Skip to main content

Lacné letenky Rakúsko

Rakúsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Rakúska

Zaujímavé info o Rakúsku

Nádherná krajina, ktorá je hneď za rohom. Také je Rakúsko. Tri štvrtiny krajiny pokrývajú Alpy, ktoré z krajiny vytvorili mimoriadne obľúbenú destináciu. Rakúsko tak ponúka famóznu zimnú dovolenku spojenú s lyžovačkou v Alpách, horúcim wellnessom a v lete poteší milovníkov horskej turistiky či cykloturistiky.

Okrem spomínaných aktivít vás celoročne uchváti miestami ako Viedeň, Salzburg či Hallstatt. Nie nadarmo je Viedeň už niekoľko rokov po sebe najlepšie miesto pre život. Nádherná architektúra dnes púta mnohých návštevníkov. Iní prichádzajú za hudobnou históriou Viedne. Toto cisárske mesto bolo magnetom pre hudobných skladateľov. Slováci si kedykoľvek môžu odbehnúť na obľúbený Wiener schnitzel alebo skvelú Sacher tortu.

Do Rakúska Slováci nepotrebujú ani letenku. Postačí im cestovať autom, vlakom a niekedy aj na bicykli. Všetky výborné lyžiarske strediská a turistické atrakcie sú vzdialené len pár hodín cesty.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Rakúsku

Viedeň

Hlavné mesto Rakúska sa nachádza v tesnej blízkosti slovenských hraníc, približne 60 kilometrov od Bratislavy. Viedeň rozhodne stojí za návštevu a dlhodobo sa umiestňuje na popredných miestach v rebríčku najlepších miest pre život. Nenechajte si ujsť viedenskú zoo, krásny zámok Schönbrunn a prejdite sa po historickom centre Viedne.

Užitočné info o Rakúsku

Cestovné doklady do Rakúska

Rakúsko je členom Európskej únie, a tak na vstup do krajiny postačí platný občiansky preukaz prípadne cestovný pas.

Počasie v Rakúsku

Rakúsko je celoročnou destináciou. Priemerná teplota sa v lete pohybuje okolo 20 stupňov Celzia a stúpa až do 35 stupňov Celzia. V zime môžu teploty klesnúť až na –15 stupňov Celzia, v priemere sa však pohybujú okolo -4° stupňov Celzia. Predovšetkým v horách môže silne snežiť. Najvyššie zrážky sú v mesiaci máji a júni.

Ceny v Rakúsku

Národnou menou je euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte.

Hľadáte hotel v Rakúsku? Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán. Rakúsko ponúka na výber rôzne typy ubytovania. Hotely sú podľa ponúkaných služieb a kvality 1 až 5-hviezdičkové, jednoduchšie ubytovacie zariadenia sú penzióny, alebo tzv. gasthofy, čiže hostince s možnosťou ubytovania. V Rakúsku je turistami obľúbené i ubytovanie na súkromí. Domy sú označované ako Zimmer frei voľné izby alebo Fremdenzimmer (izby pre hostí).

Ceny ubytovania sú v rekreačných strediskách vyššie, najmä počas letnej a zimnej sezóny. Oveľa vyššie ceny sú potom aj vo veľkomestách počas veľtrhov, výstav a festivalov. V Rakúsku sa môžete stretnúť s rôznymi typmi obchodov, od najdrahších, ktoré sú prvotriedne zásobované, až po veľmi lacné nákupné reťazce s akciovými cenami.

Slováci cestujú do Rakúsko najmä autom. Šoférovanie v Rakúsku je veľmi obľúbené. Ak sa ho teda rozhodnete preskúmať autom, odporúčame vám rezervovať a požičať priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas v Rakúsku

V Rakúsku je presne toľko isto hodín ako na Slovensku. Sme v rovnakom časovom pásme.

Tipy, čo treba vidieť v Rakúsku

10 zaujímavostí o Rakúsku

1
Až štvrtina obyvateľov Rakúska žije v hlavnom meste Viedeň
2
V Alpách je viac ako 240 vrchov s výškou nad 3000 metrov
3
Rakúska vlajka sa používala už v 12. storočí
4
Hlavné mesto Rakúska, Viedeň, je najlepším miestom pre život v celosvetovom rebríčku už niekoľko rokov po sebe
5
Rakúšania sú milovníci bálov, zorganizujú ich v priemere až 300 za jeden rok
6
Rakúsko je mimoriadne hornatá krajina, až dve tretiny územia ležia viac ako 500 metrov nad morom
7
Viedenská ZOO je najstaršia zoologická záhrada na svete
8
Z Rakúska pochádza napríklad šijací stroj, viedenský valčík, alebo aj ovocné cukríky značky PEZ
9
Habsburský poklad ukrýva najväčší svetový smaragd na svete
10
Na viedenskom cintoríne bolo pochovaných via ako 2,5 milióna ľudí, čo je viac ako súčasný počet obyvateľov hlavného mesta