Skip to main content

Lacné letenky Sevilla

Španielsko - Základné COVID-19 informácie

Každá osoba, ktorá vstúpi na územie SR, sa musí registrovať v systéme eHranica. Plne zaočkované osoby po vstupe na územie SR nemajú nariadenú karanténu. Nezaočkované osoby sú po príchode zo zahraničia povinné zostať v karanténe, ktorá sa pri bezpríznakovom priebehu končí dovŕšením 14. dňa. Karanténu je možné ukončiť negatívnym výsledkom RT-PCR testu, ktorý je možné vykonať najskôr na 5. deň. Test je v tomto prípade hradený štátom.

Pre nezaočkované osoby platí niekoľko výnimiek z karantény, ktoré sú uvedené na stránke Mzv.sk

Odporúčame si naštudovať aj podmienky vstupu do Španielska na stránke Ministerstva zahraničných vecí alebo v našom článku Bezpečné krajiny: aktuálne odporúčania a mapa (COVID-19).

Akciové letenky do Sevilly

Zaujímavé info o Seville

Kým pivo sa tu podáva výhradne v dvojdecových pohároch, porcia zmrzliny má takmer štvrť kila. Štvrté najväčšie španielske mesto Sevilla má nádhernú katedrálu aj pôsobivú históriu. A uprostred mesta ešte k tomu všetkému aj nefalšované UFO.

Prileteli ste sem neskoro večer? Nemohli ste urobiť lepšie. Pred polnocou totiž nastáva ten najlepší čas vyraziť do ulíc andalúzskej metropoly. Slnkom rozžeravenú dlažbu už stačili pokropiť čaty upratovačov, ktoré zároveň vyviezli z ulíc odpadky, a tak pripravili voľný ring pre nadchádzajúcu fiestu, ktorá zákonite nasleduje po každodennej dlhej sieste. A mesto pulzuje dlho do rána. Miestami tak hlasno, že vlastne nedáva zmysel pokúšať sa tu ísť spať pred druhou hodinou ráno.

Lacné letenky do Sevilly rezervujete najčastejšie z Viedne alebo z Budapešti. Priamy let z Viedne zabezpečuje letecká spoločnosť Laudamotion (Ryanair) za veľmi priaznivé ceny. Trvá 2 hodiny a 45 minút. S jedným prestupom sa do Sevilly dostanete so spoločnosťami Iberia, Vueling, Austrian a Lufthansa.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Seville

1️⃣ Aké cestovné doklady potrebujem do Španielska?

Pri cestovaní do Španielska nepotrebujete cestovný pas, postačí vám aj platný občiansky preukaz. Jeho platnosť však musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas. Na cestovanie do Španielska nie sú potrebné víza.

Počasie v Seville

Pre Sevillu je typické stredomorské podnebie, ktoré vystihujú horúce suché letá a mierne zimy. Nájdete tu teda veľmi príjemné horúce podnebie a stabilné počasie počas celého roka. Ak máte radi slnko a teplo, Sevillu si rýchlo zamilujete.

Ceny v Seville

Národnou menou je euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte.

Hľadáte hotel v Seville? Ubytovanie tu viete nájsť aj za 20-30 EUR osoba/noc. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak sa rozhodnete preskúmať okolie mesta či ostrov na vlastnú päsť, odporúčame vám požičať auto už priamo pri letisku. Auto si môžete rezervovať aj priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas v Seville

V Seville je rovnaký čas, ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Seville

10 zaujímavostí o Španielsku

1
Španielskym národným športom sú okrem futbalu aj býčie zápasy (corrida de torros). Modernú podobu začali v mestečku Ronda v roku 1784
2
Španielčina je druhý najrozšírenejší jazyk na svete
3
Takmer polovica olivového oleja a 75% šafránu je vyprodukovaných práve v Španielsku
4
Slávna Paella, ktorú takmer v celom Španielsku podávajú s morskými plodmi, vznikla pôvodne vo Valencii, kde dodnes robia paellu so zeleninou, mäsom (kačka/králik) a slimákmi
5
Barcelona má svoj vlastný valentínsky sviatok, na deň svätého Juraja (23. apríl) bolo zvykom vymeniť si ružu a knihu s milovanou osobou
6
Španieli vlastnia viac automobilov ako mobilných telefónov
7
Španielsko je jediná krajina v Európe, kde sa pestujú banány
8
Espaňa alebo Spain pochádza zo slova Ispania, čo znamenalo územie zajacov
9
Ak budete chcieť ísť na obed v Španielsku o pol dvanástej, rovno na to zabudnite. Obed sa podáva okolo 2-3. h poobede a večera až o 21-22. h, takže na párty sa dostanete až po polnoci. Niektoré diskotéky otvárajú až o 2. h ráno
10
Fanúšikovia slávneho katalánskeho klubu FC Barcelona sa prezývajú Culés, čo v preklade znamená zadky