Skip to main content

Lacné letenky Toronto

Kanada - Základné COVID-19 informácie

Kanada sa aktuálne nachádza medzi bezpečnými krajinami. Podmienky návratu na Slovensko: ak ste zaočkovaní, tak sa vás karanténa ani povinnosť testu nevzťahuje. Stále však platí, že sa musíte zaregistrovať v systéme eHranica. Ak ste očkovanie ešte neabsolvovali, musíte sa povinne registrovať v systéme eHranica a nastúpiť na 14-dňovú karanténu. Tú si môžete skrátiť negatívnym PCR testom, ktorý si môžete urobiť najskôr na 5. deň po príchode.

Odporúčame si naštudovať aj podmienky vstupu do Kanady na stránke Ministerstva zahraničných vecí alebo v našom článku Bezpečné krajiny: aktuálne odporúčania a mapa júl (COVID-19).

Akciové letenky do Toronta

Zaujímavé info o Toronte

Toronto kopíruje až 43 kilometrov pobrežia kanadsko-amerického jazera Ontario. Mestskej pobrežnej panoráme kraľuje kedysi najvyššia veža sveta CN Tower, ktorá poskytuje prekrásny výhľad na jazero.

V meste plnom promenád, pláž a parkov vás prekvapí obrovská zmes kultúr. Vyše polovica obyvateľov Toronta sa totiž narodila mimo Kanady. Títo tu však žijú vo vzácnej harmónii, ktorá radí mesto medzi tie najbezpečnejšie a najčistejšie metropoly celého sveta.

Mimoriadne priateľskí domáci obyvatelia, množstvo prvotriednych reštaurácií, skvelé nákupné možnosti a neďaleké dychvyrážajúce Niagarské vodopády – Toronto je miesto, ktoré sa skutočne oplatí vidieť.

Toronto začínajú objavovať aj Slováci. Lacné letenky do Toronta najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti a Prahy. Priemerná dĺžka priameho letu je približne 9 a pol hodiny.

Priamy let do Toronta prevádzkuje letecká spoločnosť Austrian Airlines, Lufthansa a Air Canada z Viedne. Lacné lety však budú zvyčajne s jedným, prípadne dvoma prestupmi.

Slováci najčastejšie lietajú do Toronta so spoločnosťami Turkish Airlines, Air France, Air Berlin, LOT Polish Airlines, Lufthansa, KLM Royal Dutch Airlines, TAP Air Portugal, Delta Airlines a Brussels Airlines. Z našich končín sa do Toronta najčastejšie lieta na letisko Lester B. Pearson International Airport.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Toronte

Víza do Kanady

Pri cestovaní do Kanady za účelom turizmu nepotrebujete vybavovať víza na kanadskej ambasáde, stačí vlastniť platný pas a mať elektronickú autorizáciu eTA. Autorizácia eTA je povinná len v prípade cesty do Kanady lietadlom a leteckých tranzitov cez Kanadu. V prípade vstupu autom, loďou alebo vlakom sa eTA nevyžaduje. Kompletný návod na získanie autorizácie eTA nájdete na našom blogu.

Počasie v Toronte

Pre Toronto sú typické teplé letá a studené, veterné zimy. Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 21 °C. Najchladnejšie vám bude v januári, kedy teplota dosahuje priemerne -3 °C. Kedy je teda dovolenka v Toronte správna voľba?

Ideálnym obdobím na návštevu je z hľadiska počasia obdobie od apríla do septembra. V lete a septembri sa však v meste konajú rôzne festivaly, čo sa odráža na sezónnej prirážke. Ubytovanie na leto sa preto oplatí rezervovať pár mesiacov vopred.

Ceny v Toronte

Národnou menou je kanadský dolár, zameníte ho bezproblémovo na ktoromkoľvek letisku.

Hľadáte hotel v Toronte? Ubytovanie v centre (Downtown) je poväčšine drahé. Ak si ho však rezervujete s dostatočným časovým predstihom, môžete tu nájsť ubytovanie aj za 30-40 EUR noc/osoba. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Verejná doprava v Toronte je veľmi dobrá. Ak budete bývať v Downtown, ani ju nebudete potrebovať. Po meste premáva metro, autobusy a vlaky prevádzkované spoločnosťou TTC (Toronto Transit Commission). Lístok na jednu jazdu stojí 3 CAD. Za celodenný lístok zaplatíte 12,5 CAD. Celodenný lístok platí od označenia do 05:30 hod. nasledujúceho dňa. Rovnaký lístok je platný na všetky 3 druhy dopravy. Metro bežne premáva od 06:00 do 01:30 hod., v nedeľu od 09:00 do 01:30 hod.

Taxíky sú všeobecne drahším spôsobom prepravy. Dajú sa zohnať kdekoľvek a kedykoľvek, jednoducho vám zastavania na zamávanie.

Kvôli dopravným špičkám a nedostatku parkovania môže byť šoférovanie v meste náročné. Ak sa však rozhodnete preskúmať okolie, odporúčame vám požičať auto už priamo pri letisku. Rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Kanady

Kanada nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás.

Aktuálny čas v Toronte

V Toronte je o šesť hodín menej ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Toronte

10 zaujímavostí o Toronte

1
Toronto je najväčším kanadským mestom. Počet obyvateľov Toronta je približne 2,8 milióna, pričom v širšej metropolitnej oblasti až 5,6 milióna
2
V Toronte môžete počuť až 140 rôznych jazykov sveta. Napriek tomu, že úradnými jazykmi sú angličtina a francúzština, francúzština je až dvanástym najpoužívanejším jazykom mesta
3
Slovo „Toronto“ pochádza z frázy indiánskeho kmeňa Mohawk „tkaronto”, čo znamená: „tam, kde rastú stromy vo vode“
4
Young street začínajúca v Toronte je najdlhšia ulica sveta. Meria 1,896 km a končí až severne od hranice s Minnesotou
5
V Toronte žilo množstvo slávnych osobností, ako napríklad herci Jim Carrey a Keanu Reeves či rapper Drake
6
Až 25 % populácie Kanady žije v okruhu 160 km od Toronta
7
Slovo „Toronto“ pochádza z frázy indiánskeho kmeňa Mohawk „tkaronto”, čo znamená: „tam, kde rastú stromy vo vode“
8
Toronto je domovom Medzinárodného filmového festivalu Toronto, ktoré sa radí k najvýznamnejším filmovým festivalom sveta. Nie je však jediným v meste. V Toronte sa totiž každý rok koná viac ako 70 filmových festivalov
9
Young street začínajúca v Toronte je najdlhšia ulica sveta. Meria 1,896 km a končí až severne od hranice s Minnesotou
10
Toronto má až 52 vonkajších klzísk