Skip to main content

Lacné letenky Solún

Grécko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Solúnu

Zaujímavé info o Solúne

Solún je druhým najväčším mestom v Grécku. Nie je tak rušné ako Atény a tak sa poznávanie miestnych historických krás odohráva v pokojnejšom duchu. V meste žije približne 700-tisíc obyvateľov, ale vzhľadom k tomu, že sú tu vyhlásené univerzity, tak sem prichádzajú počas akademického roka študenti z celej Európy.

Možno aj práve preto je centrum mesta plné renomovaných barov, módnych butikov a každú večer sa tu konajú koncerty a vernisáže. Mesto Solún leží v severnej časti Grécka a je jedným z najkulturnejších miest v krajine. Treba však povedať, že je tiež významným dopravným uzlom.

Okrem medzinárodného letiska sa tu nachádza aj dôležitý prístav. Kotvia tu nákladné lode, ktoré zásobujú celé severné Grécko. Navyše odtiaľto vedú trasy trajektov na známe a obľúbené grécke ostrovy. Solún sa stal domovom mnohých významných byzantských stavieb a kresťanských kostolov.

Nájdete tu aj budovy vystavané osmanskými Turkami a niekoľko synagóg. Vďaka týmto stavbám bol Solún zaradený v roku 1988 na zoznam UNESCO.

Solún sa stal obľúbenou destináciou Slovákov najmä po otvorení priameho leteckého spojenia z Bratislavy. Lacné letenky do Solúna tak kúpite z Bratislavy, odkiaľ lieta letecká spoločnosť Ryanair. Priemerná dĺžka priameho letu sú približne 2 hodiny. Priame lety do Solúna prevádzkuje spoločnosť Ryanair, a z Viedne sa dostanete bez prestupu aj s Austrian Airlines. Hoci s prestupom, ale často za prijateľné ceny, lietajú do Solúna aj spoločnosti: Air Serbia, Eurowings, Ukraine International Airlines a Turkish Airlines. Lieta sa na letisko Makedonia.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Solúne

Aké cestovné doklady potrebujem pri ceste do Grécka?

Na vstup do Grécka nepotrebujete vízum. Vzhľadom na to, že Grécko je členom Európskej únie, môžu Slováci cestovať do Grécka s platným pasom alebo občianskym preukazom.

Počasie v Solúne

V Solúne panuje typické stredomorské počasie. Najteplejším mesiacom je august s priemernou teplotou okolo 29 °C. Naopak najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou okolo 10 °C. Najviac prší v decembri, priemerné zrážky tu vtedy dosahujú až 97,60 mm dažďa.

Kedy je teda dovolenka v Solúne tá správna voľba? V lete býva v Solúne mnoho turistov a teplota sa veľakrát vyšplhá nad 35 °C. Ideálnym obdobím na návštevu je preto marec až máj a september a október, kedy je zvyčajne ešte stále slnečno a teplo.

Ceny v Solúne

Národnou menou je euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte.

Hľadáte hotel v Solúne? Ubytovanie tu viete nájsť aj za 20-30 EUR osoba/noc. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Taxíky premávajúce po centre sú pomerne lacné (cca 3 eurá). Vždy sa však vopred uistite, že šofér zapol taxameter. Šoférovanie v Grécku príliš neodporúča, a to najmä vďaka agresívnym vodičom.

Ak sa však rozhodnete preskúmať okolie mesta autom, odporúčame vám ho požičať už priamo pri letisku. Auto si môžete rezervovať aj priamo cez Pelikán

Aké očkovania sú povinné pred cestou do Grécka?

Grécko nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. V horúcich letných mesiacoch je však potrebné chrániť sa pred úpalom a dodržovať pitný režim. Hoci voda z oficiálneho vodovodu je pitná, odporúčame piť radšej balenú vodu z obchodu.

Aktuálny čas v Solúne

V Solúne je o jednu hodinu viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Solúne

10 zaujímavostí o Grécku

1
Gréci majú najviac archeologických múzeí na svete
2
Grécko je jedným z najväčších producentov olív a olivového oleja na svete
3
Trinásťmetrová Socha boha Dia, ktorá patrí k siedmim divom sveta, sa zachovala len v dobových dokumentoch
4
Počet pruhov na gréckej vlajke je zhodný s počtom písmen v slove eleftheria, čo znamená sloboda
5
Najtypickejšou gréckou pochúťkou je Chalva, nazývaná Salonikos, vyrábaná z pomletého sezamu
6
Olympijské hry v podobe súťaže, ktoré boli usporadúvané v starovekej gréckej Olympii raz za štyri alebo päť rokov, vznikli ako pocta bohu Diovi
7
Ku Grécku patrí okolo 2 000 ostrovov, 170 z nich je obývaných. Najväčším ostrovom je Kréta
8
Grécky ostrov Lesbos vyhľadávajú páry s lesbickou orientáciou, ktorá je podľa ostrova aj pomenovaná
9
Grécka drachma bola pred zavedením Eura v roku 2002 najstaršou menou na svete (2650 rokov)
10
Na prvom mieste je u Grékov rodina. Deti často žijú so svojimi rodičmi aj v dospelosti, častokrát aj s celou svojou rodinou