Skip to main content

Lacné letenky Šanghaj

Čína - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Šanghaja

Zaujímavé info o Šanghaji

Šanghaj je najmodernejšie čínske mesto a jedno z najľudnatejších miest sveta. Prejsť ho na jeden záťah sa vám síce nepodarí, no môžete to skúsiť!

Oriental Pearl Tower je najpozoruhodnejšou pamiatkou tohto mesta. Ide o televíznu vežu stojacu na brehu rieky Chuang-pchu. Nemožno si ju nevšimnúť – nájdete ju v ekonomickej zóne Pudong a je taká neprehliadnuteľná, že ju pokojne budete vidieť zo všetkých častí tohto obrovského mesta. Je to preto, že meria 468 metrov a jedná sa o najvyššiu dokončenú vežu v celej Ázii a tretiu najvyššiu vežu na svete! Slúži ako televízny vysielač, rozhľadňa, reštaurácia a dokonca aj ako hotel.

Yuyuan je nepochybne jednou z najväčších atrakcií tohto mesta s návštevnosťou viac ako tisíc turistov denne. Rozprávkové miesto, ktoré tvorí vyše 30 pavilónov a miesto, v ktorom každý jeden krík, stromček, či jazierko vytvárajú dokonalú harmóniu. A pozor! Harmónia tohto miesta sa automaticky prenesie aj na vás, tak ho určite nevynechajte!

Šhanghajské Benátky alebo Zujiajiao. Ak sa vám tento názov podarilo prečítať na prvýkrát, gratulujeme. Zhujiajiao je veľmi obľúbeným cieľom návštevníkov Šhanghaja. Nachádza sa na predmestí tohto veľkomesta a jeho história sa začala písať pred 1 700 rokmi. Nájdete tu obrovské množstvo drevených, kamenných a mramorových mostov, ktoré križujú riečne systémy tohto mestečka. Špecialitou miesta sú rybári, ktorí vám povolia zachrániť rybku tým, že ju vypustíte z mosta na „slobodu“.

To, čo sem láka milióny turistov z celého sveta sú moderné stavby a najnovšia časť mesta – Nanjing Road. Síce vznikla už v prvej polovici 19. storočia, nákupnou tepnou sa stala až o storočie neskôr. Ak sa tadiaľto prejdete večer alebo v noci, odnesiete si tie najkrajšie zážitky. Nanjing Road sa delí na Západnú a Východnú a ak vás omrzí tradičné čínske jedlo, práve v tej druhej spomínanej narazíte na čisto európske reštaurácie a bary.

Lacné letenky do Šanghaja viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let z Viedne prevádkuje letecká spoločnosť Austrian Airlines v spolupráci s Air China – trvá približne desať hodín. Prípadne veľmi obľúbené sú priame lety z Prahy od špičkovej leteckej spoločnosti Hainan Airlines.

Veľmi komfortne s jedným prestupom možno letieť z Viedne s aerolinkami Lufthansa, SAS, China Eastern, prípadne z Budapešti s aerolinkami Emirates a Aeroflot a z Prahy napríklad do Šanghaja lietajú aj Qatar Airways a SWISS.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Šanghaji

Víza do Číny

Podmienkou vstupu do krajiny sú víza a cestovný pas s platnosťou najmenej o 6 mesiacov dlhšou ako je predpokladaný termín opustenia krajiny.

O víza je možné žiadať na Veľvyslanectve Čínskej ľudovej republiky v Bratislave, k čomu je potrebné predložiť platný cestovný doklad, vyplnenú žiadosť a dve fotografie, predloženie dokladov potvrdzujúcich účel návštevy.

V prípade individuálnej turistiky môže byť vyžadované predloženie dokladu o zabezpečení finančných prostriedkov na pokrytie nákladov spojených s pobytom v Číne, povinnosťou sú aj poskytnutie odtlačkov prstov a pohovor.

V rámci prestupu, resp. tranzitu v Pekingu je možné využívať 144 hodinový bezvízový vstup.

Počasie v Šanghaji

Šanghaj má vo všeobecnosti relatívne mierne podnebie. Najlepší čas na návštevu je na jar, teda od konca marca do začiatku júna alebo na jeseň, a to od polovice septembra do konca novembra. Letá a zimy sú tu dlhé.

V najhorúcejších dňoch môže teplota vystúpiť nad 38°C. Najchladnejšie dni bývajú zvyčajne vo februári, kedy teplota klesne aj pod bod mrazu. Vysoká vlhkosť pocit tepla, resp. zimy znásobuje. Hoci v Šanghaji neexistuje centrálne kúrenie, v hoteloch, nákupných centrách, reštauráciách, baroch a ostatných verejných miestach sa používa klimatizácia.

Daždivé obdobie zvyčajne trvá dva až tri týždne v období od konca júna do polovice júla. Príležitostne Šanghaj zasiahnú aj tajfúny. Sezóna tajfúnov je od mája do novembra a zasahuje najčastejšie východné a južné pobrežné provincie.

Ceny v Šanghaji

Oficiálnou menou v Číne je čínsky jüan – 1 euro je približne 8 RMB. Jedlo v Číne stále patrí medzi veľmi lacné položky. Dokonca je lacnejšie ako v Thajsku. Ak sa budete stravovať na ulici, za jedlo dáte cca. 10 RMB na osobu. Ak idete do reštaurácie, za tanier jedla dáte od 15 RMB. Ubytovanie taktiež nepatrí medzi veľké položky. Hotel s klimatizáciou, Wi-Fi a hygienickými potrebami rezervujete už od 50RMB/noc.

Hľadáte hotel v Číne? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Dajte si pozor pri výbere ubytovania – niektoré hotely odmietajú ubytovať zahraničných turistov, to však zväčša uvídite už pri rezervácii. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán

Zdravie a očkovanie pred cestou do Číny

Všeobecne najčastejšími chorobami, proti ktorým sa cestovatelia očkujú, je jednoznačne žltačka typu A a B (hepatitída) a brušný týfus, prípadne cholera. Ďalej je dobré si dostatočnú dobu pred cestou skontrolovať platnosť očkovania proti tetanu a obrne. Povinné očkovanie však nie je žiadne.

Aktuálny čas v Šanghaji

V Šanghaji je o 6 hodín viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Šanghaji

10 zaujímavostí o Číne

1
Podľa legiend vznikla Čína pred 4000 rokmi počas obrovskej potopy
2
Číňania ročne spotrebujú 45 miliárd párov drevených paličiek
3
Na niektorých miestach v Číne slnko vychádza až o 10 hodine
4
Hracia konzola Playstation je v Číne zakázaná
5
V Číne platí cenzúra na slovo cenzúra
6
Čína udeľuje tresty smrti 4-krát častejšie ako všetky krajiny sveta dohromady
7
V Číne žije dodnes viac než 35 miliónov ľudí v jaskyniach
8
V Číne existuje most, na ktorom sa mení strana jazdy z pravej na ľavú
9
V priemere je každých 5 dní v Číne postavený nový mrakodrap
10
Brad Pitt má zákaz vstupu do Číny. Kvôli jeho úlohe vo filme Sedem rokov v Tibete