekom
3
Na severozápade Kanady sú aj tabuľky s evidenčnými číslami na autách v tvare ľadových medveďov
4
Kanadská polícia neudeľuje len pokuty, ale aj pochvaly
5
Každoročne pred Vianocami tisíce kanadských dobrovoľníkov odpisujú na listy, ktoré deti poslali Santa Clausovi
6
Kanada je krajinou s najvzdelanejšími obyvateľmi
7
Niektoré oblasti Kanady majú gravitáciu nižšiu ako iné časti sveta. Vedci doposiaľ neprišli na príčinu, odhaduje sa, že je to kvôli aktivite ľadovcov v minulosti
8
Prostitúcia je v Kanade legálna
9
Kanada od roku 1984 nevlastní žiadne zbrane hromadného ničenia
10
Najsevernejším obývaným sídlom na svete je kanadský Alert. 817 kilometrov od severného pólu