Skip to main content

Lacné letenky Viedeň

Rakúsko - Základné COVID-19 informácie

Rakúsko sa aktuálne nachádza medzi bezpečnými krajinami. Podmienky návratu na Slovensko: ak ste zaočkovaní, tak sa vás karanténa ani povinnosť testu nevzťahuje. Stále však platí, že sa musíte zaregistrovať v systéme eHranica. Ak ste očkovanie ešte neabsolvovali, musíte sa povinne registrovať v systéme eHranica a nastúpiť na 14-dňovú karanténu. Tú si môžete skrátiť negatívnym PCR testom, ktorý si môžete urobiť najskôr na 5. deň po príchode.

Odporúčame si naštudovať aj podmienky vstupu do Rakúska na stránke Ministerstva zahraničných vecí alebo v našom článku Bezpečné krajiny: aktuálne odporúčania a mapa júl (COVID-19).

Akciové letenky do Viedne

Zaujímavé info o Viedni

Hlavné mesto Rakúska sa nachádza v tesnej blízkosti slovenských hraníc, približne 60 kilometrov od Bratislavy. Viedeň rozhodne stojí za návštevu a dlhodobo sa umiestňuje na popredných miestach v rebríčku najlepších miest pre život. Nenechajte si ujsť viedenskú zoo, krásny zámok Schönbrunn a prejdite sa po historickom centre Viedne.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Rakúsku

Cestovné doklady do Rakúska

Rakúsko je členom Európskej únie, a tak na vstup do krajiny postačí platný občiansky preukaz prípadne cestovný pas.

Počasie v Rakúsku

Rakúsko je celoročnou destináciou. Priemerná teplota sa v lete pohybuje okolo 20 stupňov Celzia a stúpa až do 35 stupňov Celzia. V zime môžu teploty klesnúť až na –15 stupňov Celzia, v priemere sa však pohybujú okolo -4° stupňov Celzia. Predovšetkým v horách môže silne snežiť. Najvyššie zrážky sú v mesiaci máji a júni.

Ceny v Rakúsku

Národnou menou je euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte.

Hľadáte hotel v Rakúsku? Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán. Rakúsko ponúka na výber rôzne typy ubytovania. Hotely sú podľa ponúkaných služieb a kvality 1 až 5-hviezdičkové, jednoduchšie ubytovacie zariadenia sú penzióny, alebo tzv. gasthofy, čiže hostince s možnosťou ubytovania. V Rakúsku je turistami obľúbené i ubytovanie na súkromí. Domy sú označované ako Zimmer frei voľné izby alebo Fremdenzimmer (izby pre hostí).

Ceny ubytovania sú v rekreačných strediskách vyššie, najmä počas letnej a zimnej sezóny. Oveľa vyššie ceny sú potom aj vo veľkomestách počas veľtrhov, výstav a festivalov. V Rakúsku sa môžete stretnúť s rôznymi typmi obchodov, od najdrahších, ktoré sú prvotriedne zásobované, až po veľmi lacné nákupné reťazce s akciovými cenami.

Slováci cestujú do Rakúsko najmä autom. Šoférovanie v Rakúsku je veľmi obľúbené. Ak sa ho teda rozhodnete preskúmať autom, odporúčame vám rezervovať a požičať priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas v Rakúsku

V Rakúsku je presne toľko isto hodín ako na Slovensku. Sme v rovnakom časovom pásme.

Tipy, čo treba vidieť v Rakúsku

10 zaujímavostí o Rakúsku

1
Až štvrtina obyvateľov Rakúska žije v hlavnom meste Viedeň
2
V Alpách je viac ako 240 vrchov s výškou nad 3000 metrov
3
Rakúska vlajka sa používala už v 12. storočí
4
Hlavné mesto Rakúska, Viedeň, je najlepším miestom pre život v celosvetovom rebríčku už niekoľko rokov po sebe
5
Rakúšania sú milovníci bálov, zorganizujú ich v priemere až 300 za jeden rok
6
Rakúsko je mimoriadne hornatá krajina, až dve tretiny územia ležia viac ako 500 metrov nad morom
7
Viedenská ZOO je najstaršia zoologická záhrada na svete
8
Z Rakúska pochádza napríklad šijací stroj, viedenský valčík, alebo aj ovocné cukríky značky PEZ
9
Habsburský poklad ukrýva najväčší svetový smaragd na svete
10
Na viedenskom cintoríne bolo pochovaných via ako 2,5 milióna ľudí, čo je viac ako súčasný počet obyvateľov hlavného mesta