Skip to main content

Lacné letenky Viedeň

Rakúsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Viedne

Zaujímavé info o Viedni

Hlavné mesto Rakúska sa nachádza v tesnej blízkosti slovenských hraníc, približne 60 kilometrov od Bratislavy. Viedeň rozhodne stojí za návštevu a dlhodobo sa umiestňuje na popredných miestach v rebríčku najlepších miest pre život. Nenechajte si ujsť viedenskú zoo, krásny zámok Schönbrunn a prejdite sa po historickom centre Viedne.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Rakúsku

Cestovné doklady do Rakúska

Rakúsko je členom Európskej únie, a tak na vstup do krajiny postačí platný občiansky preukaz prípadne cestovný pas.

Počasie v Rakúsku

Rakúsko je celoročnou destináciou. Priemerná teplota sa v lete pohybuje okolo 20 stupňov Celzia a stúpa až do 35 stupňov Celzia. V zime môžu teploty klesnúť až na –15 stupňov Celzia, v priemere sa však pohybujú okolo -4° stupňov Celzia. Predovšetkým v horách môže silne snežiť. Najvyššie zrážky sú v mesiaci máji a júni.

Ceny v Rakúsku

Národnou menou je euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte.

Hľadáte hotel v Rakúsku? Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán. Rakúsko ponúka na výber rôzne typy ubytovania. Hotely sú podľa ponúkaných služieb a kvality 1 až 5-hviezdičkové, jednoduchšie ubytovacie zariadenia sú penzióny, alebo tzv. gasthofy, čiže hostince s možnosťou ubytovania. V Rakúsku je turistami obľúbené i ubytovanie na súkromí. Domy sú označované ako Zimmer frei voľné izby alebo Fremdenzimmer (izby pre hostí).

Ceny ubytovania sú v rekreačných strediskách vyššie, najmä počas letnej a zimnej sezóny. Oveľa vyššie ceny sú potom aj vo veľkomestách počas veľtrhov, výstav a festivalov. V Rakúsku sa môžete stretnúť s rôznymi typmi obchodov, od najdrahších, ktoré sú prvotriedne zásobované, až po veľmi lacné nákupné reťazce s akciovými cenami.

Slováci cestujú do Rakúsko najmä autom. Šoférovanie v Rakúsku je veľmi obľúbené. Ak sa ho teda rozhodnete preskúmať autom, odporúčame vám rezervovať a požičať priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas v Rakúsku

V Rakúsku je presne toľko isto hodín ako na Slovensku. Sme v rovnakom časovom pásme.

Tipy, čo treba vidieť v Rakúsku

10 zaujímavostí o Rakúsku

1
Až štvrtina obyvateľov Rakúska žije v hlavnom meste Viedeň
2
V Alpách je viac ako 240 vrchov s výškou nad 3000 metrov
3
Rakúska vlajka sa používala už v 12. storočí
4
Hlavné mesto Rakúska, Viedeň, je najlepším miestom pre život v celosvetovom rebríčku už niekoľko rokov po sebe
5
Rakúšania sú milovníci bálov, zorganizujú ich v priemere až 300 za jeden rok
6
Rakúsko je mimoriadne hornatá krajina, až dve tretiny územia ležia viac ako 500 metrov nad morom
7
Viedenská ZOO je najstaršia zoologická záhrada na svete
8
Z Rakúska pochádza napríklad šijací stroj, viedenský valčík, alebo aj ovocné cukríky značky PEZ
9
Habsburský poklad ukrýva najväčší svetový smaragd na svete
10
Na viedenskom cintoríne bolo pochovaných via ako 2,5 milióna ľudí, čo je viac ako súčasný počet obyvateľov hlavného mesta