Skip to main content

Lacné letenky Toronto

Kanada - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Toronta

Zaujímavé info o Toronte

Toronto kopíruje až 43 kilometrov pobrežia kanadsko-amerického jazera Ontario. Mestskej pobrežnej panoráme kraľuje kedysi najvyššia veža sveta CN Tower, ktorá poskytuje prekrásny výhľad na jazero.

V meste plnom promenád, pláž a parkov vás prekvapí obrovská zmes kultúr. Vyše polovica obyvateľov Toronta sa totiž narodila mimo Kanady. Títo tu však žijú vo vzácnej harmónii, ktorá radí mesto medzi tie najbezpečnejšie a najčistejšie metropoly celého sveta.

Mimoriadne priateľskí domáci obyvatelia, množstvo prvotriednych reštaurácií, skvelé nákupné možnosti a neďaleké dychvyrážajúce Niagarské vodopády – Toronto je miesto, ktoré sa skutočne oplatí vidieť.

Toronto začínajú objavovať aj Slováci. Lacné letenky do Toronta najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti a Prahy. Priemerná dĺžka priameho letu je približne 9 a pol hodiny.

Priamy let do Toronta prevádzkuje letecká spoločnosť Austrian Airlines, Lufthansa a Air Canada z Viedne. Lacné lety však budú zvyčajne s jedným, prípadne dvoma prestupmi.

Slováci najčastejšie lietajú do Toronta so spoločnosťami Turkish Airlines, Air France, Air Berlin, LOT Polish Airlines, Lufthansa, KLM Royal Dutch Airlines, TAP Air Portugal, Delta Airlines a Brussels Airlines. Z našich končín sa do Toronta najčastejšie lieta na letisko Lester B. Pearson International Airport.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Toronte

Víza do Kanady

Pri cestovaní do Kanady za účelom turizmu nepotrebujete vybavovať víza na kanadskej ambasáde, stačí vlastniť platný pas a mať elektronickú autorizáciu eTA. Autorizácia eTA je povinná len v prípade cesty do Kanady lietadlom a leteckých tranzitov cez Kanadu. V prípade vstupu autom, loďou alebo vlakom sa eTA nevyžaduje. Kompletný návod na získanie autorizácie eTA nájdete na našom blogu.

Počasie v Toronte

Pre Toronto sú typické teplé letá a studené, veterné zimy. Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 21 °C. Najchladnejšie vám bude v januári, kedy teplota dosahuje priemerne -3 °C. Kedy je teda dovolenka v Toronte správna voľba?

Ideálnym obdobím na návštevu je z hľadiska počasia obdobie od apríla do septembra. V lete a septembri sa však v meste konajú rôzne festivaly, čo sa odráža na sezónnej prirážke. Ubytovanie na leto sa preto oplatí rezervovať pár mesiacov vopred.

Ceny v Toronte

Národnou menou je kanadský dolár, zameníte ho bezproblémovo na ktoromkoľvek letisku.

Hľadáte hotel v Toronte? Ubytovanie v centre (Downtown) je poväčšine drahé. Ak si ho však rezervujete s dostatočným časovým predstihom, môžete tu nájsť ubytovanie aj za 30-40 EUR noc/osoba. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Verejná doprava v Toronte je veľmi dobrá. Ak budete bývať v Downtown, ani ju nebudete potrebovať. Po meste premáva metro, autobusy a vlaky prevádzkované spoločnosťou TTC (Toronto Transit Commission). Lístok na jednu jazdu stojí 3 CAD. Za celodenný lístok zaplatíte 12,5 CAD. Celodenný lístok platí od označenia do 05:30 hod. nasledujúceho dňa. Rovnaký lístok je platný na všetky 3 druhy dopravy. Metro bežne premáva od 06:00 do 01:30 hod., v nedeľu od 09:00 do 01:30 hod.

Taxíky sú všeobecne drahším spôsobom prepravy. Dajú sa zohnať kdekoľvek a kedykoľvek, jednoducho vám zastavania na zamávanie.

Kvôli dopravným špičkám a nedostatku parkovania môže byť šoférovanie v meste náročné. Ak sa však rozhodnete preskúmať okolie, odporúčame vám požičať auto už priamo pri letisku. Rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Kanady

Kanada nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás.

Aktuálny čas v Toronte

V Toronte je o šesť hodín menej ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Toronte

10 zaujímavostí o Toronte

1
Toronto je najväčším kanadským mestom. Počet obyvateľov Toronta je približne 2,8 milióna, pričom v širšej metropolitnej oblasti až 5,6 milióna
2
V Toronte môžete počuť až 140 rôznych jazykov sveta. Napriek tomu, že úradnými jazykmi sú angličtina a francúzština, francúzština je až dvanástym najpoužívanejším jazykom mesta
3
Slovo „Toronto“ pochádza z frázy indiánskeho kmeňa Mohawk „tkaronto”, čo znamená: „tam, kde rastú stromy vo vode“
4
Young street začínajúca v Toronte je najdlhšia ulica sveta. Meria 1,896 km a končí až severne od hranice s Minnesotou
5
V Toronte žilo množstvo slávnych osobností, ako napríklad herci Jim Carrey a Keanu Reeves či rapper Drake
6
Až 25 % populácie Kanady žije v okruhu 160 km od Toronta
7
Slovo „Toronto“ pochádza z frázy indiánskeho kmeňa Mohawk „tkaronto”, čo znamená: „tam, kde rastú stromy vo vode“
8
Toronto je domovom Medzinárodného filmového festivalu Toronto, ktoré sa radí k najvýznamnejším filmovým festivalom sveta. Nie je však jediným v meste. V Toronte sa totiž každý rok koná viac ako 70 filmových festivalov
9
Young street začínajúca v Toronte je najdlhšia ulica sveta. Meria 1,896 km a končí až severne od hranice s Minnesotou
10
Toronto má až 52 vonkajších klzísk